Mįslingas policijos pareiškimas

Praėjus pusmečiui nuo masinio smurto Garliavoje ir vaiko prievartinio išvežimo iš gimtųjų namų, Lietuvos policija žiniasklaidai pasiuntė mįslingą pranešimą.

Pranešimo tekstą Tiesos.lt redakcija skelbia iš naujienų portalo Alfa.lt: http://www.alfa.lt/straipsnis/15066672/Policija..valstybes.saugomi.asmenys.jauciasi.gerai=2012-11-16_15-22/

Pastaruoju metu kai kuriose žiniasklaidos priemonėse vėl bandoma eskaluoti valstybės saugomų asmenų temą.

Valstybės saugomos L. Stankūnaitė ir jos dukra, kurių apsaugą vykdo Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnai, jaučiasi gerai, yra sveikos, joms sudarytos geros gyvenimo ir socializacijos sąlygos.

Abi gyvena normalų, įprastą mamos ir dukters gyvenimą. Mergaitė tęsia mokslus mokykloje, lanko norimus užklasinės veiklos būrelius, pramogauja ir bendrauja su klasės draugais ir kitais bendraamžiais.

Redakciją nustebino, kad šį kartą apie smurtą patyrusios Garliavos mergaitės gerą savijautą ir sveikatą visuomenei praneša nebe Seimo narės Vilija Abramikienė ir Virginija Baltraitienė, su VSD sutikimu gabentos į valstybės įslaptintą vietą iškart po vaiko poėmio, nebe mergaitės motina, kurios vardu žiniasklaidai buvo siunčiami idiliški filmukai, nebe jos seneliai Stankūnai, pasakoję išskirtiniams žurnalistams apie laimingos vaikaitės rašomus laiškus, nebe mergaitę jėga iš namų išnešęs advokatas Gintaras Černiauskas, viešumoje vaidinęs rūpestingo patėvio vaidmenį, bet anoniminis Lietuvos policininkas. Keista: kodėl apie sėkmingą mergaitės „socializaciją“ nieko viešai nepasako vaikų psichologas, o apie jos sveikatą – vaikų gydytojas? Kodėl „geromis socializacijos sąlygomis“ gyvenančiai Garliavos mergaitei visą pusmetį neleidžiama nei telefonu, nei internetu susisiekti su ją auginusiais seneliais ir laisvėje likusiais bendraamžiais draugais?

Tiesos.lt redakcija paprašė pedagogų pakomentuoti anoniminio policininko pareiškimą. Pasak jų, jei policija sako tiesą, Garliavos mergaitė galėtų tęsti mokslus ir bendrauti su bendraamžiais tik specialioje uždaroje ugdymo įstaigoje, kurios visi darbuotojai turi VSD sutikimą susipažinti su valstybės paslaptimi, o mokiniai dėl raidos sutrikimų ir izoliacijos niekam negali papasakoti apie naują bendramokslę.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top