Mykolas Deikus. Paskutiniai sisteminių „visuomenininkų“ pasispardymai

Pastaruoju metu didžiausiu valdžios galvos skausmu tampa išlaisvėjančios nevyriausybinės organizacijos (NVO), kurioms biudžeto papas – nėra svarbiausia vertybė. Vėlokai susizgribta, kad visuomenininkai jau seniai išsirito iš kūdikio marškinėlių ir tampa organizuota, pilietine jėga, kuri pasirengusi su valdžios vyrais diskutuoti kaip lygi su lygiu ir kelti reikalavimus. Todėl nervingai kuriamos NVO tarybos, o kartais net brutaliai laužomi nevyriausybininkų kaulai, kaip nutiko Šiauliuose – tam buvo pasitelkti sisteminiai „visuomenininkai“ tiek miesto Taryboje, tiek už jos ribų.

Po kosminių traukinių užsigeidė mistinių ekspertų

NVO tarybos nuleistos „iš viršaus“, nesitariant su pačiais nevyriausybininkais. Galima diskutuoti, gerai ar blogai, kad pagal naująjį NVO įstatymą pusę tų tarybų narių sudarys valdžios statytiniai: valdininkai ir kiti politiškai patikimi personažai. Juoba kad lieka gausus sisteminių „visuomenininkų“ būrys. Tačiau netgi tokia „demokratiška“ NVO savivalda šoką sukėlė miestų ir rajonų politikams – praėjo daugiau kaip pusė metų, tačiau NVO tarybos dar daug kur nesudarytos.

Ne tik todėl, kad nevyriausybinės organizacijos savivaldybėms – kaip penkta koja. Nevyriausybininkai net ir tokiu „demokratišku“ tarybų sudarymo būdu, kai pusę narių paskiria politikai, tampa pernelyg nekontroliuojami. Tai parodė Šiaulių atvejis ir Šiaulių savivaldybėje pastaraisiais mėnesiais verdančios aistros.

Pastarajame Šiaulių miesto tarybos posėdyje politikai be jokių argumentų atmetė sprendimo projektą, kuris parengtas vadovaujantis įstatymo pataisomis. Spalį projektas net nepasiekė Tarybos posėdžio, nes savo leteną uždėjo socialdemokratų meras Justinas Sartauskas. Iš Junickio „kosminio traukinio“ iškritęs ir sugėdintas Šiaulių meras sumanė, kad lėšas NVO projektams turi skirstyti ne įstatymų pagrindu sukurta taryba, o kažkokie mistiniai savivaldybės paskirti „ekspertai“.

Valdžia praranda valdžią

Nežinia kurią vietą „susitrenkę“ Šiaulių socialdemokratai dorai nepaaiškino, kuo neįtiko Šiaulių nevyriausybinių organizacijų konfederacijos į kuriamą NVO tarybą viešo balsavimo būdu išrinkti atstovai. Kas užgulė ausis, kad liko neišgirsi nervingai mero pertraukinėjamo Vyriausybės atstovo Šiaulių apskrityje Jono Novogreckio argumentai, tačiau užkulisiuose nuskambėjo politikų raudos, verčiančios suklusti.

Politikams rakštimi tapo nauja Šiaulių nevyriausybinių organizacijų konfederacijos, atstovaujančios keliems tūkstančiams visuomenininkų, valdžia, su kurią esą „neįmanoma susitarti“. O ypač – su naująja jos vadove Vida Pociuviene.

Dar sunkiau „susitarti“ su Konfederacija tapo ir toms NVO, kurios buvo įpratusios iš biudžeto gautus pinigėlius „įsisavinti popieriuje“. Naujosios Konfederacijos prezidentės Vidos Pociuvienės vadovaujami miesto visuomenininkai patys ėmė kontroliuoti, kaip yra leidžiami biudžeto pinigai.

Tad visai nekeista, kad didžiausias triukšmas kilo socdemų stovykloje, kurios sisteminiai „visuomenininkai“ buvo dosniai šeriami biudžeto pinigais. Ir ne vienerius metus. Štai ir prireikė politikų iš savo tarpo paskirtų sisteminių „ekspertų“, kurie geriausiai žino, ko reikia visuomenei.

Tiesa, socdemų stumtas sprendimo projektas su mistiniais ekspertais irgi nebuvo patvirtintas.

