Monika Garbačiauskaitė-Budrienė: Pusė piliečių, gelbėdami „mergaitę“, sėja abejonę demokratija

DELFI.lt

Lietuva turbūt taps vienintele Europos Sąjungos šalimi, kuri visiškai boikotuos Antrojo pasaulinio karo pabaigos minėjimą Maskvoje gegužės 9 dieną. Kitaip nei artimiausi kaimynai – Latvija ir Estija – nesiųsime į iškilmes netgi savo diplomato.

Ir vėl – visai kaip 2008 m. po Rusijos ir Gruzijos karo, kai nenorėjome leisti Kremliui išsisukti ir nesutikome, kad reikia grįžti prie „business as usual“ statuso, kai sakėme, kad seks dar vienas puolimas, – vėl liekame vienui vieni savo nuoseklioje kovoje.

Kraštutinė ir reta diplomatijos praktika, sako ekspertai. Galbūt. Lietuva – vėl išsišokėlė, per maža šalis, kad galėtų vykdyti savarankišką užsienio politiką? Tikrai ne ir pastaraisiais metais ne kartą tai įrodėme, todėl jokiu būdu nereikia sau priskirti tokio vaidmens ir taip savęs nuvertinti. Kai Vakarams pakako analitinių gebėjimų suvokti tikrąją situaciją, bet pristigdavo valios imtis veiksmų, aukščiausi Lietuvos pareigūnai ir diplomatai drąsiai kėlė Rusijai nepalankius klausimus įvairiausiuose formatuose, pradedant ES institucijomis, baigiant JT Saugumo Taryba. Tapome Rytų erdvės ekspertais, į kurių nuomonę įsiklauso politikai, diplomatai ir kariškiai, kurią cituoja pasauliniai naujienų kanalai.

Taip, Lietuva maža ir gana neturtinga, tačiau tai nereiškia, kad negalime turėti aiškios ir kryptingos užsienio politikos linijos. Taip, mūsų valstybėje daug ko trūksta, dažnai mūsų didieji valstybės projektai vykdomi mėgėjiškai ir kartais apskritai keista, kad mums pavyksta pasiekti apčiuopiamų rezultatų. Vis dėlto perspektyviau užduoti sau aukštą toną, griebtis gal kiek per ambicingų tikslų ir link jų stiebtis nei apsiriboti savo virsmą mažos šalies siaura „na ką mes galime“ baudžiauninko mąstysena.

Galų gale, tapome pirmieji ES, uždraudę prokremlinio TV kanalo transliaciją. Tai nėra vienareikšmis žingsnis, tačiau Lietuva bent jau mėgina kovoti su cinišku, manipuliatyviu net ne propagandos, o dezinformacijos srautu, plūstančiu iš Vladimiro Putino Rusijos. Taip, tai pats tiesiausias, greičiausiai ir pigiausias būdas, tačiau nuo ko nors juk reikia pradėti. Kiti būdai – švietimas, tautinių bendrijų integravimas, alternatyvios žiniasklaidos toms bendrijoms kūrimas, apskritai žiniasklaidos stiprinimas – daug sudėtingesni ir brangesni, tačiau jų būtinai reikia imtis.

Praėjo daugiau nei dešimtmetis, kai Vakarai užleido savo informacinę erdvę plėšriai ir jokios gėdos neturinčiai Maskvai. Kol demokratinė žiniasklaida kentėjo nuo krizės, žurnalistikos susitraukimo, pasaulio diktatūros nesnaudė.

Kremlius sukūrė ir išbandė pasaulinę, įvairiakalbę dezinformacijos sistemą, kuriai nėra lygių savo ciniškumu ir paveikumu: nuo tarptautinio kiekviename Vakarų viešbučio kambaryje esančio TV kanalo iki marginalinių interneto tinklalapių Centrinėje Europoje, neaiškių grupių ir puslapių socialiniuose tinkluose – visos priemonės tinkamos ir geros. Vakarai apstulbo, susidūrę su precedento neturinčiu žaibišku informaciniu karu, po kurio Rusija be šūvio pasiėmė Krymą. Tiesą sakant, nelabai žino, kaip reikėtų efektyviai su tuo melo srautu kovoti ir dabar, praėjus daugiau kaip metams po Krymo okupacijos. Amerikos balso gaminama laida „Current Time“ savo poveikiu ir auditorija – kol kas tik lašas jūroje, o kitos iniciatyvos niekaip neišjuda iš tingių ir biurokratinių Vakarų Europos ir JAV valdžios institucijų koridorių, nors bendrų ir paskirų iniciatyvų esti.

