Mindaugas Laučys. Ar galite įsivaizduoti, ką galėtų padaryti Valstybė su 726 mln Eur (su PVM) savo šaliai?

Gana retai savo sienoje dalinuosi politine informacija, tačiau nesitikėjau kad LT taip gali būti. Žinoma, gal įvyko klaida ir kas nors iš Perkančiosios organizacijos tiesiog užmigo ant klaviatūros tuo metu, kai reikėjo įrašyti Pirkimo biudžetą.

Antradienį, rugpjūčio 10 dieną, kol vyko protestas / seimo posėdis, įvyko ir dar kai kas įdomaus. Paskelbtas viešasis pirkimas už Lietuvoje dar nematytą sumą. Skaičiuoti moku gana neblogai, bet šį skaičių tikrinau kokius 5 kartus, ar akys neapgauna.

Ar galite įsivaizduoti, ką galėtų padaryti Valstybė su 726 mln Eur (su PVM) savo šaliai? Kiek mokyklų, darželių, ligoninių galėtų pastatyti visiškai naujai (beje, aš žinau, nes mano darbas skaičiuoti). O kur bus išleisti šie pinigai? Ogi neteisėtai LT sieną imigrantų apgyvendinimui. Sutartyje yra numatyta, jog konteineriai bus skirti apgyvendinti 40 tūkst žmonių. (Taip nesuklydote).

Netikite, kad tokius pinigus leidžia mūsų tautos „išrinktieji“? Neužmirškime jiems padėkoti.

Beje, šis pirkimas yra vykdomas prisidengiant viena niekinga išimtimi Viešųjų pirkimų įstatyme, kuria ir naudojasi Ministerijos.
Konkrečiai – šio įstatymo 60 straipsnio 3 dalimi, kuri skamba taip:

Skubos atveju, kai neįmanoma pirkimo atlikti laikantis šio straipsnio 1 dalyje nustatytų terminų, perkančioji organizacija turi teisę atvirą konkursą įvykdyti taikydama pagreitintą procedūrą, prieš tai skelbime apie pirkimą nurodžiusi tokį pasirinkimą pagrindžiančias priežastis. Tokiu atveju pasiūlymų pateikimo terminas nustatomas ne trumpesnis kaip:
1) 15 dienų nuo skelbimo apie pirkimą išsiuntimo iš Viešųjų pirkimų tarnybos dienos – tarptautinio pirkimo atveju;
2) 7 dienos nuo skelbimo paskelbimo Centrinėje viešųjų pirkimų informacinėje sistemoje dienos – supaprastinto pirkimo atveju.

Dar įdomiau, jog pirkimo sąlygos yra juokingos ir, sakyčiau, surašytos geriausiu atveju 2 ar 3 tiekėjams.
Nagi paskaitykime, kodėl taip teigiu:
„Tiekėjas per pastaruosius 3 (tris) metus arba per laiką nuo Tiekėjo įregistravimo dienos (jeigu Tiekėjas vykdė veiklą mažiau nei 3 (tris) metus) turi būti tinkamai įvykdęs ar vykdantis bent 1 (vieną) sutartį, bet ne daugiau kaip tris, kurios objektas yra gyvenamųjų konteinerių nuoma su paslaugomis ir kurios vertė yra ne mažesnė kaip 1 mln. Eur be PVM vertės“.

Kaip manote, ar daug Lietuvoje yra tiekėjų, kurie turi istoriškai pasirašę sutarčių, kurių vienos vertė būtų 1 mln Eur?

Viskas būtų tvarkoje ir skubumas tokiose situacijose yra suprantamas, BET NE TADA, KAI PERKAMŲ PASLAUGŲ VERTĖ – 726 mln eurų!!! Tai gal nuo šiol visus valstybinius pirkimus galime vykdyti prisidengdami šiuo straipsniu ir kam iš viso tas Viešųjų pirkimų įstatymas reikalingas?

