„Mūsų nebegalima ignoruoti!“ Nyderlandų valdžia šokiruota, nes Geerto Vilderso dešiniajai Laisvės partijai prognozuojama triuškinama pergalė rinkimuose

Nyderlandų rinkėjų apklausos prognozuoja didžiulį sukrėtimą, nes anksčiau stumtas į nuošalę Geertas Vildersas (Geert Wilders) gali tapti naujuoju šalies ministru pirmininku.

Nyderlandų rinkėjų apklausos rodo, kad Geerto Vilderso Laisvės partija (PVV) taps smarkiai pirmaujančia populiariausia Nyderlandų partija, o tai yra stulbinantys rinkimų rezultatai, kuriuos kai kas vadina didžiausiu politiniu žemės drebėjimu Europoje po Breksito.

Dvi Ipsos atliktos apklausos, paskelbtos pasibaigus balsavimui visoje šalyje, parodė, kad dešinieji populistai laimėjo 35 vietas, t. y. kur kas daugiau, nei prieš balsavimą prognozavo bet kuris apklausų rengėjas, o Vilderso partija daugiau nei dvigubai padidins savo narių skaičių Nyderlandų Atstovų Rūmuose.

Prieš islamą ir imigraciją nusistačiusi partija atėmė kur kas daugiau nei tikėtasi balsų iš valdančiosios VVD, eurokrato Franso Timermanso (Frans Timmermans) vadovaujamo darbininkų ir žaliųjų aljanso PvdA-GroenLinks ir keleto kitų įsitvirtinusių partijų, nes nusivylę rinkėjai, regis, būriais ėjo į rinkimus, kad patvirtintų Vildersą būsimuoju Nyderlandų ministru pirmininku.

Po balsavimo 60-metis Nyderlandų politikas sakė, kad didžioji žiniasklaida ir valdančiųjų klasės politikai nebegali ignoruoti jo partijos, o rinkimus pavadino „milžiniška pergale“ ir paragino kitas partijas sėsti prie derybų stalo bei suformuoti naują vyriausybę.

Keletas partijų lyderių, įskaitant F. Timermansą, Pieterį Omtzigtą (Pieter Omtzigt) iš Naujojo socialinio susitarimo (NSK) ir VVD atstovę Dilaną Jesilgiozą Zegerius (Dilan Jesilgöz-Zegerius), dar iki stulbinančių rinkimų rezultatų atmetė galimybę užimti ministrų postus G. Vilderso vadovaujamoje vyriausybėje; šis žingsnis gali kelti problemų, jei valdančiosios partijos sieks ignoruoti PVV ir derėtis dėl jų pačių koalicijos.

G. Vildersas perspėjo, kad „rinkėjai nesutiks“ su tokiu bandymu ignoruoti žmonių valią, ir paragino partijų lyderius „įveikti savo pačių šešėlį“ bei susitaikyti su naujuoju politiniu peizažu.

Jis davė žodį užtikrinti, kad Nyderlandų gyventojai, „nepriklausomai nuo to, iš kur esate kilę ir kokį tikėjimą išpažįstate… turėsite daugiau pinigų savo piniginėse“, ir pažadėjo atkurti „rūpestį ir saugumą“.

Konservatoriai visoje Europoje skubėjo sveikinti Vildersą su nepaprasta sėkme rinkimuose, įskaitant Vengrijos ministrą pirmininką Viktorą Orbaną, kuris pareiškė, kad „permainų vėjai jau čia“.

Prancūzų nacionalizmo kurstytoja Marinė Le Pen (Marine le Pen) apibūdino Vilderso pergalę kaip įrodymą, kad „stiprėja prisirišimas prie nacionalinės tapatybės gynimo“, ir gyrė jo šalininkus už tai, kad jie suteikė Europai naują viltį.

„Vis daugiau europiečių gatvėse ir prie balsadėžių reikalauja ginti savo tautas, sienas ir teises,“ – pridūrė Ispanijos dešiniosios populistinės partijos Vox lyderis Santjagas Abaskalis (Santiago Abascal).

Išsiveržti į Nyderlandų politikos viršūnę Vilderso Laisvės partijai menkai tepadėjo pagrindinė žiniasklaida, kurios didžioji dalis nusprendė ignoruoti šią dešiniojo sparno partiją ir reklamavo Nyderlandų senąją gvardiją.

Likus kelioms dienoms iki trečiadienio balsavimo paskelbti priežiūros tarnybos duomenys parodė, kad nuo liepos mėn., kai žlugo buvusio ministro pirmininko Marko Rutės (Mark Rutte) kabinetas, joks PVV narys nė karto nepasirodė populiarioje naktinėje pokalbių laidoje, rengiamoje vieno iš Nyderlandų visuomeninių transliuotojų.

