Ministras D. Pavalkis apie kratas mokyklose: „Tikiuosi, mokinių gąsdinimo barjeras nebuvo peržengtas“

Pirmąkart atkurtoje Lietuvos valstybėje policija krėtė mokyklas. Trečiadienį, gruodžio 3-iąją, Vilniaus Vasilijaus Kačialovo gimnazijoje ir Sofijos Kovalevskajos vidurinėje mokykloje nuo ryto dėl prokuratūros atliekamo tyrimo policija vykdė kratas.

Valstybės saugumo departamento atstovas, draugiškai pakalbintas portalo DELFI žurnalistų, pasakė, kad „VSD apie kratas mokykloje nieko nekomentuos“.

Šios Vilniaus rusiškos mokyklos sulaukė teisėsaugos dėmesio po to, kai spalį, pasinaudojęs specialiųjų tarnybų suteikta informacija, portalas 15min.lt paskelbė, kad jų moksleiviai vežami į Rusijos rengiamas sukarintas stovyklas.

Visą trečiadienį abiejose mokyklose darbavosi Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai.

Vilniaus apygardos prokuratūros Labai sunkių nusikaltimų skyriaus vyriausioji prokurorė Rita Aliukonienė portalui DELFI pareiškė: „Šiandien esame nusprendę procesinius veiksmus atlikti kol kas dviejose mokyklose, kaip bus vėliau, žiūrėsime ateityje, tai susiję su tuo, apie ką jūs ir kiti rašėte. Šiandien atliekami procesiniai veiksmai, kurie, aišku, turės atgarsį visuomenėje, bet koks komentaras būtų per ankstyvas, nenorime, kad būtų padaryta žalos“.

Prokurorė pripažino, kad kratos atliekamos dar niekam nepareiškus įtarimų. Žiniasklaidai ji aiškino: „Žinoma, visko gali būti. Kad pareikštume įtarimus, reikia surinkti pakankamai duomenų, patvirtinančių galimą žmogaus padarytą nusikaltimą arba tai paneigti dokumentais – šiandien atliekami intensyvūs ikiteisminio tyrimo veiksmai ir įtarimų pareiškimas bus ne šios dienos klausimas“.

Audringai į Vilniaus rusiškų mokyklų kratas sureagavus Rusijos žiniasklaidai, į viešumą išėjo ir Vilniaus apygardos vyriausiasis prokuroras Ramutis Jancevičius. Jis pareiškė, kad Vilniaus policija krėtė ne moksleivius, bet tik „mokyklų administracines patalpas“ – mokyklos vadovų ir vieno mokytojo kabinetus, taip pat fizinius asmenis – tuos, „kurie susiję su moksleivių kelionėmis“. R. Jancevičius piktinosi Rusijos žiniasklaidos skelbimu, kad moksleiviai įtariami tėvynės išdavimu. „Tai visiška nesąmonė ir visiškas absurdas, prokuratūra moksleiviams neturi absoliučiai jokių pretenzijų, jie nėra prokuratūros tyrimo objektas“, – aiškino R. Jancevičius. Jo teigimu, prokuratūroje atliekamas ikiteisminis tyrimas pagal Baudžiamojo kodekso 118 straipsnį – dėl padėjimo kitai valstybei veikti prieš Lietuvos Respubliką. Už tai yra numatytas laisvės atėmimas iki 7 metų. „Jeigu jūsų vaikas išvažiuoja į kitą valstybę ir jam į rankas įteikiamas automatas, be to, istorija dėstoma visiškai priešingai negu yra reali ta istorija, tai manau, ir pats gausite atsakymą – tokie veiksmai nepadeda veikti valstybei“, – kalbėjo R. Jancevičius. Jis neatmetė galimybės, kad „tyrimo objektu“ gali tapti ir Vilniaus savivaldybės darbuotojai.

Kratoms mokyklose viešai pritarė vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis, švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis, sykiu patikinę, kad jokios išankstinės informacijos apie prokurorų ir policijos veiksmus nebuvo turėję. „Kokius veiksmus tose mokyklose atlieka, tai yra tyrėjų darbas. Tik visada jautru, kada kokie nors veiksmai atliekami mokyklose. Aš tikiuosi, kad nebuvo peržengtas etikos ir mokinių gąsdinimo barjeras. Tačiau žinoti, kas vyksta, kaip vyksta ir kodėl, aš manau, reikia“, – pareiškė švietimo ir mokslo ministras.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė nei žiniasklaidai, nei savo veidaknygėje kratų rusiškose mokyklose nekomentavo.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
19 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Canada

A valdzia pas jumis visai is proto isejo? Dar tegu Grybauskaite duoda isakyma kratyti lenku ir zhydu mokyklas, dar universitetus. Isivaizdinkite, jei Putinas isakytu iskratyti lietuviska mokykla Maskvoj, bo mokytojai vezhe vaikus i Lietuva.

