Mitingas „Vilnius – Lietuvos ar atliekų deginimo sostinė?“

Liaudies patarlė sako, kad apetitas auga bevalgant. Investuotojams susiplanavus dvi atliekų deginimo-rūšiavimo gamyklas prie Gariūnų, rengiamasi statyti ir trečiąją – Pagiriuose. Vilniečiai nesiruošia pasiduoti absurdiškiems planams ir rytoj,lapkričio 13 d., 12 val. prie Vyriausybės (V. Kudirkos a.) renkasi į mitingą „Vilnius – Lietuvos ar atliekų deginimo sostinė“.

Šiuo metu koncerno „Icor“ netiesiogiai valdoma įmonė „Reenergy“ jau pradėjo įrenginėti pamatus atliekų deginimo gamyklai prie Gariūnų. UAB „Bionovus“ toje pačioje vietoje turi leidimą atliekų rūšiavimo įmonei. Daugelio specialistų ir politikų nuomone, šių dviejų gamyklų galingumas yra per didelis ir gali būti, kad Lietuvos gyventojai nepateiks galingumą užtikrinančių atliekų. Tuo tarpu vilniečiai jau yra informuojami apie trečios, panašios atliekų deginimo gamyklos statybą beveik toje pačioje vietoje, Pagiriuose. Vilniaus miesto gyventojai penktadienį (lapkričio 15 d.) 18 val. yra kviečiami į Lazdynų seniūniją viešai aptarti atliekų deginimo gamyklos statybą Pagiriuose.

Vilniečiai sako, kad investuotojai, institucijos ir politikai dar nesusitvarkė su investicijomis „Toksikos“ gamyklai prie Šiaulių, kuri irgi buvo pastatyta per daug galinga, neatitinkanti reikalavimų ir dabar pretenduojanti į komunalinių atliekų deginimo gamyklos statusą. Aiškėja, kad ir Klaipėdoje pastatyta gamykla yra taip pat per daug galinga.

Sprendimus kiekviename didesniame Lietuvos mieste pastatyti kuo galingesnę atliekų deginimo gamyklą vilniečiai vertina jau ne kaip neūkiškumo, o absurdo apsireiškimą.

Nežiūrint į tai, kad politikai ir valdininkai, pamynę bet kokią logiką, bando Lietuvą paversti Europos atliekų sąvartynu, o vilniečius uždusinti gamyklų išleidžiamuose teršaluose, Vilniaus miesto gyventojai kreipiasi į Seimo aplinkos apsaugos komitetą prašydami skubos tvarka sukviesti tarpžinybinį pasitarimą ir įvertinti sudariusią padėtį.

Vilniečiai nenori būti bandomaisiais triušiais. Jiems jau nusibodo įrodinėti, kad miesto aplinka jau dabar daugelyje vietų yra užteršta ir tai kelia grėsmę sveikatai. Todėl apie tai, kas toliau bus daroma, ir bus kalbama mitinge.

Jei rūpi mūsų vaikų sveikata, jų ateitis, kviečiame visus vilniečius aktyviai įsijungti į šį judėjimą.

Vilniaus regiono gyventojų bendruomenių

Aplinkos komiteto narys Algirdas Jaruševičius

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
3 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
3
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top