Mirė Atkuriamojo Seimo narė Rūta Gajauskaitė

Penktadienį Vilniuje netikėtai mirė Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo deputatė, socialinių mokslų teisės daktarė, docentė 69 metų Rūta Gajauskaitė.

R.Gajauskaitė gimė 1946 m., studijavo Vilniaus universiteto Teisės fakultete, vėliau – Maskvoje. Dirbo kriminologijos ir ekologijos srityse. Buvo Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio Vilniaus Tarybos atsakingoji sekretorė, aktyviai dalyvavo Sąjūdžio veikloje, taip pat buvo ir Lietuvos žaliųjų koordinacinės tarybos, Žaliosios partijos įkūrimo iniciatyvinės grupės narė.

1990 metų balandžio 24 dieną ji išrinkta Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo nare.

Urna su velionės palaikais bus pašarvota Vilniaus laidojimo rūmuose (Olandų g. 22, Vilnius). Lankymas vasario 2 d. nuo 14 iki 22 valandos. Šv. Mišios vasario 2 d. Vilniaus Šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčioje 18 val. Urna išnešama vasario 3 d. 13 val. Velionė bus palaidota Antakalnio kapinėse, Vilniuje.

Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarų klubas

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
44 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Skirmantė

Garbinga moteris. Amžiną atilsį. Manau, kad ją nužudė.

Manau taip pat,

kad Ja nuzude.

SUTAPIMAI AR SISTEMA !

TĖVYNĖ MŪSŲ

19 Sausis 2011
Parašė Dr.Rūta Gajauskaitė, kriminologė

Sutapimai ar sistema?

Trečias kartas nemeluoja – teigia išmintingoji tautosaka. Mokslininkai – atsargesni. Jie sako, kad pirmas kartas – atsitiktinumas, antras kartas – sutapimas, o jau trečias kartas – tikrai sistema.

Peržvelkime Kauno pedofilijos bylą pagal šiuos kriterijus ir sudėliokime visus taškus ant „i“. Tiek pagal tautos kriterijus, tiek pagal mokslininkų.

Seimui pateiktoje svarstyti medžiagoje – 3 prievartautojai (Andrius, Jonas, Aidas),……

Beta

Ilsėkis ramybėje Tiesos Nešėja. a†a

Ir vis tik keista. Internetas dūzgia jog Signatarė Rūta Gajauskaitė paskutiniu metu jautėsi gerai, kalbėdavo telefonu, skaitė knygas, rašė…

gaila puikios moters

Rašė tik tiesą – nebijojo tiesos, kokia ji bebūtų „politiškai nekorektiška”
Rašė ir apie žydų iškrypimus ir kitus nusikaltimus.
Rašė ir apie nomenklatūros nusikaltimus.
Rašė ir apie polikarpovnos neteisybes.
Niekas nespausdindavo Jos aštrių straipsnių – bijojo.
Dar ilgai raudonasis slibinas žudys moteris, merginas, šviesuolius?

Arne

amžiną Jai atilsį, netekome šviesaus žmogaus. Užuojauta artimiesiems.

VaidasVDS

Tegul atsiskleidžia ta tiesa, kurios ieškojo Rūta. Manoji valia, kad būtų Dievo valia.
Prieš daugiau nei 20 metų teko dalyvauti jos paskaitų cikle. Kai kas išliko visam gyvenimui. Puiki, šviesi asmenybė.
Ramybės Tau…

laisvame laikrastyje

a.a.Ruta Gajauskaite rase,, prezidentė pasiliko teisę į išimties tvarka suteikti pilietybes galimybę. Kaip ji šia galimybe naudojasi “griežtai ir teisingai”, žiniasklaida demonstruoja atvejus su sportininkais, bet nutyli, kad… Kad Izraelio 4,5 tūkstančių piliečių turi ir antrąją – Lietuvos pilietybę. Taigi, tūkstančiams žydų suteikta privilegija, kai tikriesiems lietuviams atimama jų prigimtinė teisė!!! Taip kaip prigimtinė teisė buvo atimta iš palestiniečių, vienintelio JAV balso persvara, sprendžiant Palestinos valstybingumo klausimą. Labai akivaizdus Palestinos sindromo įgyvendinimo Lietuvoje įteisinimas, suteikiant dvigubą pilietybę ir tik išimtinai izraeliečiams, tuo suteikiant jiems galimybę “peršokti” per visus žemės pardavimo saugiklius ir taip “nusipirkti” žemę Izraelio filialui Lietuvoje. Lietuvių emigracijoje jau yra apie 1,5 milijono (700 000 pokario bėglių ir antra tiek – dabartinių duoneliautojų), taigi Tėvynėje beliko 2 milijonai.… Skaityti daugiau »

jos visas gyvenimas

buvo pasvestas Tiesai. Didziule netektis Lietuvai.

