Šveicarijos federalinis teismas atmetė jos apeliacinį skundą dėl atmesto prašymo pratęsti apsigyvenimo vizą, teigdamas, kad ji niekada nesiekė įsidarbinti ir nebandė atsisakyti pašalpų.
Daugiau kaip 40 metų Šveicarijoje gyvenusi Turkijos pilietė buvo išsiųsta iš šalies ir įpareigota grįžti namo po to, kai Šveicarijos federalinis teismas nusprendė, kad ji nesugebėjo integruotis ir beveik du dešimtmečius gyveno iš socialinių pašalpų.
Moteris 1983 m., būdama 19 metų, su tuometiniu vyru persikėlė į Šveicariją ir šioje šalyje sukūrė šeimą. Pasak laikraščio Solothurner Zeitung( ), jai buvo išduotas leidimas apsigyventi, kurio pratęsimui kas penkerius metus reikėjo pildyti prašymą.
2006 m. išsiskyrusi su vyru, nuo 2006 m. kovo mėn. iki 2022 m. rugpjūčio mėn. ji beveik 17 metų gyveno iš mokesčių mokėtojų finansuojamų pašalpų ir per tą laiką iš viso gavo daugiau kaip 373 000 eurų socialinių išmokų.
Iš pradžių prižiūrėjusi savo vaikus, jiems užaugus moteris niekada neieškojo darbo, o nusprendė toliau gyventi valstybės sąskaita.
Kai paskutinį kartą reikėjo kreiptis dėl leidimo apsigyventi pratęsimo 2020 m. liepą, Zoloturno kantono Migracijos tarnyba atmetė jos prašymą; šį sprendimą ji apskundė Zoloturno administraciniam teismui.
Šių metų gegužę tas skundas buvo atmestas, o ieškovė toliau kreipėsi į Federalinį teismą.
Savo sprendime federaliniai teisėjai pritarė žemesnės instancijos teismo sprendimui, pagrindiniu veiksniu nurodydami ieškovės nenorą integruotis.
„Negalima kalbėti apie sėkmingą įsitraukimą į vietos gyvenimą,“ – nusprendė teismas, pabrėždamas, kad beveik 17 metų moteris nė karto nebandė susirasti darbo ar atsikratyti priklausomybės nuo valstybės.
Federalinis teismas teigė, kad imigracijos pareigūnai „teisingai nusprendė, kad leidimo apsigyventi panaikinimas yra svarbus viešasis interesas,“ ir pažymėjo, kad ieškovė „jau gavo didelę sumą socialinės paramos“ ir jai neturėtų būti suteikta teisė į tolesnę šalpą.
„Pareiškėjai, 40 metų gyvenusiai Šveicarijoje, tikrai nebus lengva grįžti į savo gimtąją šalį,“ – pripažino Federalinis teismas, tačiau pažymėjo, kad moteris vis dar turi kai kurių ryšių su Turkija.
Ji ten gyveno iki pilnametystės ir kiekvienais metais grįždavo atostogauti, teigiama pranešime, kuriame nurodoma, kad tai rodo, jog ji „tebėra susijusi su gimtąja šalimi kalbos ir kultūros požiūriu“.
Teismas pridūrė, kad moteris vis dar gali atvykti į Šveicariją pasimatyti su savo vaikais ir anūkais, turėdama paprastą turistinę vizą.
Šaltinis: Remix News