Tarybos „visuomenininkai“ dėjo į krūmus

Po Šiaulių miesto tarybos valdančiosios koalicijos akibrokšto Vyriausybės atstovui Šiaulių apskrityje beliko tik savivaldybei išsiųsti teikimą – vykdyti įstatymus ir sudaryti NVO tarybą. Jeigu nepaklus, kitas žingsnis – teismas.

Tačiau šioje istorijoje peršasi moralas, kurį paskatino ne tik vadinamosios opozicijos, balsuojančios, kaip nori socdemų meras, bet ir dviejų „nepriklausomų“ Šiaulių miesto tarybos narių elgesys. Tai visuomenininkams ateinančiuose savivaldos rinkimuose susiruošę atstovauti būsimieji kandidatai į Šiaulių mero postą Artūras Visockas ir Stasys Tumėnas. Pirmasis veda visuomeninį sąrašą be visuomenininkų, kaip buvo vaizdžiai pakrikštytas A. Visocko vardinis sąrašas, antrasis bičiuliaujasi su Ramūno Karbauskio „valstiečiais“.

Jeigu galima tikėti Šiaulių miesto tarybos balsavimo rezultatais, tai balsuojant abu „visuomenininku“ pasielgė nelabai visuomeniškai ir net nelabai vyriškai. Abu nebalsavo už visuomenininkų kandidatus į NVO tarybą. Neįstengė paspausti nė vieno iš trijų mygtukų po nosimis: nei „už“, nei „prieš“, nei „susilaikė“. Gal būtų drąsu viešai nepritarti, jeigu netenkina NVO deleguotų atstovų sąrašas? Ak, tiesa, rinkimai! Sunkus metas sisteminiams „visuomenininkams“ net ir Šiaulių miesto taryboje.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
26 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Taigi

Visuomenininkai, ne visuomenininkai – visi jie vienodi, iš lovio valdžios šeriami. Ir stumdosi, kaip kiaulės, prie lovio dėl ėdalo – lėšų.

Ale

Pagarba Vidai Pociuvienei, nepavarkite būti žiburiu tunelio gale.

Pragmatikas

Šiaulių politikai teigia, kad mieste yra 300 nevyriausybinių organizacijų. Metams biudžete numatoma 50000 lt. Tai apie kokius lovius kalba, kai nė patalpų kur rinktis tie žmonės neturi. Prie vieno, plataus valdžios lovio sukritę Šiaulių savivaldybės klerkai ir politikai sutartinai šliupdami praskolina miesto biudžetą. Tai tiek apie kiaulių ūkį Saulės mieste…

Teta apie lovį

Geras „lovys”. „šią vasarą nevyriausybininkai sutvarkė centrinį parką – gal pirmą kartą per visą Nepriklausomybės laikotarpį. Čia pat vyko tautodailininkų pleneras, ir penkios parke likusios skulptorių Egidijaus Impolio, Eduardo Tito, Edvardo Belokopitovo, Daliaus Žymanto ir Aurimo Šimkaus medinės pasakų herojų skulptūros džiugina vaikus bei suaugusius”. Miesto valdžiažmogiai būtų išleidę šimtus tūkstančių ir vis tiek kampai liktų apgriuvę
http://www.tiesos.lt/index.php/tinklarastis/straipsnis/irena-vasinauskaite.-praskolintu-siauliu-valdzia-siekia-sukirsinti-visuomen

manau

Jie viską darys, kad pavargčiau, nes jau kitą dieną sulaukiau visų tarnybų „desanto”. Maniau, kad ir apatinį trikotažą lieps nusivilkti, kad rastų „pinigų vokeliuose ” :))

Trupmenas

Siaubingai suveltas tekstas. gal jis ir suprantamas šiauliečiams, tai ir turėtų būti klijuojamas Šiauliuose ant stulpų arba skelbiamas vietiniuose sienlaikraščiuose arba regioninėj spaudoj. Kažkokios pavardės, vietinės intrigos vilniečiui visiškai nieko nesako. Tikrai ne Tiesos.lt portalo medžiaga. Kodėl visa portalą skaitanti publika turėtų blakutinėtis kažkokių Novogredskų, Tumėnų, Visockų ir Pocienių intrigose?

Trupmenui

O kam blusinėtis? Nepatinka, neskaitykite šio portalo rašinio. Ar kituose portaluose irgi viską , kas spausdinama, išstudijuojate. Jūsų komentaras tiesiog proporcingai žakarizmu tvoskia, o tai jau respublikinė problema ?