Irena Skirmantei

Kartais žmonės tiesiog miršta nenužudyti. Būna ir tokių atvejų. Velionė yra palikusi įvairių straipsnių. Vieni straipsniai arčiau tiesos, kiti toliau. Amžiną jai atilsį.

in memoriam

Kriminologė Rūta Gajauskaitė po birželio 11 dienos incidento, kai prieš pat teismo posėdį, kuriame turėjo liudyti Laimutė Stankūnaitė, staiga sušlubavo teisėjo Audriaus Cinino sveikata, prasitarė įžvelgianti tam tikrų susimąstyti verčiančių sutapimų. „Tiek daug žmonių palietė ši garsi pedofilijos byla. Turime tiek daug mirčių, kurių „galai“ vienaip ar kitaip veda į tą pačią istoriją. Kodėl įvairiems tam tikrus reikšmingus epizodus mačiusiems liudininkams staiga atsivėrė psichiatrinės ligoninės durys, kaklus apsivijo kilpos ar netikėtai užklupo sveikatos problemos?“ – retoriškai klausė R. Gajauskaitė. Anot kriminologės, staigiai pablogėjus A. Cinino sveikatos būklei, galima svarstyti įvairius variantus. „Kas gali paneigti, kad šis teisėjas nepriklausė tiems jaunesniems, kurie tiesiog neturėjo „uodegų“ ir jų, logiška, nebuvo įmanoma prispausti? Todėl nieko nenustebintų, jei veiksmais prieš teisėją siekta pristabdyti bylos… Skaityti daugiau »

Irenai

Taip, visi anksčiau ar vėliau miršta. Tačiau kai miršta staiga, visada kyla klausimų.

Štai keletas klausimų:
Mirė staiga -insultas, infarktas?
Velionę kankino sąnarių ligos, ji sunkiai vaikščiojo. tai buvo pagrindiniai jos negalavimai. Nuo tokių ligų „staiga” nemirštama. Nuo ko mirė?
Kam yra patogi AtA Rūtos mirtis?
Kokiomis temomis velionė itin domėjosi ir kokia karščiausia šių dienų kriminalinė tema?
Velionė buvo itin gerą kriminologė. Ji mokėjo lukštenti užslėptuas sąsajas, gebėjo daryti išvadas.
Jeigu mirė staiga, vadinasi galėjo domėtis šios savaitės aktualija ir… padaryti tam tikrų išvadų.
Ar R.G. padariusi pavojingas tam tikriems režimo sluoksniams išvadas būtų tylėjusi?
Ir t.t. ir t.t.
„Kažkam naudingos” mirtys retai kada būna atsitiktinės.

natūralių mirčių stebuklas

kalio chloridas, „stebuklingas” preaparatas.
yra kiekvienoje vaistinėje.
tiesiogiai sukelia staigų širdies infarktą.
klalio chloridas yra labai nestabilus chemins junginys.
per 20 valandų šio preaparato pėdaskų visiškai nelieka.
jokių.
absoliučiai jokių.

Lrytas

net nepasakė,kad signatarė.Vedančioji elgiasi neetiškai.Ja nusivyliau.Nebijo tyčiotis iš mirusio žmogaus?

internauts

na, aišku, kad tokia patyrusi kriminologė, kuri nepatikėjo nei viena oficialia „ekspertizių” versija, nei dė; Kedžio mirties, nei iš paskos sekančių kitų mirčių, buvo kažkam ypač nepatogi. Vis labiau aiškėja, kad yra tiesiog drastiškai šalinami visi „nepatogūs” žmonės. Lietuvojevyksta tylus mafijinis terorizmas. Pakomentuosiu „in memoriam” komentarą. Šios citatos liudija, kad ir Vilniaus toksikologijos klinikos vadovas yra galimai mafijos įtrauktas ir laikomas už pavadėlio. Neperseniausiai juk nuskambėjo skandalas kaip viena seselė sumaišius buteliukus, suleido mažam vaikui KALIO chlorido ir sustabdė jo širdelę. Visai sveikas Lubys Druskininkuose galimai gavo chlorido dozę. Druskininkuose, Zuoko partiečio gydytojo valdose atostogavęs dar visiškai jaunas Miliūtės vyras, VSD padalinio vadovas, taip pat netikėtai pasijuto blogai ir mirė nuo sukelto širdies infarkto. Kurį taip pat galėjo sukelti KALIO… Skaityti daugiau »

