Ministras D. Pavalkis grasina mokytojų profsąjungos lyderiui: „Mes pasižiūrėsime, ką jis veikia“

Mokytojų streiko išvakarėse Viktoro Uspaskicho bendražygis, švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis, kartu su teisėjais ir Seimo nariais jau senokai gaunantis po krizės atkurtus atlyginimus, ėmė grasinti atlyginimų atkūrimo reikalaujantiems mokytojams.

Pirmadienį ministras pareiškė, kad antradienį pradedamo neterminuoto streiko organizatorių veikla yra įtartina. Jis atmetė galimybę bandyti per teismą stabdyti streiką.

„Žinant teismų patirtį, tuoj pat mokytojai pripažįstami silpnesniąja puse, nukentėję […], bet ne tai svarbiausia – tikrai nenoriu eiti į konfliktą su mokytojais ir pradėti teisinio nagrinėjimosi su jais, o dėl pono Andriaus Navicko [Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininko] – kitas klausimas. Mes pasižiūrėsime, ką jis veikia, kaip veikia ir kodėl veikia būtent tuo laiku, kai veikia“, – žurnalistams Vyriausybėje sakė D. Pavalkis.

Jo teigimu, geopolitinė situacija streikų organizatorių veiklą verčia vertinti atsargiai.

„Jeigu kas nors klauso, ką komunikuoja mūsų kariuomenės strateginių tyrimų žmonės, ką skaitė istorijos ir pilietinio ugdymo mokytojams žmonės, kurie stebi aplinką, kurie stebi geopolitinę situaciją, tai būtent viena iš veiklos sričių ir yra skatinti įvairius neramumus pasienio teritorijose. Išvadas darykitės patys“, – aiškino ministras.

Jo teigimu, streikų organizatoriai pateikia visuomenei klaidingą informaciją apie švietimo būklę.

„Sakyti, kad nėra tariamasi, niekas nedaroma, niekas nesišneka, kai biudžetas iš tikrųjų didėja, pats krepšelis didėja, aišku, ne taip, kaip nori – keliais šimtais litų, bet jis vis tiek didėja 70 litų, kai mes keliame mažiausiai uždirbantiems pedagogams algas maždaug 200 litų, tam yra numatyta 33 mln. litų, mes turime pinigų, numatytų išeitinėms kompensacijoms mokėti – arba į pensiją, arba iš darbo rinkos pasitraukiantiems mokytojams, tai irgi nueis mokytojams į algas – taigi, sakyti, kad visai niekas nevyksta, čia viskas blogai ir reikia todėl streikuoti, aš už tai ir sakau, kad tai yra labai panašu į politikavimą“, – sakė ministras.

Kaip praneša BNS, vienas iš antradienį prasidedančio streiko organizatorių Andrius Navickas teigia, kad mokytojai streikuos 120-yje švietimo įstaigų, kai kuriose streikas esą bus masinis ir ugdymo procesas visai nevyks. Jo teigimu, turėtų streikuoti 5–6 tūkst. pedagogų.
http://www.delfi.lt/news/daily/education/pries-streika-is-d-pavalkio-pasigirdo-grasinimas.d?id=66550846&utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=rss

Švietimo ir mokslo ministerija, remdamasi iš savivaldybių gautais duomenimis, teigia, kad streikuoti ketina apie 30 švietimo įstaigų.

„Pasakyti, kad [streikai] įgavo masinį charakterį, ko iš tikrųjų norėjo ponas A. Navickas, tai tikrai ne, nes yra taisyklės, kad prieš savaitę turi pranešti, kurie streikuos, tai mes turime informaciją apie trisdešimt kelias tokias įstaigas su keliais šimtais mokytojų“, – sakė D. Pavalkis.

Jis pabrėžė, kad streikuojančių mokytojų reikalavimams išpildyti reikėtų 0,5 mlrd. litų, o juos rasti kitų metų biudžete yra „absoliutiškai nerealu“.

