Musulmonas Škotijos ministras pakvietė milijoną palestiniečių atvykti į Europą

laikmetis.lt

Humza Yousafas, kurio žmonos šeima gyvena Gazos ruože, teigė, kad Škotija yra pasirengusi priimti dalį migrantų.

Škotijos pirmasis ministras Humza Yousafas tvirtino, kad jo šalis yra pasirengusi priimti savo dalį palestiniečių pabėgėlių, ir paragino likusią Europos Sąjungos dalį padaryti tą patį.

Škotijos vadovas savo pastabas išsakė ketvirtadienį vykusiame Škotijos nacionalinės partijos (ŠNP) partijos renginyje, kuriame jis paragino tarptautinę bendruomenę „įsipareigoti įgyvendinti pabėgėlių programą Gazos ruožo žmonėms”.

„Šiuo metu Gazos ruože 1 mln. žmonių yra priversti palikti savo namus”, – sakė jis partijos nariams ir pridūrė, kad šiems žmonėms reikia „saugumo ir prieglobsčio”.

Yousafas yra pirmasis musulmonas politikas, vadovavęs vienai iš pagrindinių Didžiosios Britanijos partijų, ir pirmasis musulmonas, tapęs Vakarų Europos valstybės vyriausybės vadovu. SNP lyderio pareigas jis eina nuo kovo mėnesio, kai buvo paskirtas į šias pareigas po to, kai atsistatydino Nicola Sturgeon. Jis, kaip ir Jungtinės Karalystės premjeras RIshi Sunakas, nebuvo išrinktas į šias pareigas.

Yousafas yra pirmasis musulmonas politikas, vadovavęs vienai iš pagrindinių Didžiosios Britanijos partijų

Savo kalboje, kurią ne kartą pertraukė plojimai, 38-erių metų vyras pareikalavo iš Didžiosios Britanijos vyriausybės „skubių veiksmų”, sakydamas, kad „ji turėtų nedelsdama sukurti persikėlimo planą Gazos žmonėms”. Jis teigė, kad tiems, „kurie nori palikti teritoriją”, turėtų būti suteikta galimybė tai padaryti, ir paragino Vakarų vyriausybes sudaryti palankesnes sąlygas humanitariniams koridoriams pabėgėliams.

„Škotija bus pirmoji Jungtinės Karalystės šalis, kuri pasiūlys saugumą ir prieglobstį šiems žmonėms, kenčiantiems nuo baisių išpuolių”, – pridūrė jis.

Gazos ruožą valdančios uždraustos teroristinės organizacijos „Hamas” šalininkai šiuo metu protestuoja visoje Europoje, įskaitant Londoną, Berlyną ir Paryžių, o kai kurie protestai peraugo į atvirus mūšius su policija.

Yousafas, kurio šeima kilusi iš Pakistano, yra vedęs arabę, kurios tėvai gyvena Gazos ruože.

Jo giminaičiai negalėjo išvykti iš Izraelio oro antskrydžių apgultos teritorijos.

Šaltinis: REMIX NEWS

5 1 balsas
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
34 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
34
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top