Mick Hume. Pavojus demokratijai kyla iš viršaus, o ne iš apačios

laikmetis.lt

ol visi ES vyriausybių vadovai buvo užsidarę slaptose derybose Tarybos posėdžių salėje dėl to, kaip valdyti žemyną iš viršaus, ūkininkai prie Europos Parlamento protestavo prieš savo valdovų vykdomos destruktyvios „Grynojo nulinio tikslo” politikos poveikį kasdieniam europiečių gyvenimui.

Tai buvo ryški Europos elito ir tautų susidūrimo iliustracija. Pilietinio karo tarp dviejų sudedamųjų demokratijos dalių, kaip jas iš pradžių apibrėžė senovės graikai, iliustracija: iš vienos pusės demos – liaudis, iš kitos pusės kratos – valdžia ir kontrolė.

Praėjus maždaug 2 500 metų, prieš birželio mėn. vyksiančius Europos Parlamento rinkimus prasideda kova dėl demokratijos ateities Europoje.

Europos Vadovų Tarybos aukščiausiojo lygio susitikime Briuselyje visų ES valstybių narių vyriausybių vadovai susitiko už uždarų durų aptarti, kaip skirti dar 50 mlrd. eurų kovojančiai Ukrainai, nė nepagalvoję, kad reiktų konsultuotis su Europos mokesčių mokėtojais. Jie spaudė Vengrijos ministrą pirmininką Viktorą Orbaną atšaukti savo veto teisę ir sutikti su didžiule parama, nors naujausios apklausos rodo, kad dauguma Vengrijos rinkėjų nenori remti Rusijos ir Ukrainos karą.

Tuo tarpu visai šalia aukščiausiojo lygio susitikimo minios įsiutusių Prancūzijos ūkininkų traktoriais užblokavo aikštę prie Europos Parlamento, uždegė padangų laužus ir susirėmė su vandens patrankomis ginkluota riaušių policija.

Atminkite, kad tai buvo sunkiai dirbantys ūkininkai, kurie retai pasiima laisvą dieną, o ne laisvalaikio klasės profesionalūs žalieji protestuotojai, kurie paprastai kelia chaosą Europos miestuose. Jie atvyko į Briuselį protestuoti prieš žaliųjų taupymo priemones, įvestas pagal neracionalią ES elito „Grynojo nulinio tikslo” politiką, kuri reiškia mažesnes pajamas ūkininkų bendruomenėms ir didesnes maisto kainas mums visiems.

Ne, tai ne ta Europa, kurios norime. Tai yra politinė Europa, kurią sukūrė ES elitas, manantis, kad žino geriau už mus kas mums geriausia. Elitas, kuris savo „vis glaudesnę Sąjungą” vertina labiau nei nacionalinį suverenumą ir demokratiją; kuris, siekdamas „išgelbėti planetą”, diegia didžiadvasišką ekologišką taupymo politiką, nesusimąstydamas apie tai, kokią žalą ji padarys milijonų žmonių gyvenimui; kuris verčia Europos tautas sutikti su masine migracija ne todėl, kad myli migrantus, o todėl, kad nekenčia nacionalinių sienų ir sąvokos, kad suvereni tauta gali kontroliuoti savo likimą.

verčia Europos tautas sutikti su masine migracija ne todėl, kad myli migrantus, o todėl, kad nekenčia nacionalinių sienų ir sąvokos, kad suvereni tauta gali kontroliuoti savo likimą.

Tai Europa, kurioje daugelis europiečių atsisakė ją sukūrusių senųjų politinių partijų. Štai kodėl populistinės ir nacionalkonservatyvios partijos sparčiai auga rinkimuose beveik visur ir, kaip prognozuojama, gerai pasirodys birželio mėnesį vyksiančiuose Europos Parlamento rinkimuose.

ES politinis isteblišmentas savo citadelėse vis labiau nerimauja, kad milijonai žmonių savo balsus panaudos ne taip, kaip reikia, ir balsuodami palaikyti prieš migraciją nusiteikusius ir ES skeptiškai nusiteikusius išsišokėlius.

ES elito atsakas – pulti maištaujančius Europos rinkėjus, vadinant juos „kraštutiniais dešiniaisiais” arba „ultra kraštutiniais dešiniaisiais”. Tai menkai užkoduotas būdas pasakyti, kad šie žmonės nepatenka į siauras „garbingų” diskusijų ribas.

Vietoj to, kad su „kraštutiniais dešiniaisiais” būtų bendraujama, jie privalo būti cenzūruojami, arba apskritai uždraudžiami, kaip dabar daugelis nori, kad atsitiktų su populistine ir vis labiau populiarėjančia „Alternatyva Vokietijai” (AfD). Elitas šį išpuolį prieš demokratines teises pateisina „demokratijos gelbėjimo” vardu. Taigi, norėdami išgelbėti žmones nuo jų pačių, budrūs elitistai atims iš milijonų vokiečių teisę balsuoti už jų pasirinktą partiją.