Mokytojai reikalauja didinti mokinio krepšelį, mažinti mokinių skaičių mokyklose, gerinti pedagogų socialines garantijas.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
27 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Beta

Tipai valdžioje taip niekuomet ir neišlįs iš sovietžmogių kiauto. Kas ta demokratija, žmonių teisės, Konstitucija, jiems per sunku suprasti. Persidažę, bet viduje taip ir liko raudoni. Pajudink juos, iškart represijos.
Lietuvai reikia visai kitokios kokybės valdžios, šitie, save vadinantys tradicinėmis partijomis, mūsų jaunai valstybei akmuo po kaklu.
Estams kažkodėl pavyko, ten demokratija veikia, pas mus ne. Kame šaknys?

nabagas ministras,

kaip ir Salaseviciute, atsisedes ne i savo kede. Jis nesugeba vadovauti svietimieciams, o tik grasinti. Zemas kulturos ir intelekto lygis. Anksciau saukdavome- ,,Ant muilo!”. Taigi, tokius ministrus is Butkeviciaus komandos, seniai laikas paleisti poilsio. Tik ne i uzsienio kurortus uz valstybes pinigus. Namo!

Tuoj rasis

vis daugiau ir daugiau zmoniu,su kuriais reikia susidoroti.Kadangi su visais susidoroti neimanoma,tai prasides sisteminiu partiju pabaigos pradzia.

Anikė

Ar čia ne praėjusio amžiaus komunizmo statytojo mintys?Jis geriau žino,ko ir kiek žmonėms reikia.Kad išsaugotų savo postą,reikia mokytojus pagąsdinti, paversti runkeliais.(Garliavos mergaitės gynėjai ir šiandien tampomi po teismus,nors valdančiosios partijos keičiasi.Tik nesikeičia požiūris į žmogų).
Bailūs,suskaldyti piliečiai neišdrįs pasakyti valdžiagyviams GANA.Norim gyventi šiandien,norim TIE-SOS,norim ne diktato,o demokratijos,kur Tautos balsas lemiamas.Jei yra dar šioje valstybėje nuoširdiai dirbančių,manau – mokytojai, kurie priversti ne tik mokyti,bet savo lėšomis įsigyti kompiuterius, vadovėlius, rašymo priemones,metodinę literatūrą…Tam lėšos neskiriamos.Algas „naktinukai”sumažino,bet užmiršo pavogtus pinigus grąžinti.Net iš televizoriaus dėžutės drįsta meluoti,kad į rankas gauna 1400 (toks vidurkis),bet riebiausią kąsnį atsikanda ministerijos,švietimo skyrių,mokyklų metodinių centrų valdininkai,kurių armija nemažėja.
Kam Lietuvoje gyventi gera?Kas gali atsakyti?

Būtų laikas profsąjungos vadovui pasidomėti

Ką veikia toks suskis Pavalkis

Mokytojams

Paprašykite Švietimo ministerijos pajamų/išlaidų finansinės išklotinės.
Padėkite taupyti ministerijai.
Reikalaukite ministerijos darbuotojų darbų chronologijos.

Bingo

Jeigu surems pečius MOKYTOJAI +PENSININKAI -valdžiagyviams krachas.
Kurkite jungtinį štabą.
Jūs esate jėga,prieš kurią sudrebės banderlogų uodegos.

Raigerdas

Galėčiau ministrui D. Pavalkiui užduoti ne vieną klausimą, bet vargu ar įmanoma būtų sulaukti teisingo atsakymo, kad ir po mėnesio. Bet problema yra ne tik D. Pavalkyje. Problema pareina iš Seimo, būtent ten yra tas diletantizmo šaltinis, ir būtent iš ten yra „semiamasi diletantų ministrų”. Tie, kurie gyveno Sovietmečiu ir mokėsi tuo metu, prisimena, kad „jeigu negali įstoti į aukštąją, eik į pedagoginį, ten priims”. Toks pat komunistinis požiūris išliko ir šiais laikais. Į Švietimo ministrus yra skiriamas bet kas. Čia yra tas atvejas, kai pagal Lenino „genialią” frazę „kiekviena vyrėja gali valdyti valstybę” yra skiriami ministrai. Koks yra skirtumas tarp Lenino siūlomos virėjos ir dabartinių Švietimo ministrų? Skirtumas toks, kad reikėtų tą Lenino frazę perfrazuoti Lietuvos sąlygomis: „Lietuvoje kiekvienas… Skaityti daugiau »

