Mindaugas Montvilas. Amerikos reikalai

Kaip žinia, energingojo lyderio Joe Bideno laikmetis pasižymi labiausiai tuo, kad vis dažniau tenka evakuoti JAV ambasadas užsienyje. Paskutinioji, ir jau šeštoji per nepilną Bideno kadenciją (!), buvo evakuacija iš Haičio.

Dėl evakuacijos iš kokio Afganistano bent jau daugmaž visi Amerikoje sutaria, kad seniai reikėjo iš ten išeit. Yra pastabų kolektyviniam Bidenui dėl to, kaip techniškai buvo suorganizuotas pats pasitraukimo procesas, bet niekas nesako, kad reikėjo likt. Talibano barzdukai iš tikro ten visai pusėtinai tvarkosi (pagal vietinius standartus), ir valdžios bei visuomenės vertybinės bei civilizacinės nuostatos dabar kuo puikiausiai sutampa.

Bet toks Haitis yra kitas reikalas. Karibų salos yra labai arti namų, ir tikrai yra nekvestionuotinoje JAV atsakomybės zonoje. Ideologiškai visiškai pasiklydęs ir nebesiorientuojantis kolektyvinis Bidenas pralaimi visur, kur tik įmanoma. Bet pralaimėjimai arčiau namų kelia didesnį visuomenės pasipiktinimą.

Esamos krizės Haityje akivaizdoje neabejotinai pasipils dar viena milžiniška pabėgėlių banga. Ir neabejotina, kad labiausiai Haičio pabėgėliai plūs į arčiausiai esančią Floridos valstiją.

Bet yra ir gera naujiena: Floridos gubernatorius Ronas DeSantis žada nesėdėt sudėjęs rankų, ir naująja įvairovės banga pasidalinti su progresyvesnėmis valstijomis, ir ypač kai kuriomis specifinėmis vietovėmis.

Pavyzdžiui, Massachusettso valstijoje yra tokia nedidelė, bet labai garsi sala, poetiškai pavadinta Martha’s Vineyard (išvertus į lietuvių kalbą: Martos vynuogynas). Gyventojų saloje labai nedaug, viso labo apie 15 tūkstančių, ir tai dauguma saloje gyvena tik vasaromis. Kadangi sala labai netoli nuo didžiųjų Rytų pakrantės urbanistinių centrų: New Yorko, Bostono, ir kt., tai saloje namus turi tikriausias visuomenės elitas. Užtektų paminėti tai, kad gražų vasaros namelį saloje turi ir Barrackas Husseinas Obama su šeima.

Taigi, Floridos gubernatorius DeSantis labai sumaniai pareiškė, kad dalį į Floridos valstiją plūstančios įvairovės atgabens tiesiai į Martos vynuogyną, tuo praturtindamas esamą salos populiaciją.

Reikia paminėti ir tai, kad kartą, prieš kelis metus, Ronas DeSantis jau buvo atlikęs tokį dosnų įvairovės dalijimosi gestą, ir atgabenęs 50 vienetų puikiausių įvairovės egzempliorių tiesiai į tą patį „Martos vynuogyną“ . Tiesa, kaip bebūtų keista, vietiniai martiečiai dėl to labai neapsidžiaugė, ir suskubo greitai išpirdolinti visuomenę turtinančius įvairovės atstovus lauk.

Gal šį kartą „Martos vynuogyno“ gyventuojai bus labiau pasiruošę priimta įvairovę pas save?.. Juk įvairovėje slypi visuomenės jėga, kiekvienas gi žino.

Šaltinis: politico.com

5 8 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
18 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
18
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top