Monsinjoro Alfonso Svarinsko „Nepataisomasis“: rašau apie žmones, kurie ir patys aukojosi, ir kitus įkvėpė aukotis

Antradienio vakarą pilnoje Vilniaus įgulos karininkų ramovėje monsinjoras Alfonsas Svarinskas pristatė pirmąją savo atsiminimų dalį „Nepataisomasis“. Joje kitąmet devyniasdešimtmetį švęsiantis A.Svarinskas pasakoja apie savo vaikystę, šeimą, mokslus, du kalinimo laikotarpius lageriuose, kunigystės šventimus ir tarnystę pirmosiose parapijose.

Tačiau didžiausias dėmesys buvo skirtas tiems, šalia kurių augta, bręsta, kentėta, kurių gyvenimas ir mirtis vienaip ar kitaip rodė pavyzdį, stiprino išbandymuose: tėvus ir mokytojus, kunigus ir bendramokslius klierikus, pasipriešinimo ir įkalinimo draugus. A.Svarinskas pripažino, kad juos visus vienijo du dalykai – tikėjimas Dievu ir Lietuva. Nors ir daug teko patirti išbandymų, ne kartą kankinamas KGB, apie savo patirtus pažeminimus ir skausmus ir atsiminimų knygoje, ir ją pristatydamas tik užsiminė: „Mažai rašiau apie tai, bet rašiau daug apie tuos žmones, kurie parodė nepaprastai daug didvyriškumo, kurie ir patys aukojosi, ir kitus įkvėpė aukotis.“

Siūlome pasiklausyti monsinjoro žodį, pasakytą pristatant savo atsiminimų knygą „Nepataisomasis“ (video autorius – Vincas Kubilius).

Mintimis apie monsinjorą ir jo atsiminimų knygą pasidalijo lagerių laikų bičiulis Petras Plumpa, Nepriklausomybės Akto signatarai Birutė Valionytė, Bronius Genzelis ir Algirdas Endriukaitis. Vakarą vedė filosofė Lina Šulcienė, viena iš knygos sudarytojų.

Taip pat pristatyme buvo demonstruojami trumpi filmukai apie monsinjorą, o Jėzuitų gimnazijos choras džiugino pilną Vilniaus Įgulos karininkų ramovės salę giesmėmis.

Daugiau apie monsinjorą A.Svarinską kitose Tiesos.lt publikacijose:

Monsinjoras A.Svarinskas: „Aiškūs idealai – Dievas ir Tėvynė“

Irena Petraitienė. Alfonso Svarinsko byla

Monsinjoras A.Svarinskas: Ar sulauksim tų laikų, kada bus Lietuvos valdžia?

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
6 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
6
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top