Taigi

Ne išprotėjo, diktatūrą įvedinėja: bando, žiūri kiek žmonės leisis. Jeigu veršiai tylės, tai Lietuvoje pamatysime tai, ko ir sovietiniais laikais nematėme. Paskui šia žmonių suvarymo į gardą patirtimi bestija galės pasidalinti su kitoms ES valstybėms.

Mantas

Kratos mokykloje, gerb. ministre-koks čia gąsdinimas, reikėjo, kaip jūsų gerbiami ukrainos fašistai, Odesoje, pagąsdinti: apmėtyti mokyklą molotovo kokteiliais,o vaikus gyvus sudeginti. Nei jūsų, nei grybauskaitės gėjropa neteistų, paaiškintumėte, kad „patys susidegino”, kad tai buvo ne vaikai, ne žmonės, o „koloradai”(mokytojai) ir „koloradų vikšrai”(mokiniai).

Beta

Kratas dėl pribuvėjų darė naktį, kai namuose buvo vaikai, nors buvo galima daryti dieną, kai vaikai mokykloje ar darželiuose. Dabar daro dieną, nors jei krato ne vaikus, galima buvo daryti naktį, išsikvietus asmenis kuriuos kratys. Keistokas teisėsaugos elgesys, skant.

Arūnas > Canadai ir Mantui

Jauskit skirtumą – kada vaikai vežami į pažintines ekskursijas ir kai vežami į sukarintas stovyklas, kur mokinama ne šokti, dainuoti ir vėliavėlėmis mojuoti, bet kovinių veiksmų ir iš Kalašnikovų šaudyti. Manau, tokios išvykos tikrai nepasitarnauja Lietuvos labui. Galiu sutikti su Beta – kratas gal ir nereikėjo daryti prie moksleivių. Na, o Mantui pasiūlyčiau mažiau žiūrėti putinišką propagandą.

Arūnas

Mane sunku nustebinti, tad ir dabar ne esu nustebęs, kaip mūsų žmonėmis lengva manipuliuoti. Tokie taigiai, tuo tik ir naudojasi. Žmonės, aiškiai stovintys skirtingose barikadų pusėse, net nepajunta, kaip atsiduria vienoje gretoje. Gaila, bet lietuvis Lietuvoje, ar Canadoje, tas pats, tik kitoj šaly. Todėl manau, kad išvykas į tokio pobūdžio stovyklas būtina uždrausti, nes kai savo galvos neturi, po tokių stovyklų – Mantų ir taigių padvigubėja. Kaip sakant – pastatytam rakom, informacija ateina per kitą galą.

ona

Tarnyboms buvo žinoma anksčiau. Kodėl nieko nedarė, kodėl leido ne pirmą kartą ten važiuoti? Ar nėra šių tarnybų kaltės?

Mix

Sutinku su komentatoriais Arūnu ir ona. Akivaizdu, kad tai yra padėjimas kitai valstybei veikti prieš Lietuvą ir nereikia čia tokiems taigiams ir canadoms vaizduoti kad to nesupranta. Jie irgi yra iš tos šutvės nusiteikusios prieš Lietuvą. Tad nereikia prisidengti demokratija, nes kenkimas valstybei jau išeina už demokratijos ribų.

Jonis

Jeigu sugebame į Ukrainą eksportuoti ministrą, gal mainais importuokim būrį
Kolomojskio smogikų „žydobanderininkų”(jis taip save ir savo pasekėjus vadina), su SS simbolika ir veklos metodais. Pas juos gausi patirtis griaunant paminklus, persekiojant ir naikinant kitaminčius. Jie kaip mat
įprotins visus rusus ir šiaip kitaminčius. Ar veltui juos Lietuvoje
gydome?

Letas Palmaitis

Eilinė VSD provokacija.
Tebesilaikau nuomonės, kad pačiame aukščiausiame (bilderberginiame) lygmenyje gali būti sąmoningai provokuojamas (pagreitinamas) „lokalinis NATO-Ordos karas”, kuris pamažins nereikalingus gyventojus, sustiprins globalizmą, išvarys iš kremliaus čingischaną ir kiek įmanoma, sustiprins Ordą, kaip kordoną prieš kinus (kai Orda bus tvarkingai susodomodemokratinta ir priimta į ES, tada ir Lietuva automatiškai vėl taps Ordos dalimi ES viduje; iš čia ir „Vakarų” leidžiama VSD draugystė su FSB/KGB).

