Mykolas Deikus. Tiesos.lt Generalinėje prokuratūroje ieško tiesos

Pilietinis portalas Tiesos.lt rugsėjo 4 dieną kreipėsi raštu į Generalinę prokuratūrą prašydamas ištirti Plungės rajono tarybos nario, psichiatro Visvaldo Nekrašo ir Plungės rajono policijos pareigūnų veiksmus.

Pastarųjų dienų Plungės, Biržų bei kiti įvykiai bado akis: Lietuva tapo panaši į mažas kunigaikštystes, kur karaliauja vietiniai kunigaikštukai su jiems patarnaujančia vietine teisėsauga, o paprasti piliečiai nesuranda tiesos, negali apginti savo šeimų, kol nepraliejamas kraujas.

Prašymas ištirti informaciją

Rugsėjo 3 d. laikraštis „Plungės žinios“ paskelbė, kokį košmarą patyrė plungiškė, atstūmusi vietinį politiką ir psichiatrą Visvaldą Nekrašą, paskelbusį socialiniame tinklalapyje intymias nuotraukas su moterimi.

Policijos pagalbos nesulaukusi psichologiškai terorizuojama moteris bandė nusižudyti perdozuodama vaistų.

Iš laikraštyje papasakotos informacijos galima įžvelgti Baudžiamajame kodekse numatytas kai kurias nusikalstamas veikas (pvz., 145 straipsnis – „sistemingai baugino žmogų naudodamas psichinę prievartą“, 133 straipsnis – „sukurstė žmogų nusižudyti arba žiauriu ar klastingu elgesiu privedė žmogų prie savižudybės“). Be to, kyla klausimų, ar politikas ir gydytojas Visvaldas Nekrašas nepiktnaudžiavo jam pavaldžioje įstaigoje saugoma informacija apie asmenų sveikatą.

Pilietinis portalas Tiesos.lt Generalinės prokuratūros paprašė objektyviai ištirti ir Visvaldo Nekrašo, ir Plungės rajono policijos pareigūnų veiksmus: ar nebuvo viršyti tarnybiniai įgaliojimai, tinkamai atliktos tarnybinės pareigos.

Parodomosios akcijos

Pastarųjų savaičių įvykiai ir Generalinio komisaro Sauliaus Skvernelio reakcija rodo, kad jis arba visiškai nenutuokia, kas vyksta Lietuvoje, arba desperatiškai dangsto munduro dėmes neigimais ir parodomosiomis akcijomis.

Tik po to, kai Biržuose buvo nužudytas jaunuolis ir Policijos departamentas sulaukė visuomenės bei politikų spaudimo, į Panevėžio regioną pasiųsti „Aro“ pareigūnai. Tačiau tiek areštai, tiek iškart po tragedijos Biržuose surengti policijos reidai labiau primena viešųjų ryšių akcijas tikrosioms problemoms pridengti.

Signalas banditams?

Keletą dienų prieš „Aro“ reidą Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto posėdyje generalinis komisaras Saulius Skvernelis tikino, kad Biržus terorizuojančiais banditais besiskundžiantis ūkininkas Romualdas Misevičius „sutirštino spalvas“. Aštuoni banditams pasipriešinusio ūkininko skundai, vietinės policijos neveiklumas, nutraukti ikiteisminiai tyrimai tėra normalios „pastelinės“ provincijos spalvos?

Komisaras tąkart prisipažino negalįs įvardyti informacijos, kuri pakeistų prastą visuomenės nuomonę apie policiją. O informacija, kiek ir kokių Lietuvoje veikia nusikalstamų grupuočių, – paslaptis.

Visuomenė neturi teisės žinoti tiesą?

Tik po nelaimės surengti parodomieji politikų posėdžiai, pareigūnų akcijos labiau primena patarimą banditams ateityje veikti „tyliau“, patiems įtikinti liudytojus „netirštinti spalvų“ apie kriminogeninę padėtį.

Kol nepraliejamas kraujas

Kol kas už tvarką valstybėje atsakingų politikų reakcijos į rezonansinius įvykius primena vaikiškus sapaliojimus, kai netyčia iškrentama iš „grūšios“.

Antai premjeras Algirdas Butkevičius pareiškė, kad policijoje reikalinga rotacija, kuri įteisinta jau prieš kelerius metus… Kitas socdemas, Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkas Julius Sabatauskas naiviai stebėjosi, kodėl apie šūvius Biržuose policijai nepranešė gyventojai, kurie mato, kaip banditai bičiuliaujasi su policijos pareigūnais.

Ir arkliui aišku, kad provincijos miestai ir miesteliai seniai tapę vietinių verslininkų, politikų ir banditų, kuriuos jau sunku atskirti vienus nuo kitų, tėvonijomis.

Aišku arkliui, bet ne valstybės, teisėsaugos vadovams, kol pūliniai viešai nepratrūksta, kaip pastarosiomis savaitėmis nutiko Biržuose ir Plungėje.

* * *

Tiesos.lt redakcijos pastaba: Tokia vietos politikų savivalė ir teisėsaugos bejėgystė ginant viešąjį interesą bei piliečius – ne išimtis, o kasdienio Lietuvos gyvenimo tikrovė. Su ja piliečiai, kaip rodo pastarųjų metų statistika, kovoja… masiškai emigruodami. Arba tiesiog apsipranta, priima kaip neišvengiamybę. Vienas ryškiausių tokios savivalės pavyzdžių – ilgamečio Druskininkų mero, socialdemokratų partijos pirmininko pavaduotojo Ričardo Malinausko elgesys. Tiesos.lt ne kartą rašė apie šį antruoju Grūtu paversto miesto vadovo vienvaldystę ir Lietuvos socialdemokratų partijos tylų pritarimą tokiai savivalei ir net pastangas ją pateisinti (daugiau publikacijų skaityti ČIA).

Tiesos.lt

P.S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
7 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
7
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top