Mix

p. Pavalkio kalbos ir grasinimai demonstruoja šiuo metu Lietuvoje veikiančius valdymo politikos metodus, kurių esmė – turinčius savo nuomonę, skirtingą nei klano, ginančius tiesą ir einančius prieš klano melą, visais įmanomais būdais sudoroti. Kaip matome tikrovėje,jiems visi būdai yra įmanomi.

Raigerdas >Mix

Paprasčiausiai nėra žurnalistų Lietuvoje, nes jų niekaip negali paruošti Vilniaus Universitetas. Vilniaus Universitetas gali paruošti tuntais žurnalistų-šmeižikų, žurnalistų-manipuliatorių, žurnalistų-melagių, žurnalistų-dezinformatorių. O štai, kaip išmokyti studentą tikro žurnalistinio meno, – VU nėra žinoma, nes tenykščių dėstytojų niekas šito nemokė. O ką jau kalbėti apie mokyklas. Juk nėra nei vieno žurnalisto, kuris galėtų paklausti: kaip tauta, atlaikiusį 2-ąjį Pasaulinį karą, Sibiro tremtis, KGB ir psichiatrijos terorą, sugebėjo išgyventi, o per 20 metų degradavo iki tokio laipsnio? Pasižiūrėkite į šį Seimo dokumentą. Jums nesinori tvertis už galvos? Kas čia taip stipriai pasidarbavo? Juk už kiekveino įstatymo, kiekvienos progarmos stovi konkretus žmogus? Kas yra tie žmonės, visiškai sukriušę protus jaunąjai kartai? Juos gi reikia teisti. II SKYRIUS SITUACIJOS APŽVALGA 8. Pasaulio sveikatos organizacijos Europos… Skaityti daugiau »

Reigardui

Viskas yra paprasčiau:Lietuvą valdo PERSITVARKIUSI KGB.

Raigerdas

Reikia organizuoti Pilietinę komisiją, kuri apsaugotų vaikus nuo šioje Švietimo sistemoje veikiančių kenksmingų veikėjų. Kaip žinia, psichofarma, norėdama padidinti savo pajamas, gviešisi Lietuvos vaikų. Todėl psichiatrai yra įsitikinę, kad geriausiai „pradėti gydyti” arba sugriauti vaikų psichinę sveikatą, yra jauname amžiuje, kad vėliau jis visą gyvenimą gydytusi psichiatrinėse ligoninėse. Šaime reikale intensyviai talkina mokyklos psichologai. Štai vaikinas įsimylėjo merginą, o ji jį atstumė. Ką daro mokyklos psichologė? Ji pataria tėvams paguldyti vaikį į psichiatrinę ligoninę, nes jis gali ir nusižudyti. Tėvai išsigandę išveža vaikį į psichiatrinę. Arba štai kitas atvejas. Mokytoja, asmeninio pokalbio metu, man aiškina, kaip yra sunku su dabartiniais vaikais, nes „jie apie seksą žino daugiau negu aš.Mane net raudonis išmuša, o jie iš to juokiasi. Aš jau pradėjau… Skaityti daugiau »

kaunas

profsajungos dirba savo darba Pavalkiotas ,idomu paziureti is vis ka veiki jei svietimo sistemoj darbas,tik rusai gazdina ir persekioja ar ne busi Pavalkiotai rusu snipas.

manau

nepriime laiku kai reikejo listracijos istatymo,ir rusu pakalikai kelia snapa,daro zmones beteisius ,juk Lietuviu parsidaveliu buvo pilna 2 pasaulinio karo metu,ir dabar abstu,sulinde putlerio myletojai ir gazdina,pavalkiui neidomu kas dedasi rusu mokyklose ,.vezami i rusija i SIlites merus taikosi rusijoje gaunantis pensija ,isverstaskuris ,tikrai koktu darosi nuo rusu agentu jau nesaugu lietuvoje.

pavalkui

tu rusu agentas,braizas vienodas ir mastymas.