Žinoma, normalu, kad demokratinės valstybės negali ir nenori imtis tokių pat metodų kaip diktatoriška, jokių kompromisų nepripažįstanti Rusija, bet kartais atrodo, kad jie nori būti šventesni už patį popiežių. Kol Kremlius pasišvilpaudamas kuria vieną melą po kito, gąsdina kaimynines valstybes, puldinėja oponentus, Vakarai medituoja apie demokratijos trūkumus ir spėlioja, ar dėl korupcijos Vakaruose atvejų jų žinutė bus pakankamai paveiki rusakalbiams, ar šie neįžvelgs neva dvejopų standartų piršimo.

Taip Vakarai praranda brangaus laiko ir vis labiau užleidžia Putinui savo piliečių protus ir širdis. „Aš pasakoju, kas išties vyksta Lietuvoje, nors kasdien vis sunkiau įtikinti, kad čia kitaip, negu rodo Rusijos televizijos“, – sako Lietuvos Respublikos ir Rusijos Federacijos pilietybes turintis Andrius Rašimas.

Kremlius, iš esmės perkeitęs sovietinės propagandos tradiciją ir pripumpavęs ją vakarietiškos pramogos steroidų, kerta per pačius demokratijos pagrindus. Jis siekia sumenkinti visuomenės pasitikėjimą ir nuolat verčia abejoti, skatina nepasitikėjimą žiniasklaida, demokratija, Europos Sąjunga, NATO, Vakarais.

Šį abejonės sėjimą ir jo pasekmes matome ir Lietuvoje. Greta mūsų jaunos demokratijos trūkumų ir tiesiog neturto toji abejonė gali išsireikšti keisčiausiomis formomis – kai pusė piliečių stoja už kažkokią falsifikuotą tiesą gelbėdami „mergaitę“, kai iš Lietuvos išgrūdami išsižioti nespėję skalūnų ieškotojai, kai netikima, kad valdininkas gali kažką nuveikti piliečio naudai, o medikas gali padėti ir be kyšio, ar tiesiog patys lietuviai, prisižiūrėję rusiškų TV kanalų patiki, kad ukrainiečių gretose kariauja JAV kariai.

Nekalbant apie poveikį tautinėms bendrijoms, kurių, kaip teisingai ne kartą pastebėjo apžvalgininkas Kęstutis Girnius, nesiėmėme integruoti, tik ignoravome. Jau metus diskutuojame apie propagandos poveikį, bet teturime vieną vienintelę apklausą, kuria galime pasiremti, išsamiau Lietuvos tautinių bendrijų nuotaikos tyrinėtos nebuvo. Kol pagrindinė šalies žiniasklaida besąlygiškai mojuoja patriotizmo vėliava ir iš TV ekranų nuomonės formuotojai kalba apie tai, kad reikia nebesimokyti rusų kalbos ir problema savaime išnyks, arba, dar geriau, po kažkiek laiko išmirs juk ir patys rusai, patys nepastebime, kaip mūsų piliečių protai ir širdys gravituoja link to, kuo paskubėjome juos išvadinti – penktąja kolona. Ir po kitų rinkimų Valdemaro Tomaševskio rinkėjų gretose nustebsime pamatę naujus tūkstančius ir, svarbiausia – jam dėl to nieko nereikės daryti, viską būsime padarę patys.

Kieta Lietuvos politika Rusijos atžvilgiu, siekis mažinti Putino propagandos poveikį (kad ir drastiškomis priemonėmis) – nėra blogas startas, tačiau klausimas, kokiu turiniu papildysime šiuos drąsius žingsnius, kad visa tai nesibaigtų pašūkaliojimu ir duotų tvaresnį rezultatą. Tas turinys reikalaus daug didesnių intelektinių pastangų ir išminties. Tačiau tikiu, kad galime jų rasti savyje.

delfi.lt

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
85 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Aš jau nebesuprantu