Tuo pat metu VVD politikai į Op1 laidą buvo pakviesti ne mažiau kaip 21 kartą, o PvdA-GL – 13 kartų. Vietoj to Vildersas turėjo pasikliauti savo dideliu aktyvumu socialinėje žiniasklaidoje ir tikėtis, kad akivaizdus Nyderlandų rinkėjų nusivylimas pakryps jo naudai, bei užsitikrinti, kad atėjus laikui tiesiogiai kalbėti rinkėjams televizijos debatuose dėl lyderio posto, jis maksimaliai pasinaudos šia galimybe.

Pastaroji neabejotinai pasiteisino, nes PVV populiarumas pašoko po neseniai per televiziją transliuotų debatų, kuriuose, kaip manoma, Vildersas šauniai nugalėjo.

VVD lyderė Dilana Jesilgioz Zegerius (Dilan Yeşilgöz-Zegerius) trečiadienio vakarą išreiškė nusivylimą apklausų rezultatais ir žurnalistams sakė, kad rinkimai buvo „didelė pamoka politikams“.

„Jie nepakankamai įsiklausė į žmonių nuomonę ir nepasiūlė pakankamai veiksmingų sprendimų. Mes nebebūsime lyderiai, bet aš nepaprastai didžiuojuosi šia partija,“ – pridūrė ji.

Šaltinis: Remix News

4.2 5 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
41 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Gulbinai

Matyt, metas mokytis olandų kalbos tarimo. Geert Wilders lietuviškai skambėtų Chertas Vildersas, Pieter Omtzigt – Piteris Omtzichtas.

ooooo

o lietuviškai – Velnias Laukinis ir Uola Apmyžta?

Dar vienas

Geras pajuokavimas, bet mulkiai nesupranta.

tai

valdys rusofilas ir semitas

blue yellow zov marinie

…eik sikt,durniau.

marinui

eisiu jei eisi man šikną nuvalyti po nusiškimo

blue yellow zov marinie

…pendelj v zopu i pasol….

tai

taip ir bus

blue yellow zov marinie

…stai tau,Aliokai,ir ES byrejimo pradzia xa xa xa…tereikejo palaukt pusdieni nuo tavo tauzalu…ims klibet po truputi viskas,sitie tai tikrai nebus uz veto naikinima,o ir siaip..krastutiniai desinieji yra l.gerai.Isdrisk papriestaraut,bletkeriste.

Paul Casimir

Al. yra kaip aa Brazo kuri tai buvusi ranka Kavaliauskas, Vilius – bet ne bletkeristas. Bent jau man taip atrodo. Jei dirbtinis, tai būtent toks vaizduojamas jo autoriaus pagal išsakomas čia mintis.

blue yellow zov marinie

….labas rytas,Kaizeriau,nelabai sugaudziau,ka norejai pasakyt.Kavaliauskas normalus zmogus,eruditas,nesvarbu,kad Brazo draugas..aisku,ne bletkeris.O jei apie Alioka,tai niekaip nesuprantu,kaip jis gali garbint ta isgama leeeenzbirk,tfu,piktumas apima vien ta pavarde paminejus.Net rytas darosi nemielas……..Ale matai…Olandijoj geri dalykai….vis linksmiau.

Paul Casimir

Turėjau galvoje man Al. kaip Kovaliauskas. Esmė „kaip”, neteigiu nieko tikrai.

Iš ateities

Skestantys šiaudo griebiasi.Vakarų Europos imigrantų,nelegalų klausimas yra instituciškai,teisiškai,politiškai jau nebeišsprendžiamas,per daug įsigėrę jie į Europos rūbą.Lieka tik tai revoliucija ir pilietinis karas.

po plnū

po planū – rudaskūrė europa

Paul Casimir

Dar išsprendžiamas, tačiau išspręstas nebus kai kuriose airijose. Beje, švedai susitvarkys. Mus nuo maro apsaugos Lenkija (ir netiesiogiai Vengrija).

blue yellow zov marinie

…negyvenai tarp lenkuuuuu..pamatytum ir isgirstum ko nemates ir negirdejes…..daugiau taip nekalbetum.Lenkai mums siurpus priesai.Papasakociau tau apie juos,bet nemegstu paklodziu.

Paul Casimir

Aš su lenkaite vietine, ir nereikia aiškinti – daug geriau žinau suprantu nei tu – vienžo labas, durniau! (C)

blue yellow zov marinie

…sam takoi…stai is kur tavo meila psekams,lietuvisko genofondo gadintojau….misruniukus veisi ant liewawos….

