Mykolas Drunga. Donaldas Trumpas – politikos genijus?

LRT.lt

Yra toks savaitinis šveicarų žurnalas „Weltwoche“. Jo leidėjas ir vyriausiasis redaktorius yra politikas Rogeris Koppelis, neseniai paskelbęs vedamąjį straipsnį, išgiriantį Donaldą Trumpą kaip „puikų užsienio politiką“.

Kadangi spaudoje apie Amerikos prezidentą vyrauja neigiami pasisakymai, pats laikas duoti vietos ir teigiamiems, ypač jeigu jie parašyti akivaizdžiai nekvailai.

Taigi R. Koppelis klausia: „Kas gi D. Trumpo politikos atveju yra skandalinga? Ar tai, kad jis mažina valstybinius mokesčius ir ūkio bei visuomenės reguliavimą? O gal tai, kad jis siekia taikos su Šiaurės Korėja ir dalinai ją ir pasiekė? Ar tai, kad jis pabaigė šaltąjį karą su Rusija ir Vladimirą Putiną sutiko pagarbiai?

O gal tai, kad jis vykdo savo rinkimų pažadus ir išstoja iš klimato sutarties, kuri net jos šalininkų manymu nieko neatneš? Ar tai, kad jis baudžiamaisiais muitais siekia kinus ir Europos Sąjungą priversti sumažinti savuosius baudžiamuosius muitus?

– Ak taip, – atsidūsta oponentai. – Tai yra prekybą naikinantis protekcionizmas… Bet argi iš tiesų? Gal palaukime, kol D. Trumpas sudarys savo pageidaujamus naujus prekybos susitarimus.

Kuo daugiau D. Trumpas elgiasi teisingai, tuo labiau jo priešininkai niršta. Po susitikimo Helsinkyje su Rusijos prezidentu dienraštis „New York Times“ savo pradiniame puslapyje išspausdino animacinę karikatūrą, kuri išsityčiojo iš abiejų prezidentų – D. Trumpo ir V. Putino – kaip juokingai įsimylėjusią gėjų porelę, besileidžiančią į homoerotinę kelionę automobiliu.

Ar būtų šis garbingas laikraštis sau leidęs taip meniškai inscenizuoti ir negrus pašiepiančius anekdotus apie D. Trumpo pirmtaką Baracką Obamą? Tikriausiai ne. Kairuoliški moralizuotojai išmetė Dievą tam, kad patys įsikeltų į jo sostą.“

„Politinis korektiškumas yra jų naujasis raganų deginimo laužas. O prieš atskalūną D. Trumpą šiam kairiajam klerui tinka visos priemonės.

Kita vertus, nusivylimas turi būti milžiniškas, jei D. Trumpui niekinti sumąstomi tik primityvūs seksualines mažumas pašiepiantys juokeliai. Jau daugelį mėnesių jo priešininkai nesėkmingai bando D. Trumpą demaskuoti kaip nusikaltėlį, rinkimų falsifikuotoją, priekabiautoją prie moterų ar dešiniųjų ekstremistą.

Strapsnio tęsinį skaitykite ČIA.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
13 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
13
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top