Jei tiesos.lt portalas nori galutinai prarasti savo skaitytojus tegul ir toliau perspausdina delfi.lt Gerbiami redaktoriai, jūs turbūt suvokiate, kad tiesos.lt atsiradimas yra būtent sąlygotas būtent kaip antipodas delfiams ir panašiai purvasklaidai? Kokioje jūs šizofreniškoje padėtyje esate. Informuojate apie Garliavos dalyvių susidorojima ir tuo pačiu metu spausdinate pasityčiojimą iš Garliavos. Kaip suprasti? Norėjote informuoti, tai bent savo įžangą reikėjo parašyti kaip vertinate informaciją iš esmės apie save, nes jūs, tiesos.lt, taipogi iš mass media pusės esate tie patys „neaiški grupė”…

Tarabilda

Demagogė plaka šūdų kokteilį, kad Tie-sos ieškantys Garliavos istorijoje („pusė Lietuvos”, kad būtų baisiau artėjant 3-oms šturmo metinėms) ir proputinistai yra vienas ir tas pats. Matrioškinė koncepcija. tegul patys tą „š” kokteilį ir srebia.

TO jau nesuprantu

Ir ko čia nesuprasti? Ir kur čia ta „šizofrenija”?
Tiesos.lt skaitytojas, išskyrus, žinoma, trolius, susivokia ir be įžanginio žodžio.
Šizofrenija rastųsi, jei Tiesos.lt redakcija vienu metu ir kritikuotų Garbačiauskaitę, ir patys imtų elgtis kaip ji – aiškinti skaitytojams, kaip reika ką nors vertinti, suprasti…
Užtenka, kad jau antisistemininkas „griauna” sistemą elgdamasis visiškai kaip „sistemininkas”.

Sakykite

Ar TIKRAI sis portalas priklauso konservatoriams ir YRA ju finansuojamas?? Kalbama, kad N.PUTEIKIS irgi YRA kubiliniu TROJOS ARKLYS???

Gal

N.Puteikis ir „YRA kubiliniu TROJOS ARKLYS”, bet ką tai turi bendra su portalu Tiesos.lt???

Liepa

Darbšti,pasirodo,ta delfio pievų „šeimininkė”: kiek reikėjo ryžto, kantrybės,laiko ir sugebėjimų,kad užsispirtum ir suskaičiuotum,kiek LT piliečių netiki valdžios pareigūnų oficialiais pareiškimais,jog esą Vaiko tvirkinimo skandalas yra laužtas iš piršto,jog šio baisaus nusikaltimo,neva, nebuvo ir negalėjo būti.//Neabejotinai toks”pasiaukojantis” sociologinis-žurnalistinis tyrimas sulauks medalio.//

StasysG

Tai kur mergaitė, gerbiamoji poniutė?

ir ta KGB-pedofilų auka

niekingas tas garbačiauskų klanas – ruskelių šeriami kolaborantai.
tai gerą postą – delfi viršininkės – Monikutė gavo už gerus kolaborantinius genus.
Kiek daug purvo delfyje – seksas, neapykanta – kad kuo daugiau nuodų Lietuvai.

Beta

Prasisiekėlė

Daug

abejonių kelia Garbačiauskaitės demokratija.Mes norime tikros demokratijos.Gal reiktų diskusijos,kas yra demokratija iš tiesų,o ne pagal kažką.

Šį kartą tikrai

išsišokėlė.Ir vakar klausytojų tyloje per radiją bandė įtikinti,kad rusai žlugs,tik palaukim.Paskambino du nuolatiniai ir angažuoti.Viskas ne taip paprasta.Jei rusai nežlugo Napoleono ar paskutinio karo metu,tai…Todėl tik meile kažką pasieksi.Tas kietumas labai jau savininkiškas.

Klausimas

Prie ko cia „falsifikuota tiesa” ir „mergaites” gelbejimas? Gal zurnaliste jauciasi turinti tiesos patenta?

Tai tokie,kaip

ši,kelia abejonę demokratija.

Tikroji

demokratija ,kai valdžia tariasi su piliečiais,o ne per tokius šakalus auklėja kitus iš aukštybių.

Kartais gerų

straipsnių delfi paskelbia,bet aplamai trūksta Tiesos paieškų.O tai naudinga Putinu.

