Migrantų krizė: Berlyno baseino darbuotojams „bloga nuo streso“ dėl išmatų ant sienos ir nuolatinės arabų migrantų ir čečėnų seksualinių užsipuldinėjimų

Berlyno baseino darbuotojai laiške Vokietijos laikraščiui skundėsi dėl vargą keliančių „arabų migrantų ir čečėnų“

Berlyno lauko baseinų komplekso darbuotojai parašė laišką laikraščiui Der Tagesspiegel, kuriame skundžiasi nusikaltėliais, kurie apibūdinami daugiausia kaip „arabų migrantai ir čečėnai“, seksualiai priekabiaujantys prie moterų ir rengiantys masines muštynes patalpose, o kompleksus paliekantys bjaurios būklės.

Laiškas buvo išsiųstas po to, kai sekmadienį Berlyno Kolumbijos baseine, esančiame Naujojo Kelno rajone, kilo dar vienas migrantų jaunuolių susirėmimas, dėl kurio iš populiaraus viešojo baseino buvo išprašyti lankytojai ir jis anksčiau laiko uždarytas. Trečiadienį kompleksas paskelbė, kad baseinas bus uždarytas ir likusią savaitės dalį, motyvuodamas personalo trūkumu po to, kai keli darbuotojai dėl streso susirgo.

„Incidentų skaičius ir kai kurių besimaudančiųjų elgesys yra didžiulė našta mūsų labai atsidavusiems baseinų darbuotojams,“ – sakoma savivaldybės agentūros, kuri Vokietijos sostinėje valdo šį kompleksą, be daugelio kitų, pareiškime. „Ilgalaikėje perspektyvoje tai nėra tvaru“.

Spaudimą patiriantys darbuotojai dabar pasisakė šiuo klausimu, pasakodami Der Tagesspiegel, kad jiems jau gana to, kas tampa vis didesne problema. „Mes prašėme pagalbos, daug kalbama, bet niekas nevyksta. Daugiau taip nebegalime“, – laikraščiui sakė vienas darbuotojas.

Darbuotojai papasakojo apie pokalbius su kai kuriais kompleksą lankančiais jaunuoliais, kurių metu jiems buvo pasakyta, kad jie nusipelnė „būti apspjaudyti ir sumušti,“ o kitas grasino, kad „čia vyraus sąlygos, panašios į Naujųjų metų naktį,“ t. y. metų laiką, Vokietijoje pagarsėjusį migrantų riaušėmis ir seksualiniu priekabiavimu prie moterų.

Susirūpinę darbuotojai tvirtina, kad daugiausia pilietinių neramumų ir grasinimų kyla dėl užsienio piliečių, pirmiausia arabų ir čečėnų.

Darbuotojai Vokietijos žiniasklaidai paaiškino, kad šios padėtis tampa neįmanoma suvaldyti.

„Dėl to, kad jaunuoliai jungiasi į būrius, ir dėl to, kad tai užima daug laiko, vargu ar įmanoma įgyvendinti ir užregistruoti namų draudimus,“ – aiškino jie.

Be socialinių neramumų, kurie tapo įprastu reiškiniu, nusikaltėliai taip pat palieka baseiną šlykščios būklės, o darbuotojai apibūdino higienos lygį kaip katastrofišką.

„Tuštinamasi krūmuose ir priešais juos, ant sienų, sanitariniai įrenginiai ištepti šlapimu ir išmatomis,“ – rašoma laiške.

Siekdami įveikti krizę, darbuotojai reikalauja papildomos pagalbos ir nuolatinio policijos buvimo, taip pat ragina į kompleksą įleisti tik šeimas su vaikais, o visuose bilietuose nurodyti vardus ir pavardes, kad būtų galima lengvai nustatyti kaltininkus ir neleisti jiems vėl nusižengti.

„Maudymosi vietos išnagrinės tolesnes priemones pavojui išvengti, įskaitant nuoseklesnį įstaigos draudimų vykdymą”, – atsakydama pasižadėjo aukštesnioji vadovybė.

Federalinė vidaus reikalų ministrė Nensė Fėzer (Nancy Faeser) atsakė į laišką ir pareiškė, kad ji pritaria nuolatiniam policijos buvimui „probleminiuose“ Vokietijos baseinuose. Tačiau Vokietijos laikraščio Junge Freiheit nuomonių straipsnyje Heningas Hofgardas (Henning Hoffgaard) pašiepė N. Fėzer poziciją, rašydamas: „Ta pati vidaus reikalų ministrė, kuri mano, kad pasienio kontrolė yra velnio reikalas, dabar nori, kad policija kontroliuotų lauko baseinų teritorijos ribas. Ar ji pati pastebės šį prieštaravimą? Tikriausiai ne“.

Partija Alternatyva Vokietijai (AfD), kurios apklausų rezultatai sparčiai auga visoje šalyje, kaltę dėl to suvertė federalinei vyriausybei, kuri ilgą laiką propagavo atvirų sienų ir masinės imigracijos politiką, ir teigė, kad dabar už tai moka paprasti vokiečiai.

„Dešimtajame dešimtmetyje, būdamas paauglys, galėjau visiškai saugiai ir atsipalaidavęs eiti į baseiną Berlyne. Šiandien ten kariauja ir vykdo kolonizaciją arabų vyrai. Išeitis – ne daugiau policijos; šie žmonės turi pasitraukti iš baseinų ir iš Vokietijos! #Columbiabad,“ – rašė AfD politikas Torštenas Vaisas (Thorsten Weiß).

Ronaldas Glėzeris (Ronald Glaeser), AfD frakcijos Berlyno žemės parlamente vadovas, taip pat pareiškė: „Kas nenori saugoti savo sienų, vėliau turės uždaryti lauko baseinus. Tokia yra nelegalios masinės imigracijos į mūsų šalį logika. Saujelė naujų sargybinių būtų tik simptomų trynimas. Mums reikia lūžio taško atvirų sienų klausimu“.

Šaltinis: Remix News

4.5 8 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
5 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
5
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top