????

ir vėl laimėjo putinas?

stasys

Tai juk rinkimai o juose laimi tie kurie geriausiai jaučia ir žino visuomenės nuotaikas. Iš to kas skaičiuose pas Nyderlandus panašu kad nebus lengva tam naujokui . Tai kas seniau buvo liežuviu pasakyti lengva šiandiena kabos akmeniu ant jo ir teks mykti lig kokia karvė prašanti kibiro vandens .

blue yellow zov marinie

…keistas tu,Stasel,labai keistas..

stasys

tai tik politika ir tie džiugesiai atrodo mažu mažiausiai keisti čia. 🙂

blue yellow zov marinie

…tai kad daba visur politika,joje ir gyvenam…net tas nt mokestis…irgi politika.Silumos ukis…irgi politika.Nekalbant apie leftistus.Taigi,olandai irgi darys itaka musu rinkimams,tikiuosi,teigiama.

stasys

per toli Rusija kad galėtu daryti įtaka .Įtaka daro tie įtakos centrai kurie aktualiausi tam regionui .

Stasievič

Yra „keistas”(agento pravardė) Putino agentas nenuilstamai kovojantis už nelegalų ir lgbt homoseksualų teises,su tikslu silpninti Vakarų Europą.

ką reiškia ŠOKIRUOTI?

Ar teko vertėjui baigti lietuvišką mokyklą? Matyt, kad ne.

reiškia

reiškia stūpore

Tomas Jakutis

PO RINKIMŲ publikuoti straipsnį „partijai prognozuojama triuškinama pergalė rinkimuose” yra labai nelogiška.

Vardas

Jėga. Europa keliasi. Masonai tai jaučia, todėl būtent dabar iš paskutiniųjų bando įgyvendinti Europos okupaciją ir pasaulinę ligų kontrolę perimti į savo rankas. Šis laikas yra jiems paskutinis. Laikas veikia jų nenaudai, todėl galimai jie dės visas pastangas. Mums reikia susivienyti būtent šiuo metu labiausiai. Praeis dar truputėlis laiko ir visos šalys išvys masonus.

Stiklo Valytuvas

,,Mums reikia susivienyti…”
Kaip galėtų ar turėtų atrodyti tas ar toks susivienijimas?
Pradžiai būtų gerai bent čia komentuose išsigryninti kas yra kas(!), ir saviškius AKTYVIAI palaikyti, o ne kaip geltona šliauka tuoj puola dergti.
Ką manai?

Stiklo Valytuvas

Ir dar, ką manai apie Opus Dei?

blue yellow zov marinie

…tu per daug zingeidus,kvaileli…tavo makaule neisnes tiek info…..susprogs….

blue yellow zov marinie

…su tavim vienytis,tas pats ka savo noru eit i pacia pavojingiausia durniu palata beprotnamy…busi partrenktas taburete mygom..

totalinis baltosios rasės genocidas
AAA

Pergalės niekas netriuškina, tam ji ir yra pergalė, triuškinanti pergalė. Jau ir kalbininkai prisideda prie chaoso didinimo lietuvių kalboje??

aaaui

chaosas tai bardakas

blue yellow zov marinie

…turejo but….triuskinanti pergale,ne…triuskinama……..nebemoka zmogai lietuviu kalbos….per sunki mazarasciams,tokiems kaip prasalieioitis….kokie anys lietuviai….tikri …liewuwiai…cia porusis toks….da ne ruskis,bet jau ir ne lietuvis.Pereinamoji grandis,taip sakant…oi oi

I loved as much as you will receive carried out right here. The sketch is tasteful, your authored subject matter stylish. Nonetheless, you command get an edginess that you’ll be delivering the following. I’ll unquestionably come further formerly again as it’s exactly the same nearly very often inside case you shield this hike.

VIENAS JAU SUSIKŪRĖ “GEROVĖS VALSTYBĘ”

TŪLAS ADVOKATAS ROLANDAS VALIŪNAS IŠ PAVOGTŲ IŠ SNORO BANKO SĄSKAITŲ ŽMONIŲ PINIGŲ PASISTATĖ UŽUPYJE SAVO ŠEIMAI NAMĄ, KOLEKCIJAS SUSIPIRKO IR MUZIEJŲ ATIDARĖ! ŠLYKŠTUS TIPAS, VAGIS IR AFERISTAS. TAIGI, VIENAS JAU SUSIKŪRĖ “GEROVĖS VALSTYBĘ”.

41
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top