Labai gerai,

kad šis delfistės straipsnis pasirodė tiesos.lt, nes delfistiniai daug komentarų nepraleidžia ir dar priedo rašinėja, kad komentaras ne aktualus. Matote, delfistai geriau supranta koks komentaras aktualus ir koks ne aktualus.

ruta

Si delfi propagandiste ir valdzios patarnautoja savo demagogija , o daznai ir melu laaabai primena Rusijos ‘zurnalistus’ -kiseliovus , tolstojus , norkinus , simonian , kurginianus , solovjevus ..
Nereikia taip laizyti valdziai , tai atrodo apgailietinai ir nepodariai .
Dar nei viena salis draudimais nieko nepasieke , nebent Siaures Koreja , jus tokio , salies valdimo modelio norite ?
Jums negerbiamoji, butu labai pravartu paskaityti Orvell ‘1984’, jus ten tikrai surasite savo protatipa .
Jusu delfi demokratija labai savotiska – spausdinate TIK kas patinka valdziai , taip pat ir komentarus paliekate , kurie palankus delfi politikai.Manau ateis laikas , kai nei vienas padorus Lietuvos pilietis nepaduos jums rankos .

kur  ta  demokratija?

Tik ne jai ape mergaite dar rasyti.Aplamai tai neverta neijos straipsniu skaityti ,neitam delfy tuoskomentarus rasyti.Patys zmones blogai daro ,kad raso delfyje komentarus.Koks tikslas rasyti ,jei po penkiu min komentaro nelieka?Po megaites tokio isnesimo rimtai susimastai kokioj valstybej gyveni ar demokrainej ,ar policinej>?Tiek policijos ejo imti vienos mazos mergaites.

Ale

pasižvalgykime po laisvų diskusijų pievas: vyrauja mini infožinutės, seni filmai, aležvaigždelės, kriminalai ir sexinfo… Lietuvos Piliečio augimas paliekamas jo klaidžiojimui informacijos šiukšlyne (melo pinklėse), apsidengia abejingumu sau ir savo šaliai. Nėra kam rūpintis tautos dvasia.

ha ha >> tu aš jau nesuprantu

jei pajėgi perskaityti tik antraštę, tai tiek ir supranti.
šis portalas savo uždaviniu laiko tiesos ieškojimą, o ne konftrontaciją su delfiu ar kokiu kitu portalu, jei ką.

ha ha

jei komentatoriai būtų perskaitę dar ir straipsnį, ne vien jo antraštę, tai pamatytų, kad autorė ir nemažai tiesos pasakė: kol nesusitvarkysim savo kiemo šiukšlių, tol Kremliaus akis tik jas ir tematys ir todėl nesunkiai įtikns gyventojus savos propagandos teisumu. . Bet autorė ir klysta. Visų pirma, „Taip, Lietuva maža ir gana neturtinga”. O aš sakyčiau – gana turtinga, jei sumanė savo turtais atsikratyti ir perleido mūsų visų turtą – naftą užsienio bendrovėms už 5-9 procentus pelno mokesčio. Konservatoriai buvo uždėję 25 procentus, o A.Paulauko seimas sumažino iki 5- 9. Kažkas iš seimo matyt gavo vienkartinį otkatą, gal paramą parijom, o liaudžiai špygutė, ha ha. Lai valdžiukė dažniau pasižiūri TV laidas 24 val. Kaip gyvena kaimas. Ar jiems tai akių nebado?… Skaityti daugiau »

ha ha

ir aplamai. Kažin ar Garbačiauskaitė skiria demokratiją nuo oligarchijos.
Jau senieji išminčiai – Platonas su Aristoteliu sakė, kad paskui oligarchiją seka visas šleifas nusikaltėlių, nes visa visuomenė oriantuojama į pinigų diktatūrą bet kokia kaina. Tad ko stebėtis, kai tokioje sistemoje ir teisininkai virsta pelno siekiančia organizacija.

Tarabilda

Delfi Tiesos.lt tekstų nespausdina ir autorių neprisileidžia per patrankos šūvį, mat yra už demokratiją. Tiesos.lt visai nebijo, kad bus nesuprastas ir atsispausdina Delfi propagandistės rašliavą. Tegul sprendžia pats skaitytojas. Čia juo pasitikima. Įdomu kodėl Garbačiauskaitė nepasitiki savo skaitytojais?

niekas taip

nestumia pilieciu penktos kolonos link, kaip netikejimas savo apsimelavusia ir apsivogusia valdzia ir jos propogandistais, tokiais, kaip Monikute.
Ir jiems gausinti penktos kolonos gretas neblogai sekasi. Ne blogiau, negu Solovjovui.