Ūkininkų protestas Prancūzijoje / EPA nuotr.

ES elito atsakas atskleidė faktą, kad tikroji grėsmė Europos demokratijai, žmonių gebėjimui patiems valdyti savo likimą, kyla iš viršaus.

Nesvarbu, kad nerimas dėl masinės migracijos yra visiškai realus ir racionalus, pagrįstas, pavyzdžiui, tuo, kad per pirmuosius dešimt 2023 m. mėnesių ES susilaukė daugiau nei milijoną prieglobsčio prašymų. Borelio nuomone, tikroji problema, kurią užfiksavo Bruno Waterfieldas iš laikraščio „The Times” (Londonas), yra ta, kad „populizmas turi iracionalų biologinį pagrindą”.

Tikroji „baimė”, kuri čia demonstruojama, yra ES elito baimė ir neapykanta žmonėms. Juos gąsdina, kad rinkėjai tampa nekontroliuojami, kad demosas išslysta iš jų kratos. Tokiems, kaip Borellis, tai yra netinkama demokratija, kažkas, kas ribojasi su beprotybe. Ir jie imsis bet kokių priemonių, kad neleistų „bepročiams” rinkėjams užvaldyti jų asmeninio Briuselyje įsikūrusio prieglobsčio.

Šiuos elitistus gąsdina perspektyva, kad milijonai žmonių atsisakys daryti tai, kas jiems liepiama, ir balsuos taip, kaip jiems atrodo tinkama. „Demokratija” yra labai gerai, jei ji atitinka kratos interesus; tačiau jei demos demokratiją priima pernelyg pažodžiui ir siekia įtvirtinti savo valią, tai jau visai kas kita.

Kaip sakė vienas buvęs prezidento Barako Obamos administracijos narys, jie mano, kad gero dalyko gali būti „per daug” ir kad Vakarų visuomenė „galėtų būti sveikesnė demokratija, jei būtų šiek tiek mažiau demokratiška”. Kai kuriems aukštas pareigas užimantiems liberalams atrodo, kad, kalbant apie liaudies demokratiją, mažiau iš tikrųjų gali būti daugiau.

Dabar jau turėtų būti aišku, kad taip, 2024 m. demokratijai iš tiesų gresia pavojus. Tačiau pavojus Europos demokratijai kyla iš viršaus, o ne iš apačios. Briuselio elitas pasiryžęs stabdyti demokratijos bangą.

Štai kodėl jie jau daugelį metų politiškai grasina ir finansiškai šantažuoja demokratiškai išrinktas konservatyvias vyriausybes Vengrijoje ir Lenkijoje, prisidengdami kalbomis apie „teisinę valstybę”, kad užmaskuotų bandymą įtvirtinti nerinktų teisėjų ir biurokratų valdžią.

Prisidėję prie ES pakaliko Donaldo Tusko paskyrimo Lenkijos ministru pirmininku ir užmerkę akis prieš naujojo režimo vykdomą politinių oponentų valymą, Briuselio pareigūnai dabar kuria planus, kaip sužlugdyti Vengrijos ekonomiką, kad priverstų jos ministrą pirmininką Viktorą Orbaną nusilenkti, o jei tai nepavyks, atimti iš Vengrijos (ir bet kurios kitos disidentinės šalies) demokratinę teisę balsuoti „prieš” Europos Vadovų Tarybos susitikimuose.

ŠaltinisEUROPEAN CONSERVATIVE

5 6 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
20 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
blue yellow zov marinie

…manipuliatyvus straipsnekas…kose is sudo ir medaus,tepasiesko durniu kitur…

nustebinai

šį kartą teisingai įvertinai , nesitikėjau

blue yellow zov marinie

..o be reikalo….

Abiems šikniams

…bebenčiukai, nueikite į bet kurį musulmonišką kalifatą Europoje (rinkitės nuo Vokietijos iki Ispanijos). Ir ten politiškai korektiškai paperskite. Kaip šituose komentaruose. Ataskaitos nelaukiu. Iš ten irgi nebegrįšite. Id est: nebešiukšlinsite šituose komentaruose.

blue yellow zov marinie

..ataskaita tau,besmegeni,trumpa….eini sikt nedelsiant…..

jebanarijui

be vazelino lindėdamas viršininkų tiesiojoje žarnoje dar čia kiauksi? Taigi jūs, fondioniai kaspiniuočiai, nei galvos su smeginimis, nei rankų klavišams maigyti turite.

blue yellow zov marinie

…kvailas varguoli,linkiu pasveikti…

minia neatsako už savo pasirinkimų pasekmes

Tikra demokratija greitai pamiršta savo ankstesnius pasirinkimus. Ir savo atsakomybę už ankstesnių pasirinkimų pasekmes. Negalima per vienus rinkimus palaikyti kare vieną pusę, o per naujus faktiškai jau priešingą, nes matote karas nusibodo ir brangiai kainuoja.

demokratijos

niekur nebuvo ir nėra, todėl apie ką čia dar šnekučiuoti?

