Mykolas Deikus. Lietuvos bankas atsibudo: „styginiai traukiniai“ vežioja sukčius?

Bet kuris abejotino plauko veikėjas gali nevaržomas vilioti iš gyventojų pinigus, nes Lietuvos institucijos – tingiai snūduriuoja.

Lietuvos bankas tik rugsėjo 18-ąją išplatino pranešimą, kuriuo įspėjo gyventojus dėl investicijų į „naujos kartos styginio transporto projektus“, kuriais viliojama pirkti Jungtinėje Karalystėje registruotos privačios bendrovės „Euroasian Rail Skyway Systems Ltd“ akcijas.

Pirko rusišką katę maiše

Tuo metu, kai Šiaulių miesto valdžia laimino „investicijų“ sutartį su Rusijos piliečio Anatolijaus Junickio Lietuvoje registruota bendrove „Rail skyway systems Ltd“, pilietinis portalas Tiesos.lt išsiaiškino, kokią katę maiše perka politikai. Paaiškėjo, kad milijardus dešimtyse hektarų šalia Šiaulių oro uosto žadėjusio investuoti „genealaus“ išradėjo „styginiai traukiniai“ skrieja tik reklaminiuose filmukuose. Vienintelis realus „traukinys“ – tai pamaskvėje suvirintais vamzdžiais vos krutantis rusiškas karinis sunkvežimis.

Paskui „išradėją“ į Lietuvą driekėsi ir prieštaringų istorijų, teisminių ginčų su buvusiais investuotojais, Rusijos ir Ukrainos teisėsaugos tyrimų šleifas. Paaiškėjo, kad A. Junickis pinigus savo „išradimams“ prieš du dešimtmečius rinko savo Tėvynėje – Baltarusijoje, o po to emigravo į Rusiją, kur buvo dosniai penimas valdžios institucijų.

Paviešinus informaciją „investuotojais“ imtasi domėtis plačiau. Unisonu pragydo konservatoriai, iki tol tyliai stebėję „investuotojo“ benefisą Šiauliuose. Prabilo ir prezidentė Dalia Grybauskaitė. Tiesa, tik dėl grėsmių NATO bazei.
http://www.delfi.lt/verslas/transportas/po-styginiu-traukiniu-projekto-d-grybauskaites-reakcija.d?id=65866358

Pagaliau įspėjo

Lietuvos bankas savo interneto svetainėje pagaliau „ištrupino“ atsargų pranešimą, kuriuo įspėjama tik apie Jungtinėje Karalystėje registruotos privačios bendrovės „Euroasian Rail Skyway Systems Ltd“ platinamas akcijas.

„Lietuvos bankas, atliekantis finansinių priemonių rinkų priežiūros funkcijas, įspėja investuotojus, kad nenustatyti asmenys interneto svetainėje (http://rsw-systems.yolasite.com), internetinėse pokalbių svetainėse, investuotojų forumuose ir pan. kanalais kviečia Lietuvos gyventojus investuoti į naujos kartos styginio transporto projektus, internetu įsigyjant Jungtinėje Karalystėje registruotos privačios bendrovės Euroasian Rail Skyway Systems Ltd (įm. kodas 08745295, adresas: 49 Farringdon Road, Londonas, Jungtinė Karalystė EC1M 3JP) akcijų be kompetentingos institucijos patvirtinto prospekto“, – skelbiama pranešime.

Apie Lietuvoje registruotos bendrovės „Rail skyway systems Ltd“ veiklą Lietuvos banko pranešime neužsimenama.

Savivaldybei teks mokėti kompensaciją?

Aiškėja ir kita nemaloni tiesa. Asmenys, kurių niekaip nenustatė Lietuvos bankas, Lietuvoje netrukdomi veikė gerą pusmetį. Veikė ir siūlė pasakiškus pelnus už „orines“ akcijas. Atsirado ir jomis susigundžiusių.

„Rail skyway systems Ltd“ steigimo sutartis pasirašyta dar šių metų kovą, o jos generalinis direktorius A. Junickis vasarą važinėjo po Lietuvą ir reklamavo „styginius traukinius“. Viešai kalbėjo ketinantis aplankyti ir prezidentę.

Ar „išradėjui“ pavyko apsilankyti S. Daukanto gatvės rūmuose, nepranešama, tačiau Susisiekimo ministerijos durys jam buvo atlapotos. Atsilapojo ir Šiaulių savivaldybės durys, o spaudoje kilus šurmuliui į savivaldybės sąskaitą banke spėta pervesti sutartus vieną milijoną litų.

Premjero Algirdo Butkevičiaus spaudžiamas Šiaulių meras socdemas Justinas Sartauskas pro sukąstus dantis pažadėjo nutraukti sutartį, tačiau lieka neatsakytas klausimas, ar prasiskolinusiai miesto savivaldybei neteks mokėti kompensacijų bendrovei „Rail skyway systems Ltd“?

„Savivaldybė yra atsakinga už tinkamą savo įsipareigojimų vykdymą pagal Sutartį ir privalo kompensuoti Investuotojui visus nuostolius, kuriuos Investuotojas patyrė dėl Savivaldybės įsipareigojimų pagal Sutartį neįvykdymo ar netinkamo įvykdymo“, – skelbiama Šiaulių miesto tarybos patvirtintoje sutartyje.

