Metai po mitingo

Lygiai prieš metus – 2012 m. vasario 22 d. – įvyko tūkstantinis mitingas prie prezidentūros, tiksliau – jos prieigose, nes pati S.Daukanto aikštė piliečiams buvo uždaryta.

Pilietinėje akcijoje už teisingesnę ir švaresnę Lietuvą buvo klausiama: kam naudinga susidoroti su FNTT vadovais generolu Vitalijumi Gailiumi ir pulkininku Vytautu Giržadu – dorais teisėsaugos pareigūnais, kovojusiais su politine, partine korupcija, kontrabanda, neteisėtu praturtėjimu?

Reikėjo laukti metus, kad toks klausimas kiltų ir Lietuvos teisėsaugai – Vyriausiasis administracinis teismas š. m. vasario 18 dieną nutarė atidėti majoro Vytauto Giržado bylos nagrinėjimą ir kreiptis į Konstitucinį Teismą, kad šis išaiškintų, kas Lietuvoje vykdo teisingumą – teismai ar VSD.

Po metų šį beprecedentį 2012 m. vasario 15-osios valdžios savivalės aktą laisvieji menininkai ir judėjimo „Tie-SOS“ atstovai paminėjo menine akcija – mūvėdami baltomis pirštinėmis keturios dešimtys neabejingų piliečių trispalves ir žalias juosteles prie valdžios institucijų, organizavusių susidorojimą su FNTT vadovais. Kaip ir prieš metus, jos buvo rišamos prie Prezidentūros, vėliau – prie Vidaus reikalų ministerijos, Generalinės prokuratūros ir Valstybės saugumo departamento. Tokia akcija valdžios pareigūnams ir visuomenei buvo priminta: laisvi piliečiai niekada nesusitaikys su valdžios savivale, jie priešinsis tam, kas kėsinasi į konstitucinę Lietuvos santvarką, kas griauna teisingumą – civilizuotos valstybės pamatą.

Siūlome šios akcijos vaizdo įrašą: http://www.tiesos.lt/index.php/tinklarastis/straipsnis/pilieciai-paminejo-valdzios-susidorojima-su-fntt-vadovais

Tiesos.lt siūlo prisiminti ir pasvarstyti tai, kas vyko 2012 m. vasario 22 d.

Tiesos.lt primena ir Seimo Antikorupcijos komisijos išvadas dėl FNTT vadovų atleidimo aplinkybių.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top