Ministras J. Olekas. Atėjus okupantams nebūtina nešti gėlių (papildyta nuoroda)

Tiesos.lt supažindina su krašto apsaugos ministro Juozo Oleko išsakytomis pastabomis, kaip piliečiams reikėtų elgtis karo atveju.

Kaip praneša BNS, paskelbus karo ar ekstremalios situacijos padėtį, svarbiausias patarimas gyventojams – išlikti ramiems ir vadovautis specialistų nurodymais, sako krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.

Tai ministras sakė pristatydamas visuomenei skirtą leidinį „Ką turime žinoti apie pasirengimą ekstremaliosioms situacijoms ir karo metui“. Jį ministerija parengė kartu su kariuomene bei Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentu.

„Rusijai pakartojus agresiją prieš kaimynus, šį kartą – Ukrainoje, atsirado poreikis žinoti, kaip elgtis ne tik organizuojant pilietinį pasipriešinimą, bet ir kaip elgtis karo lauko sąlygomis“, – žurnalistams sakė ministras.

Pasak jo, informacija yra svarbi matant hibridinio karo atvejus, kada „yra daug elementų, kurie gali būti labai įvairūs, primenantys ir civilinio gyvenimo situacijas“.

Leidinyje informuojama apie tai, kokie pasikeitimai lauktų valstybėje paskelbus mobilizaciją, pateikiami praktiniai patarimai gyventojams, ką daryti įvairių nelaimių metu, pastebėjus karius, ką daryti nespėjus evakuotis.

Pasak ministro, jei įvyktų tiesioginė priešiškos valstybės kariuomenės intervencija ar būtų pastebėtos vadinamojo hibridinio karo apraiškos, „visada reikia elgtis šaltu protu“ – gyventojai apie tai nedelsiant būtų informuojami, o savivaldybės yra parengusios gyventojų evakuacijos planus, kuriose iki smulkmenų suplanuota, kur ir kaip būtų evakuojami gyventojai.

„Jei kas nors imtų veikti prieš mus vienokia ar kitokia forma, tai, be abejo, kad tai gali įvykti bet kokiu metu, nebūtinai per pietus. Paprastai tai atsitinka netikėtu metu – ar švenčių metu, ar paryčiais, kada žmonės yra labiausiai sumigę, yra mažiausia parengtis. Nesvarbu, kokiu metu tai atsitiktų, sistema yra tokia, kad žmonės būtų vienokiu ar kitokiu būdu perspėti“, – sakė jis.

J.Olekas priminė, kad paskelbus karo ar ekstremalią padėtį, gyventojai apie tai pirmiausia būtų informuojami garsiniais signalais bei žinutėmis į mobiliuosius telefonus, tačiau kiekvienas pirmiausia turi pasirūpinti reikiamų telefono parametrų nustatymu, kad šiuos perspėjimus gautų. Apie situaciją būtų informuojamos visos masinio informavimo priemonės, jose per 3–6 minutes turėtų pasirodyti oficiali KAM informacija.

Ministras pabrėžė, kad gyventojai apie bet kokius įtartinus veiksmus ar asmenis pirmiausia turėtų pranešti bendruoju pagalbos telefonu 112.

„Jei pamatai, kad tavo kieme netikėtai susibūrė keliasdešimt, ar iš kažkur atsirado keli šimtai ginkluotų uniformuotų ar neuniformuotų vyrų, apie tai reikia kuo greičiau pranešti. Mes siūlome pranešti 112 bendruoju pagalbos telefonu“, – sakė jis.

J.Olekas pripažino, kad gyventojų evakuacijos pasirengimui, taip pat galimoms slėptuvėms iki šiol „skirta per mažai dėmesio“.

„Mes šiai sričiai dėmesio neskyrėme. Yra daug tokių vietų, kurios buvo – jos užimtos kažkuo kitu, kurios galėtų būti pritaikytos (slėptuvėms), žmonės nelabai kreipia dėmesį, koks turi būti rūsys name. Visa tai sudėliota, pasakyta knygelėje“, – tvirtino ministras.

Pristatant knygą taip pat akcentuota, kad praktika Ukrainoje parodė, jog grėsmės ir incidentų pobūdžiai yra labai skirtingi, tad būtina tinkamai pasirengti kiekvienam jų, o svarbiausia – užtikrinti evakuaciją.