Trupmenui

Jūs, vilniečiai, įsivaizduojate, kad esate „pasaulio bambos” ir viskas turi suktis tik apie Jus. Mums taip pat visiškai neįdomu, kur „blusinėjatės” Jūs, tačiau daugiausia straipsnių yra būtent apie tai. Ir dar-prašau neiškraipyti pavardžių.

Pagaliau

„visuomenininkai patys ėmė kontroliuoti, kaip yra leidžiami biudžeto pinigai”.
Mes irgi taip darysim. Lašas po lašo…

Trupmenas

Kas tas per daiktas „žakarizmas” man yra labai didelė paslaptis. Kol nepaaiškinsite, neįmanoma su jumis jokia konstruktyvi diskusija. Neįsivaizduojame, kad mes kokie nors „bambos”, ir labai norėtume rimtai diskutuoti savivaldos klausimais, bet taip, kaip problemos pateiktos šiame Deikaus straipsnelyje, nesuteikia galimybės susidaryti bent kiek aiškesnio vaizdo, kas ten Šiauliuose iš tikro vyksta. Iš pradžių autorius rašo, kad „visuomenininkai išsirito iš kūdikio marškinėlių ir tampa organizuota, pilietine jėga, kuri pasirengusi su valdžios vyrais diskutuoti kaip lygi su lygiu”, o po to kalba apie kažkokius „Junicko kosminius traukinius” ir galų gale prisega dokumentus be jokio komentaro. Jei jūs kalbate apie „rimtą politinę jėgą, sugebančią diskutuoti”, tai dėstykite argumentus aiškiai, o ne tik jums patiems suprantamomis užuominomis.

Trupmenams ir kitiems bambos supermenams

Linkėjimai – toliau sėdėti pasaulio bambos viršūnėje ir prašyti, kad pačių bambas pakasytų. Jeigu Trupmenai ir kiti Vilniaus supermenai neprašytų bambos pakasyti, o domėtųsi, kas plačiau Lietuvoje vyksta (pvz., atidžiau paskaitytų tą patį Tiesos.lt), gal ir durnų klausimų neuždavinėtų. Apie ką su tokiais diskutuoti? Apie teorines oro pilis?

Taip pat vilnietis - Trupmenui

Keista, kad nesupratote bemt pagrindinės M. Deikaus teksto minties – iš paties komentarų po kitais tekstais, atrodote dėmesingas skaitytojas.
O mintis paprasta – vadinamieji Šiaulių „visuomenininkai”, „nepartiniai”, „nepriklausomi” ir pan. įvardijimais besipuošiantys A. Visockas ir S. Tumėnas, besiruošiantys į savivaldos rinkimus vesti du sąrašus: vieną – neva visuomenininkų, o kitą – neva kitokios nei sisteminės partijos, galėdami Šiaulių taryboje JAU DABAR balsuoti už nutarimo projektus, palankius visuomenininkams / prieš – neplankius visuomenininkams, pasirenka kitą kelią – balsuoja taip, kaip palankiau valdantiems socdemams. Dėl to žurnalisto ir pavadinamai „sisteminiai visuomenininkai”.
Žodžiu, ne etiketė svarbu, todėl M. Deikus ir sako: žmonės, žiūrėkite, ką vienas ar kitas žmogus daro, atidžiai žiūrėkite, o ne klausykite, ką jie ar apie juos kalba…

Trupmenas

Atsiprašau. Jūsų žiniai, Tiesos.lt paskaitinėju, bet nepastebėjau, kad anksčiau kas nors būtų rašyta apie kažkokius „Junicko kosminius traukinius”. Prašyčiau nesinervinti ir paaiškinti mums Vilniaus bamboms, ką šis mįslingas oksimoronas reiškia. Gal Šiauliuose jis yra tapęs bendriniu visiems suprantamu išsireiškimu, tik visuotinai Lietuvoje dėl nežinomų priežasčių dar nepaplitęs ir nėra iki galo aiškus. Niekas neprašo, kad mums vilniečiams kas nors bambas iš Saulės ir dviračių miesto kasytų. Turim savų kasytojų, kurie taip pakaso, kad saldu nepasirodo. Kalbėjau visai ne apie kokį nors pakasymą, o tik apie tai, kad straipsnelis parašytas nevykusiai. Jei norima, kad problemą suprastų platesnis žmonių ratas, mintis ir problemas reikia dėstyti taip, kad būtų visiems (ne tik šiauliečiams) suprantama, apie ką šnekama. Ką man sako tos visos pavardės.… Skaityti daugiau »