........

Tekstą „LS pabaigos pradžia…” parašė ir platina provokatorius iš Kauno Algirdas Karčiauskas.

Aistė

> „Aš jau nebesuprantu” : Šis straipsnis yra sukonstruotas demagoginis propagandinis vertybinis kokteilis (tipiškas smegenų plovimo metodas, t.y. pusė tiesos, pusė melo, nors tegu didelis melas kiekybiškai teksto prasme gali būti įterptas ir keliomis eilutėmis) – kad Tie-sos ieškantys Garliavos istorijoje ir proputinistai yra vienas ir tas pats. Kad visi normalūs žmonės, suprantantys Rusijos grėsmes ir adekvačiai vertinantys putino intervenciją į Ukrainą, nedrįstų save tapatinti su Tie-sos ieškančiais Garliavos istorijoje. Tam pamatyti, kuo maitinami delfi skaitytojai, ir įdėtas Tiesos.lt, tad nėra ko ir nesuprasti.

tomas

Niekas neistrins is zmoniu atminties Garliavos isplesimo ir mergaites sauksmo neisiu. Kam yra dar neaisku tegu prisimena filmuota medziaga ir taps aisku , kaip namo savininke draskoma vejo keliant drabuzius isnesama pareigunu , kaip paskui Tautai buvo paaiskinta atpazinimi. O kodel turejo nesti vejui draskant atpazinti, to Tautai nepaaiskino , o turetu.

AAA

Pasitvirtina teiginys, kad geriausia yra toji demagogija, kurioje pateikta daugiausiai tiesos.
O demagogija čia apie skalūnus, mergaitę ir pan. Viską suplakusi į vieną, autorė tik mažina pagarbą sau.

ot tai INTEGRACIJA

per SKUMBA SKUMBA KUNKLIAI gegužės 28 visus Lietuvos svečius “užsienin” nugrūdo:
Trakų Vokės dvaro sodyboje (Žalioji a. 2a)
20.00 val. Anos šalies svotai. Festivalio užsienio folkloro grupių koncertas (Suomija, Gruzija, Karelija, Olandija, Iranas, Latvija, Ukraina).
etno.lt
O ir kiti užsieniečių koncertai tik TRAKUOSE.
Tai mes jų jau nepamatysim?
O ar nepaprasčiau būtų buvę ir visus tautinių mažumų ansamblius įtraukti į SKUMBA KANKLIUS?
Kas per velniava? Kas specialiai didina atskirtį tautinėms mažumoms neleisdami dalyvauti SKUMBA KANKLĖS, bet darydami jiems atskiras šventes?
SĄMOKSLAS, NE KITAIP:)

Rūpūs miltai  INTEGRACIJA

Ir šis sąmokslas vyksta kuomet Lietuvos sąrašas pateko į savivaldybę, o meras liberalas ŠIMAŠIUS?
N e d o v a n o t i n a.

rupkei miltuose

nevaryk demagogijos , melagi-provokatoriau.
kas kur koncertuos ar gyvens buvo sustyguota seniai, dar zuokbernių valdžios.
pirmą savaitę dirbančiai naujai tarybai kažką pakeisti buvo per vėlu.
be to labai abejotina, ar naujoji taryba aplamai buvo informuota apie tokią situaciją.
nereikia lia lia.

Aš jau nebesuprantu

Man atsakiusiems: perskaičiau visą Garbačiauskaitės opusą, ne tik antraštę, kaip ko gero jūs. Esu lietuvis, lietuvišką tekstą suprantu. Ar garliaviniai delfių redaktorės tekste yra pavadinti neiaiškia grupe? Atsakymas: taip. Ar tiesos.lt palaiko garliavinių judėjimą? Atsakymas: taip. Tai ar čia ne šizoferinija? Atsakymas: taip, akivaizdi. Spausdinti tekstą kur patys tiesos.lt pažiūros yra niekinamos, ir tuo pačiu kituose straipsniuose infomuoti kaip susidorojama su garliaviniais. Išsireiškimą garliaviniai vartoju neatsitiktinai, kad suprastumėte, kaip analogiją išsireiškimui „neaiškiai grupei”. Be jokios abejones suprantu, kad galima spausdinti ir reikia „contra & pro”. Tačiau bent elkites oriai ir informuokite, kad publikuojate išorės nuomonę apie mus pačius, nes taip kaip straipsnis pateiktas liudija, kad jus su visomis delfių redaktorės mintimis sutinkate. Per daug informacijos nebus, o aiškumo bus daugiau.