Liepa

Streikas dar buvo neprasidėjęs, o gąsdinimai iš valdžios atstovų jau sklandė.// Hmmm, taip elgiasi tik mafijinės struktūros ir visokie kriminaliniai elementai.Demokratinėse valstybėse bauginimų metodikos nenaudojamos.//O dabar neužčiaupsi žmonėm gerklių, kurie sako, kad Putinas gąsdina visą Pasaulį, o Pavalkis gąsdina pedagogus.// Liaudis iškart atranda „paraleles”…Lietuvos mokytojai galėtų už pinigus pademonstruoti savo ministrą prancūzų, italų, ispanų ar britų profsąjungoms: jie tikrai būtų apšalę ir apakę nuo tokių kalbų, kai už savo geresnes socialines ir ekonomines darbo sąlygas kovojantys darbuotojai apkaltinami „neramumų kurstymu”.// Vakarų Europoj streikai įprastas dalykas, bet Lietuvoj to daryt negalima, taip suprast? Bet ponas ministras nežino, kad baudžiava seniai panaikinta…Kyla klausimas, ką ten”komunikuoja kariuomenės strateginių tyrimų žmonės, ką skaito istorijos ir pilietinio ugdymo mokytojams žmonės, kurie stebi aplinką, kurie stebi… Skaityti daugiau »

Juozapas

Sveiki. Švietimas… Labai opi tema. Nenorėčiau plačiau komentuodti tūlą pavalkį kaipo tokį. Jis kaip švietimo ministras yra tuščia vieta. Bezdalų maišas. Kas yra blogai mokyklose, švietime visi matome ir todėl nesikartosiu. Pakalbėkime, kaip turėtų būti. Normaliose šalyse ugdymo procesą kuruoja du institutai: Valstybė per tam skirtas institucijas ir… piliečių visuomenė per tėvų komitetus. Normali šalis turi ilgalaikę Švietimo ir ugdymo strategiją kurios mes nebeturime. Šviesios atminties Meilė Lukšienė buvo padėjusi puikius Tautinės mokyklos pagrindus kurie ilgainiui buvo išvaistyti, neretai tyčia griaunant. Šiuo metu mes turime prikurtų visokių Lietuvos „vizijų”. „Kūrikai” netingėjo -„globalios Lietuvos”, „drąsiųjų šalies” ir kitokių nesamonių prikurta nors eksportuok. Tačiau Lietuvos piliečių ugdymo strategijos, išsilavinusių ir gebančių pritaikyti gautas žinias, mąstančių žvisuomenės narių ruošimo strategijos nėra nes …tai… Skaityti daugiau »

vanda

Megindama persekioti nepatenkintus zmones valdzia niekur nenueis

net neskaičius

pagal antraštę galiu pasakyti kad laikas kilti.Kiek galima terorizuoti taikius piliečių pasipriešinimus,kai tai numato Konstitucija???Čia jis siūlo ką?-persekiojimą,sekimą???Ar ponulis neviršija savo įgaliojimų?O gal reik jį patį patikrint???