Palyginimui pridedu didžiausio, LT mega projekto – IAE uždarymo – kainą, kuri pagal viešus duomenis yra 3 316 mln Eur. Jaučiate skirtumą? 726 mln emigrantams ir 3 316 mln Eur didžiausiam per 30 metų LT mega projektui.

Pridedu nuorodas į šaltinius:
IAE (ČIA),
726 mln vertės pirkimas (ČIA).

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
19 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Juk Europa duoda tiek,

kiek reikia.Ir dar duos ir duos.Toks dabar mąstymas.

habilitās

Ne tuo skaičiu stebitės.

„VI.7)
Metinis pirkimų planas
Neteisėtai atvykusių asmenų laikino apgyvendinimo konteinerių miestelio nuomos ir aptarnavimo paslauga (40 000 žm.)”.

Ar tikrai ruošiamės įsileisti 40000 čiučmekų? Kam tada ta tvora reikalinga? Juos, gi, išlaikyti reikės.

b.p.

Na, paprastai sutartys sudaromos maksimaliam kiekiui – jei parašyta 40.000, tai nereiškia, kad visas kiekis privalo būti išpirktas (nors būna sutarčių ir su privalomu išpirkimu). Tačiau gerokai stebina konkurenciją ribojančios sąlygos .. Tokioje šalelėje, kaip Lietuva, turėti konteinerių nuomos sutartį už 1 mln. € yra kažkas iš kosminio lygio .. Matyt, vienas „nusižiūrėtas” tiekėjas ir turi … O ten kur „nusižiūrėjimai” – ten ir procentai grįžta šaikos finansavimui … Įdomu tik, kur didieji „skaidrumo prižiūrėtojai”, – Viešųjų pirkimų tarnyba, žiūri ? Prezidentas irgi neva buvo susirūpinęs pirkimų skaidrumu ..

Europa

II.2.13)
Informacija apie Europos Sąjungos fondus
Pirkimas yra susijęs su projektu ir (arba) programa, finansuojama Europos Sąjungos lėšomis: ne

Klausimas nr 1

Kodėl valdžia savanoriškai įsileidžia okupantus, juos apgyvendina ir išlaiko? Kodėl numatyta 40 000 okupantų įsileisti?

Reiškinio paaiškinimas čia..
Ble... T

Kai užciuopiu info apie panašius dalykus kraujas užverda!!!
VISUS OKUPANTUS LAUK. Arba taikyti Valinsko metodą x 100.
Lietuviai ĮDIOTAIIIIIIIIII !!!
Aba jie mus, arba mes juos.
Kokie dar klausimai.
Ble… T

Nacionalizmas ir tik nacionalizmas

Nacionalizmas.
Nacionalizmo.
Nacionalizmui.
Nacionalizmą.
Nacionalizmu.
Nacionalizme.

ES multi-kulti

Tuos pinigus išdalinus ant kiekvieno parazito* dūšios, lietuviai už tokius pinigus juos „ant rankų“ nuneštų iki Merkelės lovos, arba nuvilktų į jų gimtasias vietas.

>  Reiškinio paaiškinimas čia..      14:16

Tu geriau paaiškink kodėl baltieji (ir lietuviai) šitaip apsileido.
Nenorom palaikau kraštutinį nacionalizmą!!!!!!!!

Operacija „Likvidacija“

Operacija „Likvidacija“.

