Mitingo organizatoriai: Didieji portalai teikdami informaciją lietuviškai užsiima cenzūra, o užsienio kalbomis – provokacijomis?

Platinamą informaciją apie mitingą paskelbė dalis šalies laikraščių ir mažesnių portalų. Tačiau tai tėra nedidelis laimėjimas. Didieji ir gausiausiai skaitomi Lietuvos portalai: delfi.lt, lrytas.lt, 15min.lt blokavo bet kokios informacijos apie mitingą skelbimą. Nepadėjo nė vienas raginimas atkreipiant dėmesį, kad šis renginys skirtas visiems Lietuvos piliečiams, kuriems rūpi valstybės reikalai ir ateitis.

Šis didžiųjų portalų akibrokštas mitingo organizatoriams priminė sovietinius laikus, kuomet įsisiūbuojant Tautos atgimimui komunistų valdoma žiniasklaidai visaip dergė, iškraipė ir ribojo informaciją apie Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio vykdomus renginius.

Vis dėlto labiausiai nustebino tai, kad tų pačių portalų angliškose, rusiškose bei lenkiškose versijose pranešimai apie mitingą yra publikuojami. Tuo galite įsitikinti čia:

http://www.15min.lt/ru/article/vesti/v-vilnjuse-sostoitsja-miting-protiv-trebovanij-pisat-nazvanija-mestnostej-na-2-jazykah-504-328409
http://pl.delfi.lt/aktualia/litwa/ozolas-ulegajac-naciskom-awpl-dyskryminuje-sie-litwinow.d?id=61210383
http://www.15min.lt/en/article/in-lithuania/protest-against-polish-party-s-national-minority-policies-planned-in-vilnius-525-328386

Regint tai, telieka iškelti retorinį klausimą: kieno interesams tarnauja didžiausia ir įtakingiausia žiniasklaida? Kodėl dalis Lietuvos žmonių, šiandien formaliai vyraujant žodžio laisvei, yra pasmerkti kentėti informacinę blokadą? Dar blogiau – kodėl cenzūruojama informacija, raginanti žmones rinktis ir ginti Lietuvos valstybės interesus? Kodėl skelbiama informacija tik užsienio, bet ne lietuvių kalba? Ar tokiu būdų siekiama į šį mitingą atkreipti provokatoriškai nusiteikusių piliečių dėmesį? Atsakymai į šiuos klausimus – ne tik minėtų žiniasklaidos redaktorių sąžinės reikalas, bet ir visų mūsų teisė žinoti tiesą.

Dėl šios priežasties, nuoširdžiai prašome Jūsų visų telktis ir skirti dalelę savo laiko paplatinti šią svarbią žinią apie mitingą savo artimiesiems, draugams ir bendraminčiams. Dar aktyviau raginkime ateiti sekmadienį į mitingą ir kartu atsivesti neabejingų žmonių.

Šiandien Lietuvai reikalingas kiekvienas jos pilietis!

Mitingo „Už mūsų žemę, kalbą ir valstybę“ organizatoriai

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top