„Yra ir oro atakos, ir apšaudymai, ir rudi, pilki ar dar kitokių spalvų žmogeliukai, o iš tikrųjų perrengti arba antsiuvus nusiplėšę kariai. Situacijų gali būti visokių: gali būti kokios nors pseudodemonstracijos, teroro aktai, gali būti tranzito dalykai. Kas bebūtų, mes turime labai tiksliai informuoti žmones – kur kas atsitiko, kad jie būtų pasiruošę. (…) Manau, kad tikrai nemažai daliai žmonių pirmiausia reikėtų pasitraukti iš tos vietos, kur tokie dalykai vyksta, o ne tapti bereikalingomis aukomis“, – sakė krašto apsaugos ministras J.Olekas.

Leidinyje aptartos ir pilietinio pasipriešinimo formos, kurios, ministro žodžiais, apima įvairų nepaklusnumą okupacinėms jėgoms: nebendradarbiavimą su jomis, tylų protestą, užduočių nevykdymą, nekolaboravimą ir pan.

„Sakykime, eini į darbą, bet darbas eina labai lėtai – tiesiog nesiseka tau, sprūsta pieštukas iš rankų ir tu niekaip neparašai. Neini kviečiamas į susirinkimą, kuris organizuojamas palaikyti tą įžengusią pseudovaldžią ir okupantų kariuomenę. Mes žinome tas istorijas, kai su gėlėmis buvo pasitikti okupantai. Tai gatvėse gali būti tylu: organizuotas didelis palaikymas, o gatvėje – tuščia“, – pavyzdį pateikė jis.

Ministras taip pat tvirtino, jog mažai tikėtina, jog invazinėms jėgoms pavyktų užblokuoti gyventojų priėjimą prie informacijos. Jis ragino gyventojus tokiu atveju nepanikuoti ir ieškoti informacijos alternatyvų.

Beveik 100 puslapių leidinys, gavus specialistų pastabas bei pataisymus, bus platinamas mokykloms, bibliotekoms, per nevyriausybines organizacijas. Antradienį ministerijos tinklalapyje turėtų pasirodyti ir šio leidinio elektroninis variantas.

BNS

* * *

Jūsų dėmesiui – Krašto apsaugos ministerijos patarimai „Ką turime žinoti apie pasirengimą ekstremaliosioms situacijoms ir karo metui

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
19 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Šlaistas

Niekų niekai.

komunistas Olekas žino

kolaborantas nuo gimimo tovariščius olekas tikrai žino, kad rusų kareivoms gėlių nereikia.
eilinimas – vodkos,
seržantams – savo žmoną,
leitenantams – dukras
kitiems karininkams – otkatai – viskas oleko jau pasiruošta

kirkilas

nu čia dabar kas per naujiena?
kaip tai nereikia?
tokie pareiškimai yra tiesiog verslo žlugdymas.
o gal aš į gėlininkystę esu investavęs, a?

Tomas

O tai visai nesupratau ginklais jau patiems rūpintis ar duos ką nors ? ir kada pradės dalinti? niekas aeaišku.

Peteliškinas

kiekvienas lietuvisas, atėjus okupantams turi pasirišti peteliškę.
tuomet okupantai pagalvos, kad esate toks pats mulkis kaip ir ministras ir nieko jums blogo nedarys.

imitatorius

svarbiausias dalykas ko sovietmečiu išmoko homosovietikai yra imitavimo menas. prie ruso sovokai imitavo kad tiki komunizmo pergale, imitavo ištikimybę parcijoos idealams, imitavo kad dirba, imitavo kad priešinasi sistemai. atkuriant Nepriklausomybę, sovokai imitavo Išsivadavimo nuo okupantų palaikymą, vėliau imitavo savarankišką kompatriją, dar vėliau imitavo valstybės kūrimą. taip ir draugas peteliškinas -jis yra idealus imitavimo meistras. anksčiau imituodavo sveikatos apsaugos valdymą -ir iš sveikatos apasaugos liko tik imitacija. dabar peteliškinas imituoja krašo apsaugos ministerį. jis kuria imitacines programas, perka imituojančius ginkluotę geležis ir kuria gynybos planų imitacijas. šiuo metu mes turime armiją imituojančias storų generolų ir pulkininkų popierines pajėgas, dūdų orkestrą grojantį imitacinius maršus kurių įkvėpti garbės kuopos kareivukai žongliruoja šautuvais taip imituodami valstybės karinę galią. labai gerai. didelė tikimybė, kad mūsų… Skaityti daugiau »

Hmm

Nerimti ministro tauškalai.

