Mokyklinė anūkės ekskursija į muziejų „Slėptuvė-42“

Remma Arshteyn

Visą aštuntą klasę, kurioje mokosi ir mano anūkė, užklasiniam ugdymui skirtą dieną nuvedė į Tagankoje esantį [Šaltojo karo – red. past.] muziejų „Slėptuvė-42“. Apžiūrėjo, kaip įrengta ir gyventi pritaikyta slėptuvė, pažiūrėjo filmą apie šaltojo karo baisumus.

O toliau jų programoje laukė „specefektai“.

„Na, vaikai, – klausia gidas, – kas norite numesti atominę bombą?“. Ir anūkė pasakoja, kad visi, išskyrus ją ir dar tris vaikus, šaukia: „Aš“. „O ant ko mesime bombą?“ – klausia gidas. Pasigirsta toks pat draugiškas garsus atsakymas: „Ant Amerikos“.

Parenkamas berniukas ir mergaitė, jie paspaudžia mygtuką ir rodomi filmuoti kadrai: mokiniai mokykloje slepiasi po suolais, žmonės bėga gatvėmis. Tada – sprogimas, ir visi žūsta.

Vienai mergaitei (pagarba jai) prasideda isterija.

Kiti vaikai reaguoja ramiai.

Man trūksta žodžių, bet turiu ir klausimų. Jeigu – geriausiu atveju – klasės auklėtojas išties nežinojo, kuo tame muziejuje vaikus nudžiugins, kodėl jis po to neaptarė situacijos – teisingai nepaaiškino to, kas įvyko? Kas muziejuje sugalvojo šį „nuostabų“ specefektą ir leido panaudoti jį neva vaikų ugdymui?

Ir paskutinis klausimas: Kokia čia tokia keista šalis, kurioje net maži vaikai pasiruošę numesti atominę bombą ir netgi žino, kur ją mesti?

Iš rusų kalbos vertė Violeta Genienė.

besttoday.ru

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
2 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
O ką

Auklėja kaip ir gerais tarybiniais laikais. Užtat ir Ukrainai grasinama prisižiūrėję tokių nesąmonių.

duel

impact volatility sharply system companies check credit score public sharply parties

2
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top