Raigerdas

Kad Maidanas išsižiebtų, kartais užtenka labai nedidelės kibirkšties. Mokytojai vis gi yra jėga, jeigu jie susitelkia. Tai gana šviesi mūsų visuomenės dalis. Tai D. Pavalkis savo neprotingomis šnekomis gali labai rimtai papiktinti ne tik daugybę mokytojų, bet ir mokinių, ir netgi jų tėvų. Bet D. Pavalkis, matyt, nėra išmokęs nekalbėti nesąmonių. Viena ar keletas tokių nesąmonių gali tapti rimta kibirkštimi. Aš asmeniškai, palaikau mokytojų reikalavimus.

pro 40 mlrd katilokas

Nu kakoj vam vargoliai mokytajai atlyginimu kielimas? Da vy cto, galvojacia, kad tavarisciai kamunistai i neokamunistai is sava katiloka jums atsiags?
Nu uz niet. 40 mlrd yra tavarisciu isisisavinimui, a ni kakiems tam sranniems mokytajams.
SKAITYKITE –
http://www.sarmatas.lt/11/diskusiju-klubas-kodel-lietuvoje-tokie-mazi-atlyginimai/

SUTINKU SU

Juozapu 1000 procentų.Kol tėvai nepaims mokyklų valdymo į savo rankas,tol ministerijų veltėdžiai tyčiosis iš vaikų auklėjimo ir mokymo.Panašu darosi į Ispanijos „manjana” visose ministerijose ir joms pavaldžiose įstaigose-kavučių gėrimai,nedideli skanūs kyšiukai,nieko neveikimas,snarglio krapštymas ir laiko stūmimas.Jei ką nors veiktų,tai visi sprendimai be išlygų,būtų priimami staigiai ir pažangiai.Bet kai dirba slunkiai vingių jonai,tai tokia ir tvarka

Anupras

Gerbiami švietimo ;sistemos; žmogiškieji ištekliai, ką per 25-rius metus išugdėte tą ir turime. Pirmieji daigai tai ;naujieji lietuviai;(politikai-verslinykai, ir…runkeliai).Antroji karta , patys matote-;išmani, moderni,feisbukinė,įžuli persona;. Deja be žmogiškų,dorovinių vertybių. Esate šviesuomenė, grįžkite prie klasikinės, tautinės mokyklos modelio. Dėl to kovokite, streikuokite, gal tada palaikys ir pilietiška visuomenė.Šiuo atveju didžiosios daugumos pozicija vergiška. ;Laisvas; vergas niekada neišugdys pilietiško,doro visuomenės nario.P.S. Anūkėlė skundėsi kad per akropolinę akciją JAMAM mokytoja apmindė kojas.Ką dabar reik galvot?

,,protuoliai" is Seimo

uzdraude referendumus, dabar dar pajunge Vaigauska ir jo pavaduotoja (galimai, gimdymo traumos suzalotu veidu)Roka Stabingi, visomis isgalemis priesinsis rinkimams. Jokiu internetiniu balsavimu – nebus kaip sufalsifikuoti balsus skaiciuojantiems – reiktu ilgai ir nuobodziai pavargti, taigi, nepraleis jokiu sveiku ir nauju iniciatyvu. Tik noriu priminti viena demokratijos principa, kuriuo vadovaujasi demokratinese salyse isikure mokyklu tevu komitetai. Tai jie RENKA mokyklu direktorius, svietimo departamentu vadovus. Balsavimo teise duota visiems pilieciams. o pas mus kas? – Partiju varzytines, viliotinis? -‘Nesvarbu, kad durnas, bet by tik savas’,- tai dar nuo Sajudzio, kai i ji prilindo ivairiausio plauko provokatoriu ir t.t.Stoja i partija tam, kad butu arciau lovio. O jau tas lakstymas po partijas (pvz. marina ausrine pavilioniene) tik parodo, kad jokiu idealu, jokio pastovumo,… Skaityti daugiau »

Rusijos agentas

Litovcai – lengviausiai manipuliuojama ir skaldoma tautelė pasaulyje.

Kol bus ministeriai

Tipa Pavalkis, Steponavičius ir kiti panašūs į šiuos du patys žinot kas bus ne tik su švietimu bet ir su kitų ministerijų darbais. Tik sau sau sau……

Nesitikėjau

kad Darbo partijoj yra tokių dundukų.

27
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top