čiauškėk, čiauškėk

nesvarbu ką žmonės šneka apie demokratiją kai ją turi. Geresnę ar prastesnę, bet turi

kalbi

kaip kpss ideologijos sk. instruktorius

GOJUS

Pavojus tironijai taip pat kyla iš viršaus.

Al.

Turi omeny Dievą ?

blue yellow zov marinie

…jo,krikscioniu…

John Cody (ReMix)

Pagrindinė Lenkijos konservatorių partija „Teisė ir teisingumas“ (PiS) ką tik išleido buvusio ministro pirmininko Mateuszo Morawieckio įrašą, kuriame jis kviečia Vengrijos ministrą pirmininką Viktorą Orbaną ir Prancūzijos opozicijos lyderę Marine Le Pen prisijungti prie Europos konservatorių ir reformatorių (ECR) grupės. Europos Parlamente. Morawieckio įrašytoje žinutėje , kuri buvo paskelbta Sovereignty.pl ., jis teigia, kad šalys turi bendrą tikslą „išgelbėti Europą“. Pagrindinis politikas, šiuo metu einantis parlamentaro ir (PiS) viceprezidento pareigas, pridūrė, kad „ECR greičiausiai priims visus, kurie pritars dominuojančioms liberalioms ir kairiosioms grupėms, kurios ketina sunaikinti Europą“. „Esame pasirengę suvienyti jėgas su visomis grupėmis, kurios priešinasi blogai apgalvotoms idėjoms, tokioms kaip nelegalios migracijos skatinimas ir palengvinimas, atviros sienos, nepagrįsti klimato reikalavimai, kurie kenkia Europos verslui, Europos ekonomikai ar valdžios centralizacija,… Skaityti daugiau »

The Epoch Times

Komentarai po straipsniu apie JAV Aukščiausiojo teismo ketinimą svarstyti ar Trampas turi teisę kandidatuoti: Karen Trotter Viskas, ką šis žmogus turi padaryti, tai nekandidatuoti į prezidentus ir visos jo teisinės problemos išnyks. Tai, kad jis tęsia, liudija šio žmogaus patriotizmą ir meilę šiai šaliai. Nežinau kaip jis tai daro!!!! Dauguma žmonių to nepajėgtų ištverti. Aš bjauriuosi respublikonais, kurie negina šio PATRIOTO. Kiekvieną dieną meldžiuosi už jo saugumą ir kad jis būtų kitas mūsų prezidentas. Priešingu atveju mūsų šalis beviltiškai pasmerkta! PatriotJen Meldžiuosi už Donaldą Trumpą ir jo šeimą. Mes gyvename precedento neturinčiais laikais. tikras pilietis Prezidentas Trumpas lieka balsavimo biuletenyje kaip nekaltas žmogus, niekada net nebuvo teisiškai apkaltintas, dar mažiau nuteistas už „sukilimą“. Bet koks kitas sprendimas kelia siaubingą pavojų… Skaityti daugiau »

Catherine Yang and Sam Dorman (The Epoch Times)

Aukščiausiasis Teismas vasario 8 d. išklausė žodinius argumentus didelio atgarsio sulaukusioje byloje, susijusioje su buvusio prezidento Donaldo Trumpo siekiu likti Kolorado pirminiame balsavime, ir išreiškė skeptišką požiūrį į argumentus, palaikančius jo pašalinimą. Advokatas Jasonas Cliffordas Murray’us, kuris ginčijosi už šešis Kolorado rinkėjus, pateikusius peticiją pašalinti prezidentą Trumpą iš balsavimo biuletenio, kartais nusivylė teisėjais, vengdamas klausimų apie jam palankaus sprendimo pasekmes. 2 straipsnis suteikia valstybėms plačius įgaliojimus rengti rinkimus, tvirtino M. Murray, ir šie įgaliojimai apima netinkamų kandidatų pašalinimą iš balsavimo net ir nacionaliniuose rinkimuose per jų pasirinkimo procesą. Teisėjai išreiškė skeptišką nuomonę, kad sprendimas, patvirtinantis Kolorado sprendimą, išspręstų šį klausimą. Valstybės valdžios ribos„Kodėl viena valstybė turėtų nuspręsti, kas gali būti JAV prezidentu? – paklausė teisėja Elena Kagan. „Tai reiškia, kad… Skaityti daugiau »

įsivaizduokite 8 milijardai žmonių balsuoja

Svarbiu klausimu. Ar klimato permainos planetoje vyksta dėl besaikio žmonių pasidauginimo , ar tiesiog taip, savaime. O gal būt dėl baltųjų vyrų kaltės, irgi reikia pabalsuoti..

puravive

I’m grateful. I have been looking for information on this subject for a time, and this is the best resource I have discovered thus far. What about the bottom line, though? Do you know for sure what the supply is?

Glucorelief

obviously like your website but you need to test the spelling on quite a few of your posts Several of them are rife with spelling problems and I to find it very troublesome to inform the reality on the other hand Ill certainly come back again

20
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top