Stiklo valytuvas

Pastebėjimai skirti mąstantiems (o ne durniams, pusdurniams ir apydurniams – komentaro ‘laikintojams’). . Kur jūs matėte, kad kairieji kovotu prieš kairiuosius. Tokių kovų reti ir paviršutiniški pasireiškimai greitai būdavo ir yra „pastatomi į vietą“. Štai, dar kovo-balandžio mėn. „garsusis Šeimų sąjūdis“ grasino sudrebinsiantis politinė Lietuvos padangę ir dirvonus. Ir ką? Po „gegužio žiedų“ vajaus, visą vasarą kankinasi štilyje. Kaip Trampas su trampistais vis „drebina“ JAV tai gruodį*, tai sausį* tai kovą*, tai rugpjūtį*, tai dar kada*, taip ir ‘šeimynukai’ po garsiųjų gegužinių ambicijų nušalinti PIŠ ir dar kelis ministrus beišspaudė pšššš… Dar kartą rugsėjo 10-tą (atlėgus vasaros kaitrai), papilstys iš tuščio į kiaurą… Na, bent taip buvo ištransliuojama tiesos, tvarkos ir teisingumo išsiilgusiems prožydorusiško kairiųjų sparno adeptams (naivumu kylančiu iš… Skaityti daugiau »

Neosovietikai

už tas babkes gali paskelbti diktatūrą.

rinkėja iš Kauno

kodėl autorius savo tekste painioja EMIGRANTO ir NELEGALAUS MIGRANTO `sąvokas? Daugiau negu keista klaida „žmogui, mokančiam labai gerai skaičiuoti”.

stiklo valytuvui

patikslinkite trumpu sakiniu, ką norite pasakyti. Viskas blogai ir viskas žlugo – ar kaip?

Kis

si gauja voge ir toliau vogs milijardais nes niekas niekada nebuvo patrauktas atsakomyben.Pasluos valstybes aruodus ir pasiskolins bent 30 milijardu ateiciai.Tai teroristai su Landzbergiu(seniu) priesakyje.Gal laikas juos uzdaryti i Lukiskes,visus be isimciu.

Stiklo valytuvas

> 20:18
Sukta provokacija.
.
Aš taip nesakiau. Pateikiama TARSI mano teksto citata, bet necitata (be kabučių).
.
Net jeigu ir GALUTINAI, ABSOLIUČIAI VISKAS ŽLUGTŲ, aš niekada nebūsių žlugusiu – mano kovinga dvasia kitokio sudėjimo!

Stiklo valytuvui

O KAS YRA TIKRA, JEI IR ŠEIMŲ MARŠAS SKIRTAS GARO NULEIDIMUI??? Rašote, kad esat kovingos dvasios, tai su kokia jėga jūs? O jei jūs vienas kaip Štirlicas, tuomet jūs tik tam, kad per komentarus juodinti vienus ar kitus. Tiesa, pritarčiau, kad Astra šį kartą reikalą „sušiko” Šeimų maršui, ir vasara praėjo ramiai tik todėl, kad visi laukia rugsėjo 10 d.

Stiklo valytuvas

> 7:47 Apgaulinga ramybė!!! Visi laukia „stebūklo“, visi nori ‘gatavo’, iš dalies ir emigracija lietuvių nes ‘taiko ant gatavo’ gėrio. Nenoras patiem susikurti savo laimę, dažniausiai brangiai atsieina. Tad dar palaukime, juk rugsėjo 10-tą „nušvis stebuklinga saulė“,gal net su rytietišku ‘akcentu’. . Kairieji prieš kairiuosius nekovos, ir nesvarbu kokiom spalvom žėrėtų. Šeimų maršui nacionalizmo elementai kaip kaulas gerklėje, o be nacionizmo prieš globalizmą realiai nepašokinėsi. Ir tas nacionalizmas priverstinai bus KRAŠTUTINIS. Ir labai svarbu pažymėti, kad kraštutinį, radikalų nacionalizmą žadina (netiesiogiai kuria) patys kairieji su savo iškreipta tolerancija(!) multikultūralizmui, baltųjų rasės naikinimui per rasiškai mišrias šeimas*… O paskui kairieji rėks (jau šaukia) ‘givalt’, radikalai, fašistai… Patys muša, patys rėkia. Nieko naujo. — Toks habilitās viešai sprendė asmeninės kėdutės problemą, o… Skaityti daugiau »

19
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top