Mindaugas Montvilas. Nudundėjo EP rinkimai. Kas naujo?

Veidaknygė

Taigi, nudundėjo EP rinkimai. Kas naujo? Iš principo – visiškai nieko. Bent jau „žaliasis“ kursas tikrai bus įgyvendinamas toliau. Bendrai europiniu lygmeniu Europos parlamentas kažkiek padešinėjo, bet tikrai ne tiek, kad „didžioji koalicija“ negalėtų toliau jo realizuoti.

Taigi, su tuo jus visus ir sveikinu. Kaip parašyta nueinančio eurokomisaro ir ateinančio europarlementaro, skvernelinio Sinkevičiaus agentūros puslapyje: bus augimas be ekonomikos augimo. Materialinius dalykus jūsų gyvenime pakeis Tvarumo augimas. O taipogi įvairovė, įtrauktis beigi visi panašūs šaunūs dalykai.

Didžiojoje dalyje Europos Sąjungos rinkėjai tai jau pajuto, ir pabandė kiek užspausti ant stabdžio. Bet nepakankamai.

Lietuvoje ir to nenutiko. Lietuvoje, tenka pripažinti, – „žaliasis“ kursas šiuo metu gana paradoksaliai netgi atneša kažkiek naudos. Kaip šalutinis efektas. Dalis nuo akivaizdžios „žaliųjų“ beprotybės bėgančios vokiečių pramonės nusėda ir pas mus. Tas netgi sukelia apgaulingą įspūdį, kad viskas čia gerai, ir bus gerai…

Aišku, mąstantiems žmonėms turėtų būti aišku, kad šis paradoksalus efektas yra laikinas ir netvarus (atleiskite už nešvankių terminų naudojimą). Bet, žinote, tų mąstančių ne kažką… Žmonės gyvena tingiame svaigulyje. Daug kas netgi gali nuoširdžiai tikėti visokių nagevičių pasakėlėmis. Saulės panelės visur dygsta kaip ant mielių, „pasaugojimo“ schema dar nepanaikinta, etc.

Po šio svaigulio tikrai ateis pagirios, kai reiks iš kažkokio pasturgalio suorganizuot tuos Kreivio sugalvotus kasmetinius 6 milijardus. Ir mes galėsime jums sakyti: „mes jus perspėjom“. Bet kas iš to? Keisti ką nors bus jau vėlu. Jau dabar vėlu, po teisybei.

Kalbėdamas konkrečiai apie mūsų partijos rezultatus, galėčiau sakyti, kad ne taip viskas ir blogai, kad surinktų balsų procentas vis auga, kad nuo 3,79 proc. iki 5 proc. trūksta ne tiek ir daug, ir t. t.

Bet tai būtų saviapgaulė. 2020-aisiais šviežiai susikūrusi partija Seimo rinkimuose gavo 25 098 balsus. Dabar, įdėję žymiai daugiau darbo, ir jau turėdami kažkiek patirties, surinkome 25 688. Per tuos keturis metus pridėjome vos 590 balsų. Realiai tai yra stagnacija. Likome tarp rubikoninių, Tapino papimpintų žalmargių, ir paskutinę minutę sulipdytos Puidoko/Tutkaus koalicijos…

Netgi valdžioje esantys laisvaviduriai, kurių bemokslės ir beraštės ministrės neturi absoliučiai nieko, ką galėtų parodyti pasiekimų skiltyje po keturių metų valdžioje, – ir tie surinko dvigubai daugiau balsų…

Situacija dar blogesnė, jei lyginti pasirodymą su 2019-ųjų Radžvilo sąrašo, kuris buvo tiesioginis partijos pirmtakas, pasirodymu EP rinkimuose. Tuomet buvo surinkti 42 228 balsai. Su tiek šiemet būtume drąsiai ėmę mandatą. Tiesa, 2019-ųjų Radžvilo sąrašas turėjo vieną didelį skirtumą, palyginus su šiemetiniu NS: sąraše buvo Jurga Lago.