Trupmenas taip pat vilniečiui

Dar kartą atsiprašau, bet matyt vienu metu rašėme savo komentarus, tai saviškį rašiau dar jūsiškio nematęs. Matote, jūs imate aiškinti, ką teksto autorius Deikus norėjo pasakyti. Be jūsų komentaro man buvo neaišku, todėl aš ir rašiau ne apie kažkokias Šiaulių NVO problemas, kurios man nėra žinomos, kaip ir minimos pavardės, o apie patį prastai, neprofesionaliai parašytą tekstą, kuriam buvo reikalinga jūsų išnaša. Ne man aiškinti apie prie valdžiukės prisilaižiusias NVO. Beje, tą įstatymą prastūmė ne kas kitas, o Prezidentūra, ir aš tada prieš pusantrų metų, jau tą projektą pamatęs, rėkiau per spaudą išsijuosęs, kad tai nevyriausybinių pilietinių iniciatyvų laidotuvės. Jos ir tęsiasi. Pagarbiai, Tr.

Marija Trupmenui

Nesutinku su Tamsta. Tiesos.lt reikia publikacijų apie Šiaulius, Panevėžį ir kitus miestus. Per mažai jų. Net apie Kauną nedaug rašoma. Juk problemos panašios.

Pragmatikas

Apie Junickio „kosminius” traukinius ne vien tiesos.lt rašė. Tiesiog nebuvo , ko gero, nė vieno didesnio portalo, laikraščio, radijo ar TV žinių laidos, kur ši „unikalioji” transporto priemonė nebūtų paminėta. Nekalbu jau apie bankų analitikus. Išvada: trumpasis trumenas sąmoningai šiame portale veliasi, kad sumenkintų autorių sugebėjimus.

Trupmenas Marijai

Ar aš sakiau kad Tiesos.lt neturėtų spausdinti tekstų apie tai, kas vyksta regionuose? Priešingai, tokie tekstai reikalingi kaip oras, kad matytųsi visa panorama ir nusikastamo valdžios veikimo mastas. Aš tik sakiau ir sakysiu, kad tas darbas turi būti dirbamas labai kruopščiai ir profesionaliai. Kad su tokiu tekstu galėtum eiti ne tik į Seimą ar Prezidentūrą akių draskyti, bet ir paskutinio teismo dieną negėda būtų šv. Petrui prie Dangaus vartų parodyti.

Trupmenui - vilnietis

Kadangi Tiesos.lt portale esu skaitęs to paties M. Deikaus įdomius straipsnius apie Šiaulių mero ir socdemų blūdus dėl kosminių laivų…, man viskas buvo aišku:
http://www.tiesos.lt/index.php/tinklarastis/straipsnis/mykolas-deikus.-kosmine-odiseja-arba-naudingi-idiotai-prezidentei-neliepus
http://www.tiesos.lt/index.php/tinklarastis/straipsnis/mykolas-deikus.-finansine-piramide-skrieja-oriniai-siauliu-traukiniai

O ir stilius – aštrus, kandus, nevyniojant į vatą – man tinka. Spėju, tik toks ir paveikus daugeliui storaodžių, viską „geriau už paprastus žmones” žinančių.
Tad tikrai nežinau, kodėl reikia menkinti visuomeninį interesą ginantį tekstą ir jo autorių vien dėl to, kad jums pačiam norėtųsi kitokio stiliaus?

Trupmenas Pragmatikui

Kuo toliau, tuo labiau stebinat. Gal dar pasiūlysit domėtis pro Šiaulius praskrendančiais marsiečiais, apie kuriuos irgi neteko girdėti iš bankų analitikų. Visai ne mano reikalas menkinti ar aukštinti kažkokį man nežinomą rajoninio lygio autorių. Jei jums atrodo, kad tai kaip jis tekstą parašė – profesionalu, – jūsų valia taip manyti.

Dėl Trupmeno paaiškinimo Marijai

Va ir atsiskleidžia visas trupmeninis-trupininis visuomeniškumas. Žurnalistai surenka visą informaciją, sukramto, paaiškina, prideda popierius. Trupmenai perskaito laikraščius ir portalus, atsispausdina ir neša į Seimą, prezidentūrą, o po to mušasi į krutinę, atseit „pakėliau klausimą”, štai kokie mes pilietiški. Taip elgiasi dažnas rajoninis trupininis deputatas. Tad nevadinkite Trupmeno bamba – jam iš „Armani” kišenės žagrės rankena kyšo :).

"Trupmenas taip pat vilniečiui"

Ar galima būtų sužinoti, kas tas Trupmenas, kuris „per spaudą rėkė”. Ko jis čia ano…nimizuojasi?

