„Mums pavyko“ – A. Merkel teigia, kad 2015-ųjų migrantų krizė buvo įveikta sėkmingai

propatria.lt

Po to, kai praėjusią savaitę migrantas iš Sirijos peiliu sunkiai sužalojo 4 žmones tarpmiestiniame traukinyje, kanclerė Angela Merkel skelbia pergalingai įveikusi migrantų krizę, kurią ji pati padėjo įžiebti 2015 metais.

Interviu su vokiečių laikraščiui Deutsche Welle metu, Merkel apžvelgė 16 metų trukusios kadencijos didžiausius laimėjimus ir iššūkius, iš kurių išskyrė du – Covid pandemiją ir migrantų krizę.

Ji atsakė į klausimą kaip vokiečiai pragyveno daugiau nei milijono migrantų atvykimą į šalį, ir ar jos garsioji 2015-ųjų rugpjūtį išsakyta mintis „Wir schaffen das“ (mes tai galime) tebegalioja.

„Taip, mums pavyko“, ji atsakė Deutsche Welle, ir pridėjo, kad ne visko vyko kaip turėjo, tačiau į pagalbą atskubėjo vietinių miestelių valdžios ir nevyriausybinės organizacijos. Anot Merkel, visa migrantų krizės istorija suteikė daug naudingos patirties.

Nuo migrantų krizės pradžios, Vokietijoje įvyko teroro atakų, išaugo seksualinio smurto rodikliai ir šalį sukrėtė daugybė įvairiausių tragedijų, susijusių su Merkel sprendimais 2015-aisiais. Vien šiemet, somalietis prieglobsčio prašytojas su peiliu nužudė tris moteris Viurcburge, tarp kurių buvo ir motina, pasiaukodama gynusi savo dukrą. Merkel šios tragedijos net nekomentavo. Tik jos atstovas spaudai paliko „Twitter“ žinutę: „Tai yra kraupus išpuolis prieš žmoniją ir kiekvieną religiją.“

Bandymai integruoti daugybę į šalį įleistų migrantų, kainavo Vokietijos mokesčių mokėtojui dešimtis milijardų eurų ir nedavė gerų rezultatų. Įvairūs žiniasklaidos šaltiniai, tarp jų ir Remix News, detaliai apžvelgė politinius, socialinius ir ekonominius kaštus, sukeltus Merkel sprendimo pasikviesti ir įsileisti milijonus neeuropiečių migrantų 2015-aisiais.

Per savo interviu Deutsche Welle, Merkel pripažino, kad migrantų krizės metu „įvyko keletas kraupių incidentų, pavyzdžiui, Naujųjų metų naktis Kiolne.“

2015-ųjų Naujųjų metų naktį Kiolne, daugiau nei 1000 moterų buvo apiplėštos, patyrė seksualinį smurtą, o tam tikrais atvejais buvo išprievartautos Kiolno katedros aikštėje ir kituose Vokietijos miestuose. Anot Kiolno prokuratūros ir miesto policijos komisaro, atsakingi už šias atakas buvo asmenys iš Alžyro ir Maroko.

Kalbėdama apie Europos Sąjungą, Merkel pasidalino mintimi, kad ES turi sukurti „bendrą sistemą prieglobsčiui ir migracijai“ ir pasiekti „ryšį tarp migrantų kilmės šalių ir tų šalių, į kurias migrantai atvyksta pirmiausia“, kad būtų kovojama su „šakninėmis migracijos priežastimis.“

Praeityje Merkel pareiškė „dėl nieko nesigailinti“ dėl vykdomos atvirų sienų politikos ir pridūrė, kad jei galėtų atsukti laiką atgal, ji darytų „lygiai tą patį.“

Paklausta, ką žada veikti palikusi kanclerio postą, Merkel, atsakė dar nežinanti, tačiau pirmiausia norėtų pasiilsėti.

Išversta iš rmx.news

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
4 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Dzeikas

Briedas! Problema buvo ne issprensta, o UZKONSERVUOTA. T.y. padidinta duokles mokestis Turkijai,kad si prilaikytu zbroda savo lageriuose neleisdama ju toliau i ES. Apsunkintas invazyvu issilaipinimas pietu Europoje (perplaukus Vidurzemio jura) organizuojant filtracijos stovyklas Maltoje, Seutoje (Ispanijos anklavas Afrikoje ties Gibraltaro sasiauriu),Lampeduzos saloje. Pas graikus padarai nelenda, nes graiku pasenieciai kalbasi su „pabegeliais” vertejo, sautuvo buozes pagalba. Net pabege nuo turku „pabegeliai” nebega pas graikus, bega pas bulgarus. Tie nemoka naudotis „verteju” ir siaip pasileide. Jeigu ir pagauna „pabegeli” tai labai smarkiai uz skvernu nelaiko – nori begti i Vokietija – bek. Va tokia padetis ir migrantai kaip smala pro blogai uzdengta katila sunkiasi ir jei prasisunkia tai atgal i katila jau nepatenka. Nieko neisspresta ir efektyvaus filtracijos ir deportacijos mechanizmo… Skaityti daugiau »

Žodžio laisvė...

O jei ji pati ponia Merkelienė būtų išžaginta Kiolno aikštėje,kaip tada pagiedotų?
Ciniškas abejingumas sėdėjusios aukštame krėsle keliolika metų.Kitų skausmas ne visiems cinikams suprantamas ir nepriimtinas.

amam

..Geriau jau nieko nesakysiu…

Kis

kazkur esu skaicius,kad tamsioji rase valdys baltaja.?Tada maniau,kad tai svaiciojimai,siandiena taip negalvoju.

4
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top