Lietuvos banko pranešimą galima rasti ČIA.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
10 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Pragmatikas

Vaje, o kas pro sukastus dantis praneš, kad socdemų vadovybė vėl siūlo mėmę Sartauską į Šiaulių, atsiprašau, Vasiukų merus? Ką apie vadinamųjų investuotojų milijonus dabar porins konservatorių bankininkas Jonas Bartkus ar už laidinių bėgių biznį balsavęs TS-LKD narys A.Nausėda. Graži Šiaulių valdžios durnių koalicija…Derėtų dar kartą išvardinti visus balsavusius UŽ, ponas Deikau. ,,Oglosite vies spisok, požaluista…,,

Įdomu

Taip, įdomu būtų žinoti visų balsavusiųjų pavardes, kurios miestą atvedė į vasiukus. Ačiū, Mykolai.

BlackJack

Vilties yra Pragmatike – už balsavo tik 18 tarybos narių. Tavo minimas Jonas Bartkus balsavo „prieš”.

Kritikas Pikčiurna

Dar vienas Naujųjų Vasiukų projektas! Populiarūs dar ir šiandien ostapai benderiai. Netrūksta ir kavailių… Įdomu, kiek „babkių” bus atseikėta Šiaulių savivaldybės vadukams iš po skverno iš prisiteistų netesybų pagal šią nutrauktą sutartį? Juk pagal mūsų įstatymus pasirašę sutartį už nieką asmeniškai neatsako, už netesybas mokės iš savivaldybės ir valstybės lėšų. Reiškia, Šiauliuose dar labiau padaugės duobių gatvėse, važinėsite, kaip ant stygų…
O Prokuratūra, STT ir FNTT vis dar miega? Nes vėl generaliniu prokuroru turime bevalį Valį, nemokantį net vairuoti automobilio…

Balsuotojų sąrašas

18 balsavo už:

Bacys Vaidas (liberalų sąjūdis), Gedminas Artūras (LSDP-simulikinis), Juškus Vytautas (LSDP), Karalevičius Gintaras (liberalų sąjūdis), Kavaliauskienė Angelė (Darbo partija), Kulikauskas Artūras (liberalų sąjūdis), Laurutis Vincas (liberalas), Michalenko Denis (LSDP-simulikinis), Mikšys Genadijus (liberalas-paksininkų bičas), Nausėda Aurimas (TS-LKD), Pabrėža Juozas (LSDP-simulikinis), Račienė Virginija (LSDP-žakarinė), Sartauskas Justinas (LSDP), Šalkauskienė Aušrelė (LSDP), Žakaris Lukas (LSDP – Žakario sūnelis), Statulevičienė Danutė Ona (LSDP-žakarinė), Pupelis Ričardas (LSDP), Brazlauskaitė Giedrė (paksininkė)

1 susilaikė – Andriukaitis Juras (paksininkas)

4 balsavo prieš:

Bartkus Jonas (TS-LKD), Mockuvienė Elena (LSDP), Visockas Artūras (nepartinis), Tumėnas Stasys (nepartinis paksininkų bičiulis)

to BlackJack

Ar ta viltis – Bartkus, kuris sedejo sikna suraukes? Vadinas, tamstai ziauriai liudna 🙂

Ale

būtų juokinga, jei ne (nusikalstama) liūdna socdemų Šiauliuose veikla; dėkui autoriui. Kodėl tik dabar atsibudome?

Mix

Valdžiasėdžiai mėgsta mastančius piliečius pravardžiuoti įvairiais juos menkinančiais epitetais. Jie nekreipia dėmesio į daugybę piliečių pateiktų naudingų ir racionalių pasiūlymų. Tuo tarpu jų priimami sprendimai bei projektai ne kartą kėlė susirūpinimą dėl nepagrįstumo ir galimų nuostolių visuomenei. Tačiau kol nebus valdžiasėdžių atsakomybės už padarytas klaidas, tol niekas nesikeis. Man liežuvis neapsiverčia vadinti politikais šiuos 18 veikėjų, kurie laimindami „projektą” matyt galvojo tik apie pinigus.

Raigerdas

Kirkilo ir Kubiliaus nekompetetingumas yra užkrečiama liga Lietuvoje. Šiauliai užsikrėtė šia liga seniai. Negali būti, kad tai yra „pirmas” atvejas jų gyvenime. Ieškokite daugiau. Turi būti visa serija, o čia yra, kaip tai vagiui, tik nenusisekęs dalykas. Kvailiai valdžioje, tai yra dabartinė Lietuvos tragedija. O ji prasidėjo nuo „Williams”, kada vyriausybė, kad įtikti amerikiečiams, pirkti prezervatyvus. O kas už tai atsakė? Niekas. Yra mokesčių mokįtojas, kurį gali apiplėšinėti laikas nuo laiko. Reikia tik truputį palaukti, kol mokesčių mokėtojai primirš tą procedūrą, o paskiau pakartoti tą procedūrą. Na, patriukšmaus, parėkaus, paklykaus ir tuo viskas baigsis. O kai nusiramins prisklykavę, procedūrą reikia pakartoti. Jie vėl bus nepatenkinti, vėl klykaus. Tegul, paklykaus ir nusiramins. Kam reikalingas mokesčių mokėtojas Lietuvoje? Kad jį apiplėšinėti. Gerai,… Skaityti daugiau »

Raigerdui

Pilnatis baigėsi, prašom „filosofijas” trumpinti.

10
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top