internauts

Tiesos ieškotojai, negerkite kavos prie savo darboviečių! Kad neatsitiktų kaip teisėjui Cininui. Balsas: „Štai kaip Teisėjas Audrius Cininas sunkios būklės išvežtas į ligoninę. Jis gydomas Santariškių ligoninės reanimacijos skyriuje. Pirmadienį po rytinių posėdžių Vilniaus 2-osios apylinkės teismo teisėjas Audrius Cininas išėjo papietauti netoli teismo esančioje kavinėje. Pietaudamas teisėjas pasijuto blogai. Jo prašymu kavinės tarnautojai paskambino sekretoriui, kuris pats išvežė teisėją į Santariškių ligoninę. Pasak kavinės darbuotojų, kavą geriantis vyriškis sukniubo, jo veidas gerokai išbalo. Pirminiais duomenimis, A. Cininas šiuo metu gydomas reanimacijos palatoje, jo būklė yra sunki. Jam diagnozuota priešinfarktinė būsena. Šaltinių Santariškėse teigimu, pacientas yra išsekęs, jam leidžiami stiprinamieji vaistai, palaikantys organizmo tonusą.” — „Per praėjusį teismo posėdį A. Cininas atmetė Kriminalinės policijos biuro prašymą apklausti saugomą liudytoją Laimutę… Skaityti daugiau »

Teisiama už įtarimą

Lrytas: Praėjus tik šiek daugiau nei savaitei po buvusio Kauno apygardos teismo pirmininko Alberto Milinio įsūnio laidotuvių, ji A. Drižiaus leidžiamame laikraštyje išspausdino straipsnį „Aidas ar Vaidas?”. V.Milinis buvo įvardijamas kaip trečiasis pedofilas Aidas, kurio ieškojo, bet iki savo mirties taip ir nerado dviejų žmonių nužudymu įtariamas Drąsius Kedys. Savo straipsnyje R. Gajauskaitė teigė, kad nėra jokių abejonių, jog V.Milinis yra pedofilas Aidas, o to įrodymas – jaunuolio turėtas raudonos spalvos automobilis, apie kurį esą pasakojo ir D.Kedžio bei Laimutės Stankūnaitės duktė. V. Milinį trečiuoju pedofilu Aidu R. Gajauskaitė vadino ir vėlesniuose savo tekstuose, o A.Miliniui pasitraukus iš teismo pirmininko pareigų dėkojo Neringai Venckienei, tariamai atskleidusiai aukštuose postuose įsitaisiusį pedofilų klaną. Įtarimai ir kaltinimai dėl V. Milinio šmeižto gresia nemažai… Skaityti daugiau »

tautieciai

a.a tau R. Gajauskaite , Dieve priglausk , Lietuvos zieda sviesuolee.

Teisiama už įtarimą

Ketvirtadienį teismas vėl buvo priverstas skelbti pertrauką, nes R.Gajauskaitė pareiškė norinti, kad būtų atlikta dar viena jos straipsnių „Aidas ar Vaidas?“ bei „Tik per griežtai?!!“ ekspertizė.

Iš viso R.Gajauskaitė valstybei ir V.Milinio artimiesiems turės sumokėti 17 tūkst. 700 litų.

Pirmosios instancijos teismo išteisintam, R.Gajauskaitės šmeižikiškus tekstus spausdinusiam, Aurimui Drižiui pasisekė ir šįkart.

Vilniaus apygardos teismui taip pat įtiko A.Drižiaus aiškinimas, kad jis R.Gajauskaite pasitikėjo tiek, kad jos tekstus spausdindavo net jų neskaitęs, be to, esą jis nežinojo, kad kriminologe save vadinanti pensininkė šmeižia mirusį V.Milinį.

byla žudikė

nusinešė dar vieną mirtį…
o paksistas Drižius ir vėl liko nekaltas. Matomai paksistai turi už ką nusamdyt gerus advokatus. Juk ne kartą ir ne vieną yra apšmeižęs tame laikraštyje, bet kalta liko tik Gajauskaitė. .
Žurnalistų Sąjungos pirmininkas D.Radzevičius savo bloge yra pasakęs, kad šmeištas neturėtų būt laikomas nusikaltimu ir kad neva kažkas iš teismo nešė į seimą įstatymo projekta turintį „dekriminalizuot šmeižtą”, nes neva kažkokiam Kazakstane taip yra ir kad neva tai „aukštas lygis”. na ką, kol turim tokią žurnalistinę etiką, žurnalistai liks virš įstatymo, o eiliniai žmonės bus baužiami… ar net mirs „neaiškiomis aplinkybėmis” ir net negalėsi „įtarti”, kad kažkas su jais susidorojo.

hmm..