įdomu

Įdomu, ką ir kokiais kiekiais vartoja.Medikai, aišku tylės kaip visad.

~*/KAPAS[*]

Taip,viska gerai supratau.Bet kam”ISKANDERui”,”TOPOLiui”ar kokiai nors”SINEVAi”gėlės,Štai kur klausimas?Šitie „okupantai”tikrai nesupras mūsu „svetingumo, ar bent jau nuolankumo”.Ir tikrai su ministru sutinku,nebūtina juos(es) pasitikti su gėlėmis.Atsiprašau visų kad neįžeisti,aš tik patiekiau savo muomonę.

Letas Palmaitis

Tai ką, atėjus okupantams nenešti Olekui gėlių?

Juozapas ---Letui

Ką jūs, mielas Letai
Kokios dar ten gėlės.
Peteliškinui rekės nunešti georgijaus koloradinę juostelę jaujos mados peteliškei pasirišti ir keletą gabalų muilo.
Kad galėtų visas išsimuilinti.
Sklandžiam įlindimui.
Na dar galima nunešti keletą butelių „vandenuko”.
Norės daryti tolimesnę karjerą teks išmokti „vandenuką” gerti.
Kai išmoks, rašyti ant tualetų sienų savaime seksis.
Genai suveiks automatiškai.

Šratas Juozapui

Kam jam nešti koloradinę juostelę, jei jis turi tos materijos ruloną, nuo savo KGBistinės jaunystės laikų.

gal???

Chazarų kaganate(buvusi ukraina) pradėtas gaminti šarvuotis Chazaras :https://www.youtube.com/watch?list=PLLxSSOPeyI4z54ENauwUIHfECJnEV-zFv&v=PFqMb3PP-DE
Gal Olekui vertėtų užsakyti kelis „Chazarus” mūsų patriarxui ir prochazariškai valdžiai saugoti?

Tomui

Apie kokius ginklus kalbi,mes tik evakuosimės.Ir evakuodamiesi rusus peteliškėmis užmėtysim. Štai visa esmė visos šitos rašliavos.

Nikodemas

ot gerai dabar šitiems partokratams, jiems šita visa rusijos agresija nukrito kaip aklai vištai grūdas.dabar visas šalies problemas galima šluot po kilimu ir gasdinti rusija,nors pati šita klika elgiasi kaip bjauriausi okupantai. tai ką dabar jei pvz. pensininkai ar pedagogai susirinks piketuoti tai reiks paskambint 112 :)))

ruta

Ir kiek milijonu visokie olekai jau prikomunizdino spausdindami knygutes , lankstinukus ir kita nereikalinga slamsta ?
Daznai , po Lietuvos politiku nevykusiu konferenciju , pasisakimu , kamuoja klausimas , ar buti visisku idiotu , tai jau taisykle politikoje ?

Letas Juozapui

Ne visai taip, brangus Juozapai, bet po pirmojo šūvio jis kartu su visa valdžia parodys tobulos eurointegracijos pavyzdį, nes ne toks durnas, kad prarastų savo garantuotą padėtį neprognozuojamoje trydoje. Nė už kokius maskoliškus pyragus! Jiems partinės mokyklos nebegrįš, jau gerai pasimokė!

senis

mums po savaites pranes, kad Lietuva parode pavyzdi, kaip sutikti isvaduotojus. Dudu orkestrui dirigavo pats Olekas, himna trauke lansbergis grybauskaite ir jukneviciene, buvo daug geliu.

Atėjus okupantams

gėles jums nešti būtina nes jei vieni jau nešė okupanto lakūnui ir žmonai gėles tai ir kiti turi nešti ,nes jūsų gauja vėl gali susliti į DDP ir sosaldemokratų , tad ar tokį didelį šoką galėtų atlaikyti konservatoriai. Taigi čia jiems būtų smūgis žemiau juostos , o tai yra uždrausta. Taip rizikuoti negalima!

19
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top