Mykolas Deikus. Rinkimai 2015. Šiaulių bendruomenių pavyzdys – Lietuvai

Savivaldos rinkimai išoriškai šiek tiek primena praėjusius prezidentinius rinkimus, kuriais buvo nusivylęs kadenciją baigęs Prezidentas Valdas Adamkus. Tačiau lankydamiesi Šiauliuose ir išvydę beveidžius kandidatus plakatuose neapsirikite: tikroji kova vyksta ne reklaminiuose skelbimuose, o gyvose bendruomenių diskusijose – akistatose su kandidatais į merus ir Šiaulių miesto tarybos narius. Ir ne dovanas nešančių politikų, o bendruomenių iniciatyva.

Prieš keliolika metų su grupe Šiaulių politikų, bet kaip žurnalistas, buvau pakviestas stebėti vietos savivaldos rinkimų Danijos Fredericijos mieste, draugaujančiame su Šiauliais. Džiugu, kad vertingiausia europietiškos demokratijos tradicija – kandidatų diskusijos akis į akį bendruomenės susibūrimuose, – nors ir po daugybės metų, randasi ir Šiauliuose. Ilgai augus ir mokantis.

Vasario 4 d., trečiadienį, 17 val. pirmoji bendruomenių ir kandidatų į merus diskusija su rinkėjais įvyks Šiauliuose, P. Višinskio bibliotekos konferencijų salėje. Ją organizuoja Šiaulių apskrities bendruomenių konfederacija, kuriai vadovauja nepartinė Lietuvos sąrašo kandidatė į Šiaulių miesto tarybą Nijolė Malakauskienė.

Antroji vieša akistata vyks vasario 12 dieną, antradienį. 17.30 val. Šiaurės Lietuvos kolegijos salėje, Tilžės g. 22. Ją organizuoja Lietuvos mokyklų vadovų asociacijos Šiaulių skyriaus pirmininkė Natalija Kaunickienė.

Vasario 18 d., trečiadienį, 17.30 val. akistata su kandidatais į merus ir Šiaulių nevyriausybinių organizacijų konfederacijos atstovais į Šiaulių miesto tarybą vyks Aušros al. 15A („Polifonijos“ salė). Ją organizuoja Šiaulių nevyriausybinių organizacijų konfederacija, kurios prezidentė Vida Pociuvienė yra nevyriausybininkų ir „Lietuvos sąrašo“ kandidatė į Šiaulių miesto tarybą.

Džiugu, kad gerą pavyzdį parodė ir regioninė žiniasklaida – etaplius.lt, suteikusi galimybę savo skaitytojams pateikti klausimus kandidatams ir diskutuoti virtualioje erdvėje – diskusiją galima skaityti ČIA.
.
Mykolas Deikus
Lietuvos sąrašo kandidatas į Šiaulių merus

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
5 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Tadas

svarbiausia – bendrauti su rinkėjais, juos išklausyti, užmegzti dialogą.
Šiauliečiams linkiu visokeriopos sėkmės.

Canada

Chia gerai, kad bendruomenes pacios kviecia kandidatus i merus. Chia tikras ryshys, tikras reikalas. Ale Lietuvos saraso kandidatas i Siauliu merus turetu daugiau rasyti ir kalbeti, ka jis kaipo meras darys, ka jis siulo miestui. Va to pasigendu.

Rinkėjams

Tik nerinkite liberalų. Pateksite į vergovę, netvarką ir priklausomybę. Baisiausia, kas yra Lietuvoje, tai liberalizmas. Jo esmė yra nelaisvė.

daktaras

Mykolai,pareikalauk,kad visi kandidatai pateiktu medicinines pazymas apie psichine sveikata.tu parodyk pavyzdi. Nes sklando kalbos, kad vienam kandidatui su galva negerai.

Pragmatikas

Mykolai, kuris čia iš tavo kolegų kandidatų negautų pažymos, o būtų priimtas stacionariam gydymui ?

5
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top