Teta

Diskusija ryškiai nukrypo nuo esmės. O esmė ta, kad valdžiukė išsigandusi pilietiškų NVO. Ką ir įrodo Šiaulių atvejis.

Trupmenas

Kas „anonimizuojasi”, gerbiamosios ir gerbiamieji? Pasižiūrėkite, kaip patys po komentarais pasirašote? Aš nebijau pasirašinėti savo nuolatiniu nick’u ir elgiuosi kaip dera garbingam komentavimui. Jūs gi net tokios minimalios tapatybės neturit „tetos” ir „vilniečiai”. Šia prasme už jus garbingiau elgiasi švonderis „Taigis”, nes , kokia apgailėtina bebūtų asmenybė, kaip komentatorius pasirašinėja tuo pačiu nicku. O gal jūs komentatoriai tik viena Šiaulių tema, todėl kitose diskusijoje jūsų kaip ir nematyti? Apgailėtinas kuklumas.

VaidasVDS

Trupmenai, tie, kas nuolat skaito Tiesos portalą, tikrai žino apie „kosminius traukinius”. Šiaip neblogai komentuojate, bet turite tam tikrų savybių. Tikriausiai pastebėjote, kad ne visi čia ir mane myli, bent Letas labai pašaipiai vertina mano dvasinius gebėjimus ir pašaipiai atsiliepia apie mano propaguojamą Apreiškimą – Urantijos Knygą. Citatos iš Jo specialiai Jums Jūsų komentarų po šiuo straipsniu proga: „Toji drąsa, kurios reikia tam, kad būtų vykdomas gamtos užkariavimas ir kad būtų nugalimas savasis aš, yra tokia drąsa, kuri gali neatsispirti pagundoms pasipuikuoti savuoju aš. Tas mirtingasis, kuris gali pranokti savąjį aš, gali pasiduoti vilionei sudievinti savo paties savimonę. Mirtingojo dilemą sudaro dvigubas faktas, tai, jog žmogus yra susietas su gamta, nors tuo pačiu metu jis turi unikalią laisvę – dvasinio… Skaityti daugiau »

s.m. (vilnietis) Trupmenui

Paporinsiu Tamstai labai paprastai. Sis portalas – vienintelis tiesa Lietuvoje skleidziantis. Vien del to nera reikalo piktintis, kad gerbiams Mykols paraso apie Siauliu problemas. Jei kas labai nesuprantama, na tiesiog be pykcio paprasykite bet kurio is nemenko siaulieciu komentatoriu burio, – paaiskins vietines vingrybes. Mano desimties metu senumo sasajos su Siauliais jau senokai nutruko, bet dar is anu laiku prisimenu, kokios „linksmybes” tame didmiestyje dedasi. Idomu, tiksliau keista, kad atskiri anu laiku „herojai” dar ir dabar Siauliuose sugeba valdyti… Ek, Mykol, kai tik randu tamstos straipsni, taip ir prisimenu jaunyste, – i pavesi padetas vaivorykstes, nevogtu masinu registratorius, sveikatiskai-farmaciskai-valdiskus klerkus, kitokius labai orius ir isizeidusius… 😀 Ne vieno nepalikom izeisto ir isizeidimo grasiu gavusio 🙂 🙂 🙂 O Trupmena laikiau… Skaityti daugiau »

Trupmenas Mykolui

Atsiprašau, Mykolai už sukibirkščiavimą. Po Jūsų paaiškinimo facebooko langelyje viską supratau. Tas paaiškinimas daug aiškesnis už visą jūsų straipsnelį. Atvirai prisipažinsiu, mane įžeidė jūsų komandos komentatorių toks beatodairiškas puolimas ir įtarinėjimai, kad čia aš kažkokią šaknį knisu ir dar pridurmu apsivardžiavimas „visokiais Trupmenais”. Kultūringoje komentatorių kompanijoje taip nesielgiama.
Man labai įdomi pasirodė Jūsų paminėta detalė apie visokius „iškvietinėjimus” ir persekiojimus. Tą būtiniausiai reikia dokumentuoti ir viešinti su labai konkrečiomis detalėmis, o ne abstrakčiomis užuominomis. Kai bus paskelbta labai konkrečiai, jiems prapuls bet koks noras tokia saviveikla užsiiminėti, nes tai pats tikriausias kriminalas ir žmogaus teisių pažeidinėjimas vidury baltos dienos.
Gero Jums vakaro. Trupmenas

26
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top