> Aiste
to As jau nebesuprantu

Mastykite ir suprasite.

Žvalgybos ekspertas JAV

Lietuva tikrai nepajėgs išlaikyti savo nepriklausomybės, jei nepajėgia susidoroti su jokiais kenkėjiškais, Rusijos spec. tarnybų palaikomais judėjimais, tokiais kaip Garliavos banditų ir pedofilų kedvenckių gauja ir jų gerbėjais. Lietuvos bejėgiškumas prieš šią šlykščią gaują yra stulbinantis ir liūdinantis kiekvieną lietuvių ir Lietuvos draugus visame pasaulyje.

>>> Aiste       2015-04-30 14:56

Rubliniais vatnikais-Kremliaus propagandistais, grūdančiais šlykščią putlerinę propagandą į lietuviškų leidinių komentarų skyrius, turi susidomėti VSD. Tikimės, kad tai jau vyksta, naujajam direktoriui Jauniškiui perėmus vadovavimą.

VaidasVDS

Visi demagogai yra vienodi. Rašyti vien netiesą negali, tad dalį tiesos atskiedžia dalimi netiesos. Jei rašysi vien netiesą, tavimi iš viso niekas nepatikės, o taip galima kokį lengvatikį ir apgauti. Gaunasi ne žurnalistika, bet biznis. O atrodo, kaip purvinas biznis. Ir visai nesvarbu ar bandoma apgauti kitus ar save, juk pelnas, pajamos garantuoti, o mamonos gerbėjams tai yra svarbiausia…
Pirmam komentarui – kartais straipsnio pavadinimas parodo kieno nors poziciją…

  žvalgybos ekspertui

na, demonokratiškai „susidorojot” su mergaitės gynėjais, tai kas jums dar su puse Lietuvos piliečių „susidoroti”? ha ha
Juk Monika rašo: „kai pusė piliečių stoja už kažkokią falsifikuotą tiesą gelbėdami „mergaitę“”…
„Mergaitę” rašydama kabutėse Monika tarsi netiki, kad tai buvo nuoširdus pilietiškos visuomenės judėjimas ginant savo vaikus, kur mergaitė tapo visų mūsų vaikų simboliu. Taip kad ginam ne vien Kedžio dukrą, ginam save ir savo vaikus nuo visokių falsifikuotų genderloops „tiesų” su naujom idiotiškom ideologijom su dar nematyta brutalia anstolių prievarta.
Linkiu neprisišaukti sau panašios patirties… Bet kuomet šitaip trūksta empatijos kitiems, tai panašią patirtį galit netrukus rimtai prisišaukti.

  žvalgybos ekspertui

aišku, niekas nesako, kad tuo judėjimu už mergaitę nepasinaudojo prokremiškos pajėgos. Tas matosi ir iš teismų nesibaigiančių procesų, kuriuose tampomi pilietiškai nusiteikę žmonės, patikėję domokratija ir laisve.

  >> du procentai

jei jūs Puteikienė, tai darote vilko paslaugą savo vyrui. Galutinai atpurtysit nuo Puteikio jo gerbėjus.

visiškas briedas

Visiškas marazmas. Šis rašinėlis labai iškalbingai iliustruoja Delfio ir visos lietuviškos oficiozinės žiniasklaidos išsigimimą. ir tokie organai formuoja Lietuvos piliečių nuomonę…Vargas Lietuvai.

