Minsko susitarimo protokolai

Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacija (ESBO) paskelbė rugsėjo 5 dieną Minske vykusio Ukrainos, Rusijos, ESBO ir Ukrainos separatistų atstovų pasitarimo protokolo turinį.

Pasak ESBO, „Trišalės kontaktinės grupės protokolu dėl Ukrainos prezidento P. Porošenkos taikos plano ir Rusijos prezidento Vladimiro Putino iniciatyvų įgyvendinimo“ šalys įsipareigojo laikytis tokio dvylikos žingsnių plano:

1. Užtikrinti nedelsiamą ugnies nutraukimą iš abiejų pusių.

2. Užtikrinti ESBO režimo laikymąsi dėl nusiginklavimo monitoringo ir patikrinimo.

3. Įgyvendinti Ukrainoje valdžios decentralizavimą, įskaitant Ukrainos įstatymo priėmimą „Dėl laikinų vietinių valdžios institutų kai kuriose Donecko ir Luhansko regionų vietovėse“ (įstatymas dėl specialaus statuso).

4. Užtikrinti nuolatinį Rusijos-Ukrainos valstybės sienos monitoringą ir patikrinimą, kurį įgyvendins ESBO, sukurti saugumo zoną pasienio tarp Ukrainos ir Rusijos Federacijos regione.

5. Nedelsiant paleisti įkaitus ir neteisėtai sulaikytus asmenis.

6. Priimti įstatymą, draudžiantį persekioti ir bausti asmenis, susijusius su įvykiais Ukrainos Donecko ir Luhansko regionuose.

7. Tęsti įtraukiantį nacionalinį dialogą.

8. Imtis veiksmų, kad būtų pagerinta humanitarinė situacija Donbase.

9. Užtikrinti pirmalaikius vietos savivaldos rinkimus pagal įstatymą „Dėl laikinos tvarkos ir laikinos vietos valdžios konkrečiose Donecko ir Luhansko regionų vietovėse“ (įstatymas dėl specialaus statuso).

10. Patraukti nelegalias ginkluotas grupes, karinę įrangą, kovotojus ir samdinius iš Ukrainos teritorijos.

11. Priimti programą dėl ekonominio Donbaso regiono atgaivinimo.

12. Užtikrinti konsultacijų dalyvių asmeninį saugumą.

Protokolą pasirašė šie šalių atstovai: buvęs Ukrainos prezidentas Leonidas Kučma, Rusijos ambasadorius Ukrainoje Michailas Zurabovas, ESBO ambasadorė Heidi Tagliavini, Ukrainos separatistai Aleksandras Zacharčenko ir Igoris Plotnickis.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
8 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Canada

Vaizdas toks, kad ESBO stumia Ukraina i kampa.

Beta

Trečias ir ketvirtas punktai prieštaringi. Jei sukursi Luganlandą, bus neįmanoma kontroliuoti sienos ir atvirkščiai.
Šeštas punktas prieštarauja tarptautinės teisės karo nusikaltimų įstatymų normoms ir Ženevos konvencijai.

Vytautas Ju.

Iš 12 punktu — penkiuose žodis „užtikrinti“, o tai reiškia absoliutų nulį, nes yra atkeliavęs iš tarybinės demagogijos žodyno.
„Įgyvendinti Ukrainoje valdžios decentralizavimą“ Norint ką nors įgyvendinti reikia turėti planą, projektą, programą ir pan., nes tokia formuluotė neturi turinio ir yra bevertė.
„Tęsti įtraukiantį nacionalinį dialogą“ Čia kas? Surengti dainų ir šokių šventę?!
„Patraukti nelegalias ginkluotas grupes“ O būna legalių ginkluotų grupių?! Nekalbant apie tai, kur jas patraukti ir kur laikyti, kad nesugrįžtų?
„Priimti įstatymą“ (6 punktas) — teisingai, bet „priimti programą“(11 punktas) — kalambūras.
Taigi, lieka 4 punktai.

Gal viskas nulis,bet

kad pradėta vertinti ir saugoti gyvybę yra svarbu.Žinoma,kas aukojasai,praranda kūno gyvybę, bet atranda dvasios gyvybę.Taip parašyta Evangelijose,tačiau pats gyvybės saugojimo faktas yra tuo pačiu smurto mažinimo ,prievartos mažinimo faktas.Tai pradžia.

ruta

‘Bet kokia sutartis su Rusija neverta tuo popieriaus , ant kurio ji parasyta ‘.Otto fon Bismark

Letas Palmaitis

Kokia čia „sutartis su Rusija”? Tai ultimatumas Ukrainai pripažinti savo valstybės federalizaciją, t.y. tapti vėl vasaline ir atiduoti pergalę Maksvos Ordai. Beje, ne Merkel daro pagadą ir ne Vokietiją. Komsomolka yra tikra globalinio Bilderbergo narė. Ji padovanojo Kinijos premjerui senus Kinijos žemėlapius, kuriuose didžiulė dalis Ordos užgrobtų žemių yra Kinijos. Tai argi ji gali būti Maksvos draugė? Ji yra stambi provokatorė, žaidžianti pasaulinį žaidimą. Bilderbergui reikia skibiai stabdyti Kiniją, o tam gali pasitarnauti ir pasaulinis karas: po jo vergų užteks visiems, o vergvaldžiai puikiai perlauks požeminiuozse miestuose. Nebus taip! Artėjame į Apokalipsę, kada pagal įsiterpia Kūrėjas ir padaro Tvarką. Siūlau paskutiniesiems Tiesos gynėjams kovos giesmę – MESIJO VĖLIAVOS: Tikėk Dangum, kada numiršta vaikas, Tikėk Dangum, kada kančioj mama – [2:… Skaityti daugiau »

Letas Palmaitis: taisymai

Atsiprašau, per skubėjimą: ne Vokietija, skubiai (ne skibiai), požeminiuose, Horstas, kt.

yyewn

appeal increased director plan information check credit score for free secure policy information

8
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top