Ministras Pirmininkas Orbanas: Vengrijos konstitucija galėtų garantuoti teisę naudotis grynaisiais pinigais

Orbanas sakė, kad elektroninių valiutų įvedimą skatina bankai, todėl jo vyriausybė neprieštaraus pastangoms užtikrinti teisę į grynuosius pinigus konstitucijoje.

Jei spaudimas prieš grynųjų pinigų naudojimą ir toliau didės, Vengrija yra pasirengusi svarstyti galimybę įtvirtinti teisę naudoti grynuosius pinigus savo konstitucijoje, pirmadienį pareiškė jos ministras pirmininkas Viktoras Orbanas (Viktor Orbán ).

Atsakydamas į dešiniojo opozicinio judėjimo Mi Hazánk (Mūsų tėvynė) lyderio Laslo Torockai (László Toroczkai) klausimą parlamente, Vengrijos ministras pirmininkas atmetė kaltinimus, kad jo vyriausybė nesirūpina grynųjų pinigų naudojimu.

Jis pažymėjo, kad Vengrijos vyriausybė neleido apriboti grynųjų pinigų naudojimo, nors bankų sektorius pateikė daug prašymų šia linkme. Vyriausybė nepriėmė ir nepripažįsta nė vieno tokio prašymo.

„Jei vyksta tarptautinis spaudimas, mes priešinsimės konstitucinėmis priemonėmis. Šiuo klausimu mes galime lengvai susikalbėti“, – sakė Orbanas Torockai.

Jis pridūrė, kad grynųjų pinigų naudojimo teisinės apsaugos klausimas gali būti išspręstas dabar, tačiau, jei, pasak Mi Hazenk (Mi Hazánk), verta jį pakelti iki konstitucinio lygmens, vyriausybė tam netrukdys, rašo Vengrijos naujienų portalas Magyar Nemzet.

Atsakydamas į kitą L. Torockai iškeltą klausimą, premjeras teigė, kad „naikinamas grynųjų pinigų naudojimas renginiuose, kad žmonėms nereikėtų atsiskaityti banko kortelėmis; vietoj to jie (renginių organizatoriai) naudoja savo mokėjimo sistemas“.

Pastaruoju metu teisės naudotis grynaisiais pinigais apsaugos klausimas tapo itin aktualus, o Austrijoje diskutuojama dėl teisės naudotis grynaisiais pinigais įtraukimo į Konstituciją. Daugiau nei pusė milijono austrų pasirašė peticiją, raginančią įtraukti tokią teisę į konstituciją, o Austrijos laisvės partija (FPÖ) garsiai pasisakė už tai, kad vyriausybė imtųsi veiksmų šiuo klausimu.

„Ši pasirinkimo laisvė turi išlikti ir ateityje. Grynieji pinigai – tai veikianti duomenų apsauga. Grynieji pinigai – tai atspausdinta laisvė. Ir dar vienas aspektas neturėtų likti nepaminėtas: Kaip be grynųjų pinigų vaikai turėtų išmokti elgtis su pinigais, taigi ir užsiimti verslu? Vaikams labai svarbu, kad pinigai būtų po ranka. Tačiau tai svarbu ne tik vaikams, bet ir suaugusiesiems, kad jie galėtų kontroliuoti savo išlaidas“, – pernai aiškino FPÖ finansų ir biudžeto atstovas Hubertas Fuksas (Hubert Fuchs).

Šaltinis: Remix News

5 9 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
2 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
2
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top