>>>Aiste

Po Rubliniais vatnikais-Kremliaus propagandistais ,butu eile kinieciu riziu megejams,po to Indijos karviu milietojams…Bet kazkas eina ne taip!? Beg lietuvi beg, bus kaip Ukrajinai- Беги, украинец! Беги! (Straipsnis)

Letas Palmaitis

Jei demokratija yra šventoji karvė, atsiprašau, deivė, tai ja abejoti tikrai yra nusikaltimas. Siūlyčiau nedelsiant papildyti demokratinį Baudžiamąjį kodeksą”: „Tas, kuris kelia abejones demokratija, baudžiamas laisvės atėmimu iki gyvos galvos su turto konfiskavimu”. Tiesą sako ponia Garbačiauskaiė, Lietuva ne tik pirmoji ES uždraudė kremlinį TV kanalą, bet ir visur pirmoji: pirmoji pavadino Maskoliją teroristine vaqlstybe! Tačiau staigūs praregėjimai Lietuvoje ne naujiena. Paimkime kad ir J. Geniušo „Istorijos vadovėlį pradžios mokyklos V ir VI skyriui” (Dirva, Marijampolė) 1936 m., kuriame 247 p. įdėtas Prezidento A. Smetonos portretas, ir to paties autoriaus tą patį, III (bet) ištaisytą istorijos vadovėlį (Dirva, Kaunas-Marijampolė) 1940 m., kuriame A. Smetonos portretas dingęs, užtat 215 p. atsirado J. Paleckio portretas, o prieš jį – daug svarbesnis: draugo… Skaityti daugiau »

Letas Palmaitis: taisymas

2014 metais

Ekonomika

jau duoda suprasti,kad laikas tartis ir sutarti su tauta.Reikia klausyti jos išminties,o ne mokytojų,dirbančių valdžiai.

Vijolė

Jeigu jau delfi’s irgi už tiesą, tai kodėl šalina mano komentarus? Aš nevartoju necenzūrinių žodžių, niekam negrasinu, tik pasakoju apie tai, ką gerai žinau, ką mačiau savo akimis, girdėjau savo ausimis, arba duodu nuorodą į šaltinį.

Liudvikas Jakimavičius

L.S Taybos narys.

Tiesos.lt komentarų erdvėje skelbiama rinkliava Krikščioniškosios Demokratijos partijai, kažkokiam “Demokratiniam judėjimui” ar kol kas niekam nežinomai būsimai rinkimų į Seimą komandai yra kriminalas ir gryno plauko šmugelystė. Tai nieko bendra neturi su Lietuvos Sąrašo partija, kurios Taryba tokio klausimo nėra svarsčiusi, kaip ir demagogiškų Naglio Puteikio manipuliacijų neva apie būsimas koalicijas su Lietuvos sąrašo partija.
Visų portalo skaitytojų prašyčiau nepakibti ant sukčių kabliuko.
Lietuvos Sąrašo Tarybos narys Liudvikas Jakimavičius

Al.

Būdinga propaganda – bet kokį pasipriešinimą apšaukti naudingu priešui, o save vaizduoti bebaimiais kovotojais prieš didįjį priešą. Jei valdžia iš tikro tarnautų tautai ir laisvei, tai seniai būtų įvykdžiusi liustraciją, bent jau saugumo, rinkimų ir valstybinės žiniasklaidos įstaigose. Bent jau aukščiausių pareigūnų biografijos ir rinkimų procedūros būtų skaidrios. Prabėgo daugiau metų, nei gyvavo tarpukario Lietuva, o bėgiai ne tik nepakeisti į europinius, bet geležinkelių susisiekimas su Europa nutrauktas. Tokių aplinkybių visuma verčia įtarti, kad kolaborantai tebedirba senajam šeimininkui, ir patriotinės kalbos tėra priedanga.

Dalis lietuvių

liks amžinais vergais. Šimtmečius patys ir jų tėvai bei protėviai vergavę, įsikalė sau į pasąmonę kad valdžiažmogiai visada blogi, sukti, kitaip nebūna, kitaip negali būti. Taigi ir netiki niekuo ką valdžia daro ar kalba. Viskas melas, visi vagys, sukčiai, pedofilai. Vergais gimę, vergais mirs. Duok Dieve kad nepaliktų palikuonių-vergų.

Violetiniams

Patikėkit, ateis gelbėti jūsų vaikų nuo Lietuvą valdančio pedofilų klano Putino žalieji žmogeliukai. Patys prisišauksite. Esate užkibę ant jų kabliuko ir tampo jie jus kaip tik nori ir šokdina kaip lėlių teatro lėles.

85
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top