Musulmonų „neįmanoma integruoti“ Europoje, sako Čekijos lyderis

BNS

Čekijos prezidentas Milošas Zemanas, garsėjantis savo liepsningais, prieš migrantus nukreiptais komentarais, sekmadienį pareiškė, jog beveik neįmanoma integruoti musulmonų bendruomenės į Europos visuomenę.

„Vakarų Europos šalių, kurios turi getus ir išskirtus rajonus, patirtis rodo, kad musulmonų bendruomenės integravimas yra praktiškai neįmanomas“, – sakė M.Zemanas interviu televizijai.
„Tegu jie turi savo kultūrą savo šalyse ir neneša jos į Europą, (nes) kitaip tai baigsis kaip Kelne“, – pridūrė jis, turėdamas omenyje masinius moterų užpuolimus Naujųjų metų išvakarėse, Vokietijoje ir kitur.

„Integracija įmanoma su kultūromis, kurios yra panašios, ir tie panašumai gali varijuoti“, – sakė jis ir pažymėjo, kad vietnamiečių bei ukrainiečių bendruomenės sugebėjo integruotis į Čekijos visuomenę.
71 metų M.Zemanas, kairiojo sparno atstovas ir pirmasis tiesiogiai išrinktas Čekijos prezidentas, ne kartą kritiškai kalbėjo apie Europą pasiekusią migrantų ir pabėgėlių bangą.

Anksčiau šį mėnesį M.Zemanas tvirtino, kad šį srautą suorganizavo Egipto Musulmonų brolija, naudojanti kelių valstybių pinigus ir siekianti „palaipsniui perimti Europos kontrolę“.

Praėjusių metų pabaigoje M.Zemanas į Europą plūstančių pabėgėlių bangą pavadino „organizuota invazija“ ir paragino jaunus vyrus iš Sirijos ir Irako verčiau „paimti ginklus“ prieš „Islamo valstybę“ (IS), o ne bėgti.

Daugiau kaip milijonas migrantų, daugiausia iš karo ir smurto krečiamų Afganistano, Irako ir Sirijos, atvyko į Europą 2015 metais, tačiau vos saujelė jų pasirinko likti Čekijoje.

BNS

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top