Juozapas

Nedidelis papildymas Leto komentarui: Be visa ko čia buvo dar ir „skiepų” akcija. Vaikams buvo skiepijama baimė, demonstruojami režimo raumenys -bijokite. Labai analogiška akcija gimdyvių persekiojimo bylai. Neproporcingai didelis jėgos naudojimas tokį patį tikslą turėjo be kitko ir Garliavoję grobiant D.Kedytę. Demonstratyvios kratos rusų mokyklose yra žinutė putlerio propagandos dobermanams. Netrukus ruskijos tv rodys naujienas apie Lietuvoje žudomus rusų vaikus ir pan. Ši akcija sinchroniška Ponios parėkavimams ir jokių sutapimų čia nėra. Šalis ruošiama okupacijai ir todėl nutarta paspartinti 5 kolonos kitataučių tarpe plėtrą. Kitataučiams buvo pasiųsta žinutė -jus apgins tik caras -fiureris iš rytų. … be abejo rusų mokylose netūksta ten sutūpusių koloradų kurie vykdo įtakos agentų misiją. Tuos koloradus seniai reikėjo išgaudyti, bet tai reikėjo padaryti labiau nei… Skaityti daugiau »

Trupmenas

Aiškiau nebūna. Laukim dabar, iš kur parūks dūmai. Turėsim dar vieną tirštą dūmų uždangą. O tokioje uždangoje (dar kaip reikiant dūmams neparūkus) jau mūsų žmogeliukai katučių ploja Taigiui. Beje, labai profiškai sukaltas jo komentaras. Žmonės nemoka perskaityti ir matyti , kas po antruoju dugnu pakavota. Tai jau tikra tautos nelaimė, kad žmonės skaito žodžius, sakinius, o ne prasmę, ir įsivaizduoja, kad moka skaityti.

Juozapas---Trupmenui.

Sveiks, Tamsta.
Ar turėjote progos užmesti akį į komentarus po („Mokslininkai…”)?
Ten, kaip tarėmės, įdėjau keletą savo juodraštėlįių iš senesnių laikų.

Trupmenas

Ačiū, Juozapai. Radau, bet kol kas nespėjau net akies užmesti, mat turėjau ir tebeturiu kalną bjaurių rutininių rūpesčių. Tai susikilojau į vieną daiktą ir savaitgalį atsidėjęs pastudijuosiu ir savo žvirblio protu pamėginsiu padiskutuoti. Reikės tik sugalvoti formą ir vietą, kaip nekliudant kitiems smalsuoliams tai padaryti.

Juozapas---Trupmenui

Puiku.
Kaip minėjau, tie mano chaotiškų minčių draiskalų parašinėjimai yra ne tiek receptai, kiek akstinas išjudinti mintis.
Kol kas teoriniame lygmenyje diskutuojant, manau visiškai gera ta forma kuria naudojamės dabar.
Man rūpi gausesnės auditorijos išjudinimas.
Matot, dauguma vis laukia gatavų receptų ir teisingų vadų kurie už visus viską padarys.
Noriu paprotinti žmones susivokti, kad viską ką reikia padaryti turime padaryti patys.
Antraip kiti padarys už mus ne mūsų naudai.
:
Man taip pat metų pabaiga sudėtinga ir įtempta.
Darbų daug, laiko trūksta…
Vienžo – gero vakaro.
Eisiu gal kiek pailsėti. Baterijos visai nusėdę, o rytoj turiu daug darbų.
Labanakt.

Canada to Letas Palmaitis

Sutinku su Tamsta visishkai. Tai shlykshti Grybauskaites VSD ir Putino FSB provokacija. Visi patrijotai, katrie shaukia BRAVO Grybauskaitei ir VSD, yra nemastantys provokacijos dalyviai.

Baubo

kūrimas.Valdžia bijo,kad atėję rusai atims jų prisigrobtus milijonus?

Marija Arūnui

Kaip lengva Grybauskaitei manipuliuoti naiviais patriotais. VSD seniai žinojo, kad mokiniai vežami į karines stovyklas, bet nieko nedarė. Būtų užtekę pranešti savivaldybei ir kelionės būtų nutrauktos. Bet Grybauskaitė ir pasirinko Putinui naudingą propagandinio karo formą. Naivūs patriotai sako, kad taip rusų mokykloms ir reikia. Pamėginkite pažvelgti plačiau.

Arūnas > Marijai

Net nebandykite manęs žeminti tokiais komentarais. Pirma pasiūlysiu prieš skaitant komentarus, prasikrapštyti akis ir atidžiau skaityti, tada tikrai pastebėsite, kad nei viename iš mano pasisakymų, nėra Grybauskaitės palaikymo. Niekada jos nepalaikiau ir nepalaikysiu, kaip nepalaikiau ir gerb. Patacko už „Bravo”. Bet, kad čia daugelį komentatorių, tokie kaip Taigisai vedžioja už nosies – tai faktas. Pirma siūlyčiau internete pasižiūrėti, ką tie rusų mokinukai veikia putiniškose stovyklose, tada gal ir apie savo naivumą susimąstysite. Nuo savęs, galiu pasakyti, kad tose stovyklose ruošiami nauji putiniški „Naši”, tik lietuviškame variante. Na, o apie spec. tarnybų veikla – kada jie pradeda veikti ir kieno parėdimu – čia jau kitas klausimas. Šiuo atveju, pilnai pritariu Onai.

19
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top