Kedys, kaip rašė Gajauskaitė, pradžioj kreipėsi į paksistą P.Gražulį, bet tas atsisakė padėti. Kažin kodėl?
Kaip rašė Gajauskaitė, Ūsas buvo VAIKŲ TEISIŲ GYNĖJAS. Su tokiais polinkiais žmonės visada stengiasi būti arčiau vaikų. Bet tai paaiškina ir tai, kodėl Kedytė buvo paguldyta į Pūro, homoteisių gynėjo, įkurtą Vaiko raidos centrą. Vadinasi yra glaudus ryšys tarp Ūso ir Pūro, kuris priklausė Zuoko partijai ir turi daug draugų. Melianas, pvz. turėjo pasirašyt įsakymą dėl Garliavos šturmo… o žiniasklaidos vadovas Radzevičius taip pat buvo Pūro Žmogaus teisių stebėjimo instituto Tarybos narys.
Šalašavičiųtė taip pat vadovavus vaiko teisių tarnybai, prisipažino, kad iš trisdešimt pedofilinių bylų – nė vienas nenubaustas! Maža to yra jos trys raštiški atsisakymai padėti D.Kedžiui,, i

Rūtos G.Pastebėjimai

Du, įtariamų pedofilija, lavonai. Ir dabar labai operatyviai įvardintas įtariamasis ir paskelbta net tarptautinė jo paieška – tai nuskriaustosio mažametės tėvas D.Kedys. Motyvas tam – prie teisėjo lavono rastas D.Kedžio registruotas ginklas. Nutylima, kad iš jo nebuvo šauta. Tuo tarpu kulkos lavone aiškiai rodo specialų su duslintuvu ginklą, kurį Lietuvoje gali turėti ne bert kas – tik specialiosios tarnybos!Visiems kriminalistams žinoma, kad pagal kulką (kaip pagal pirštų antspaudus) galima nustatyti ir ginklą ir jo savininką, tačiau ši informacija nutylima. Kas gali paneigti, kad ši informacija specialiai slepiama? Arba, kas gali paneigti, kad tos kulkos neatvestų prie taip tyliai nuaidėjusio ir nutilusio trečiojo pedofilo vardo Aidas, kuris gal būt ir yra šio specialaus ginklo savininkas, dirbantis spec.tarnyboje? , Neskaitlingi liudytojai kalba… Skaityti daugiau »

Rūtos G.Pastebėjimai

Taigi, žiūrim ką turim. O turim tą pačią armiją teisėsaugininkų, vilkinusių bylą ištisus metus ir šiandien iškraipančių faktus – trijų ekspertizių datas, ginklą, automobilį,- tai paskelbusios D.Kedžio paiešką, tačiau laisvėje palikusios sunkius nusikaltėlius – įtariamąjį pedofilija A.Ūsą, jo pagalbininkus bei dengėjus. . Turime tą pačią vaikų teisių neginančią R.Šalaševičiūtės kontorą, demonstruojančią pasibaisėtiną nežmoniškumą, slapta pagrobiant mažametę nukentėjusiąją iš šeimos ir patalpinant ją į vaikų centrą ir girdant neaiškiais vaistais?.! . Turime ir lygių teisių kontrolierę Bumbergaitę, kuri šioje pedofilų ir nukentėjusiųjų mažamečių byloje jokių lygių galimybių negynė… . Turime tuos pačius seimūnus pedofilijos fakto tyrimo komisijoje, jau senokai gavusius filmuotą medžiagą, bet abejingai nusigręžusius nuo akivaizdaus nusikalstamo tinklo išaiškinimo ir leidusioms užgesti dviem gyvybėm. . Na, o ko neturime? .… Skaityti daugiau »

na,

nepaisantteisingų pastebėjimų, toli gražu nevisur ši moteris buvo teisi.
Teatleidžia jau Dievas už jos klaidas.
Nereikėjo jai susidėt su paksistu Drižium…

Monika

Štai, dar vieną šviesų žmogų Sistema sunaikino…

PAGARBA

DIDZIAI LIETUVOS PILIETEI.

