Ministras S. Skvernelis: Ar FNTT vadovas patikimas ir sąžiningas?

Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos (FNTT) direktorius Kęstutis Jucevičius, 2012 metais šiose pareigose prezidentės Dalios Grybauskaitės valia pakeitęs neteisėtai atleistą generolą Vitalijų Gailių, teisėsaugos seniai yra įtariamas korupcija, tačiau lieka savo poste. Tiesa, be teisės dirbti su slapta informacija. Taigi visuomenė verčiama mokėti atlyginimą neįgaliam, savo pareigų atlikti negalinčiam pareigūnui.

Siūlome naujienų portalo Alfa.lt tęsiamą pasakojimą apie generolo K. Jucevičiaus nutikimus.

Įklimpusio generolo laukia keblūs klausimai

FNTT vadovui uždrausta dirbti su įslaptinta informacija

„Alfa“ savaitė“

Iš skandalų nuo pirmos savo paskyrimo dienos neišlipantis Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) prie Vidaus reikalų ministerijos (VRM) direktorius generolas Kęstutis Jucevičius metus planavo baigti į tarnybą pasikvietęs premjerą Algirdą Butkevičių. Tačiau Vyriausybės vadovo apsilankymas buvo atšauktas, vietoje to į FNTT atvyko naujasis vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis.

Pradedamas generolo patikimumo tikrinimas

Ministras inicijavo patikrinimą dėl generolo K. Jucevičiaus patikimumo ir galimos korupcijos FNTT. Ministro S. Skvernelio įsakymu FNTT vadovui taip pat uždrausta pakartotinio patikrinimo metu dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija, taigi, kol vyks patikrinimas, K. Jucevičius FNTT iš esmės atliks tik paradines funkcijas.

„Tas fonas, kuris susiklostė apie tarnybos vadovą, pradėjo kenkti tarnybai, yra daug spekuliacijų, interpretacijų, norisi darbuotis su patikimu ir sąžiningu pareigūnu. Dėl to manau, kad šio patikrinimo rezultato tikiuosi vieno, kad man būtų, kaip ministrui, atsakyta į klausimą, ar jis patikimas ir sąžiningas, ir tada nuimam, sakykim, šitas interpretacijas ir leidžiam vadovui ramiai dirbti, nes uždaviniai svarbūs FNTT ir misija svarbi“, – po apsilankymo FNTT pareiškė vidaus reikalų ministras S. Skvernelis.

Duomenys apie galimą korupciją

Neoficialiais duomenimis, slaptosios tarnybos turi didelį kiekį duomenų apie galimą korupcinį tinklą FNTT, taip pat apie tai, kas Generalinės prokuratūros ir Valstybės saugumo departamento (VSD) vadovybėje globoja skandaluose klimpstantį generolą K. Jucevičių. Tarp jo gynėjų įvardijamas ir dabar pats teisėsaugos slenksčius minantis susikompromitavęs buvęs vidaus reikalų ministras Dailis Alfonsas Barakauskas.

Pasikeitus ministrams generolo problemos atsinaujino.

„Pagrindinis epizodas yra specialaus liudytojo statuso turėjimas ikiteisminiame tyrime, ir tiesiog tuo pagrindu, nes nežinome, kas tam tyrime yra, nei kodėl jis buvo nutrauktas, dėl to manau, kad mūsų generalinis inspektorius su kitais tą išsiaiškins“, – sako vidaus reikalų ministras S. Skvernelis.

Laukia patikrinimas melo detektoriumi?

FNTT direktoriui K. Jucevičiui gali tekti pasitikrinti ir melo detektoriumi.
„Viena iš sudėtinių dalių yra patikrinimas poligrafu“, – sako FNTT direktoriaus tiesioginis vadovas vidaus reikalų ministras S. Skvernelis.

Turi įtakingų užtarėjų

Artimus ryšius su generalinio prokuroro pavaduotoju Dariumi Raulušaičiu palaikantis FNTT generolas ginasi prokuratūra.

„Dar poligrafu? Nu, įdomu, tada keista, kam tada prokuratūra yra, kuri atlieka ikiteisminį tyrimą ir ikiteisminiame tyrime yra priimti sprendimai mano atžvilgiu“, – aiškina FNTT direktorius generolas K. Jucevičius.

Generolas skundžiasi esąs dar ir spaudžiamas.

„Tikrai nesuprantu, kodėl jis nepasitiki ta išvada, kuri jau buvo padaryta, taip net nenorėčiau sakyt, bet man, kaip vadovui, daromas net kažkoks psichologinis spaudimas, kad dar padarysim patikrinimą“, – aiškina FNTT direktorius generolas K. Jucevičius.

Keblūs klausimai

Savo ruožtu poligrafu pasitikrinti sutinka ir K. Jucevičių, šešėliniuose sluoksniuose žinomą pravarde Balerina, kyšio reketavimu kaltinantis buvęs advokatas Juzefas Kozubovskis. Jo liudijimai gali dar labiau įklampinti generolą – mat J. Kozubovskis įtariamas beveik metus slapta sekęs K. Jucevičių ir turintis daug jį galinčios kompromituoti informacijos.

Straipsnio tęsinį skaitykite ČIA.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
7 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Misha Photkin

Niū, žiūhriu į nuotrhauką, akhurat – vyhsiškai pathykimas ihr saahžininghas.
Thiesiogh anth kakthos pahrašita -faihnuolis.
Niathikit?
Niūūū.
Mhūsų Prhezidethe paskihria tikh pačiūūūs, pačhiūūūs gerhiausius.
Pačhius, pačhiausius.
Pathykimiausius.
Išthikimiausius.
Jai.

Baletmeisteris

Balerina ne prie ko

Canada

A chia Jucevichiais, Grinom, Valiais apsistachiusi jusu prezidente moko ukrainiechius kovoti su korupcija? Baikit cirkus.

Hmm

Geras Skvernelio klausimas. O bet tačiau būtų geras klausimas, ar patikims ir sąžiningas Skvernelis. Apie Garliavą gi melavo.

brilijantovaya ruka / kostianaya noga

Nie vinovataya ya- on sam prishol!

Beta

Kažkas naujo? Skvernelis griauna Grybauskaitės valdžios piramidę? Kažkodėl sunku patikėti. Lauksim rezultatų.

Taigi

generolas turi būti atleistas, kaip ir Gailius su Giržadu; ko laukiama?

7
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top