Taigi, išvada kaip ir aiški: gali stengtis nesistengęs, bet, jeigu naudot sporto analogiją, – šiame sporte yra visiškai legalizuotas dopingas. Ir visi jį naudoja. Bandantys kažką laimėti be dopingo sulaukia tik lengvos pašaipos. Prikimšk sąrašą įžymybėmis, – ir turėsi rezultatą.

Na, arba yra dar viena alternatyva – surengti gerą šou… Su geru šou mandatą laimėjo Petras Gražulis ir tautininkai. Sveikinu juos su tuo. Žinau, yra toje partijoje gerų bei idėjinių žmonių. Bet tikriausiai neviešai ir jie pripažintų, kad mandatą jiems laimėjo Petras Gražulis. Ir, po teisybei, ne jiems, o sau. Petras yra politinė konstanta, ir visada išsikovoja sau mandatą. Tame nėra jokios ideologijos. Petras daro šou, kuris turi savo žiūrovą. Tai yra jo asmeninis šou, ir jo asmeniniai rinkėjai, kurie niekam neperleidžiami. Nebebus Petro Gražulio, nebebus ir tautininkų mandato.

Aš nuoširdžiai nežinau, kuriuo keliu toliau bandysime žengti mes. Kad pasiekti bent minimalų rezultatą Seimo rinkimuose, balsų skaičių reikia padvigubinti, o gal netgi dar daugiau. Neįsivaizduoju, kaip tai įmanoma padaryti partijai, kuri gyvena vien iš savo narių idealizmo ir asmeninių lėšų. Kuri neturi valstybės dotacijos ir oligarchų paramos. Kuri bando kalbėti apie gilumines nesusiformavusios politinės tautos problemas. Kuri, galiausiai, šou nedaro.

Viskas bus gerai, nenuleiskim rankų, dar truputuką. Nežinau, nežinau…

Demografija tai tikrai dirba ne mūsų naudai. Tie keli šimtai tūkstančių naujai Lietuvoje įsikūrusių, daugiausia rusakalbių – po penkerių metų jie pradės gauti pilietybes. Savivaldos rinkimuose jiems net ir pilietybės nereikia, po teisybei. Vilnius jau dabar de facto yra dvikalbis miestas. Po kelių metų bus dvikalbis ir de jure. Nors ne, – veikiausiai trikalbis, nes licvinistai į savo naujai atrastą identitetą žiūri pakankamai rimtai.

Ir mūsų „patriotiniai“ konservatoriai plos katučių. Va, sakys: Vilnius – demokratinių, laisvę mylinčių rusų ir baltarusių tautų sostinė! Atsvara putinizmui, lukašenkizmui, ir ne kitaip. Love is love, atitars laisvaviduriai…

O tiems septyniasdešimt keliems procentams, kurie apskritai į rinkimus nesiteikė ateit, „nes visi ten jie vienodi“… Jiems sunku ką ir bepasakyt. Bet aš vis tiek pasakysiu.

Ne, – ne visi jie vienodi. Bet ne visiems jums duota tai suprast, ir jūs nelabai net norite pasidomėt. Radžvilas per daug sudėtingai kalba? Tai klausykit tų, kur jums ten paprasčiau viską išaiškina. Kuo paprasčiau, tuo geriau. O tuo tarpu ir toliau jus valdys konservatoriai, laisvaviduriai ir kitokie sinkevičiai beigi blinkevičiūtės. Nes jie už jus protingesni, geriau išsilavinę, geriau organizuoti, ir turi disciplinos. Todėl jie ir toliau iš jūsų vogs, kurs įsisavinimo schemas, ir sėkmingai įsisavins pinigus. Ir jūs to nusipelnot. Tikriausiai visi begalę labai prasmingų dalykų nuveikėt šį Sekmadienį.

Tai tiek. Nu bent jau gerai, kad mano apokaliptiniam infošou medžiagos tai tikrai nepritrūks Čia toks būtų pozityvas.

Pabaiga jau arti.

4.9 7 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
65 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
65
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top