Kaip sakant

tiesa pas mus nereikalinga ir dar paska stora pinigine to ir tiesa,tai apmaudu,netekome tokios sviesios ,puikios pilietes.Uzuojauta artimiesiems.

drąsiai moteriai

Tebūnie jai lengva Lietuvos žemelė, nes buvo drąsi moteris, gynė nuskriaustuosius, nepabūgo kovoti už teisingumą Garliavos byloje, gynė tiesą nelygioje kovoje su valstybės ginamais pedofilais.

kiek dar.........

Labai keista, kad zmones vos prisiliete prie Kedzio bylos netiketai staiga mirsta…Gajauskaite… advokatas Cilinskas. Kiek dar zus ar netiketai mirs zmoniu sioje byloje-zudikeje.?

visiškai natūraliai

neseniai mirė ir E.Kusaitės advokatas.
vos tik prokuratūra apskundė išteisinamąjį nuosprendį.
tai irgi visiškas atsitiktinumas
Lietuva unikali atsitiktinumų žemė.
anomalija.

Romas

Tebūnie lengva Lietuvos žemelė Didžiai mūsų šalies dukrai,ilsėkis ramybėje.

Smagu

mazeja violetiniu isgamu, Lietuva apsivalo.

keistai mirusiuju sarasas

Reiketu sudaryti Tiesos pilieciu sarasa,kurie ,budami sveiki „staiga”,”netiketai „mire,nes matom,kad Lietuvos valstybeje doram ir saziningam pilieciui pavojinga gyventi.Jiems nereikalingi drasus,ryztingi,veiklus ir atkaklus,Tiesos trokstantys,jie greit pasiunciami anapilin,kad toliau nekliudomai juodos jegos galetu triumfuoti.

to keistai...

Ne anapilin o pragaran.

ta kriminologe..

dabar bus kirminologe.

keista

Ji buvo drasi ir teisinga.Teisiesiems skirta dangaus karalyste.Tiems,kuriems dabar smagu,nematyt dangaus sviesos,deja,deja.

galima

Susirasti straipsni -drasiauskelias-informacija paspaudus ..ten straipsnis /Sutapimai ar sistema?/.

a.a.  Tiesos ieskotojai

Dalia Grybauskaitė: „Pilietiški žmonės yra Lietuvos pasididžiavimas“

>ta kriminologe.. 2015-01-31 22:37

jei nebutum bolsevikas, jau kita savaite paturetum ikiteisminio tyrimo klizmute.
Tik „demokratiskoj teisingoj”, – deja deja… Kirminai netraiskomi sunimis loja…

tegul

jai būna šventa žemelė,nežiūrint į tai,kad daug šmeižto paskleidus išėjo anapilin.Apšmeižtieji mirusiam turi atleisti.O gyventi su tokia našta sunku.Juk neišdrįso viešai atsiprašyti apšmeižtųjų.

birute

Dar viena sistemos auka.Tegu bus lengva Jai Lietuvos zemele.

ilsekis ramybeje

,Ir aš noriu tarti:”Ilsekis ramybeje saunioji Lietuvos dukra”. Drąsa ir ištikimybė TIESAI ją lydėjo per visą gyvenimą. Teisės mokslų daktarė, bet žiniasklaida kūrė kitokį jos portretą. Kiek daug žmonių matė emocingai reaguojančią seimūnę, bet kiek mažai suprato, kad yra priežastys tokiai reakcijai; kad kreivų veidrodžių karalystę, kurioje gyvename, vertinti kaip normalią yra nenormalu. Daug ji sudėjo energijos kovai. Sudegė ant Tėvynės aukuro. Kai giedosime “iš praeities tavo sūnūs te stiprybę semia”, manau, prisiminsime ir JĄ, a.a.RŪTĄ Gajauskaite’

kaunas

labai liudna zinia. Kodel iseina sviesiausi visuomenes zmones? Vienas po kito. Kaip zavejo mus Jusu asmenybe, gerb. Ruta. Manau, Tiesoje isbuti padesite mums is Dangaus. Gyvensite musu sirdyse. Niekada nepamirsiu, kaip profesionaliai apgynete teva, kuris gyvybe paaukojo, kad pagelbetu dukrai. Jusu tiesos zodis nepraranda vertes ir aktualumo…Ir visgi liudna, kad daugiau jo neisgirsime.

dievo vardu

aciu dievui kad palieka si pasauli atmatos

44
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top