N. Puteikis. Apie nužmogėjimą: laiškas Vilniaus merui A. Zuokui

Naglis Puteikis, Seimo narys, kandidatas į Vilniaus merus | DELFI.lt

Praėjusią savaitę gavęs Vilniuje šiuo metu dirbančio buvusio Kanados Nacionalinės galerijos tapybos restauravimo eksperto Tomo Markevičiaus laišką supratau, kad žodžiai „Nutylėtas Vilnius“, kaip pavadinau rašinį apie skurstančią antrąją Lietuvą, kurią partinė nomenklatūra ištrynė iš viešosios erdvės ir politinės darbotvarkės, yra netikslūs. Per švelnūs. Nes žmonės, priklausantys skurdo Lietuvai, nėra tiesiog nutylėti – jie naikinami.

Štai situacija: tuo metu, kai nuo bado išsekęs ir sunkiai susirgęs 78 metų senukas atsidūrė ligoninėje, Vilniaus savivaldybės įmonė „Vilniaus miesto būstas“ rūpinosi prisiteisti iš jo skolas: už buto – kuriame jis gyveno visą gyvenimą – nuomą, šilumą, karštą vandenį „ir su tuo susijusias išlaidas“ bei „5 proc. metinių procesinių palūkanų ir turėtas bylinėjimosi išlaidas“.

Mirtimi besivaduojantis senukas Vilniaus savivaldybę domina tik kaip skolininkas: nepatikėčiau, jei nebūčiau matęs dokumentų ir keli garbingi žmonės man nebūtų patvirtinę, kad šitas nužmogėjimas – tiesa.

Tas senukas, apie kurį man parašė su Italijos, Nyderlandų, JAV ir Kanados muziejais dirbęs T. Markevičius, – jo ir daugelio kitų šiuo metu žinomų dailininkų buvęs mokytojas, Lietuvai nemažai svarbių darbų nuveikęs dailininkas, grafikas, tapytojas, heraldikos, grafikos ir tapybos istorinių technikų tyrinėtojas, buvęs Vilniaus Dailės akademijos dėstytojas Raimondas Miknevičius.

Ne tik A. Zuoko vadovaujamai savivaldybei, bet ir kitoms institucijoms jis galėtų rūpėti bent jau kaip Lietuvos herbų ir pinigų kūrėjas (jeigu nerūpi tiesiog kaip badaujantis, sergantis senas žmogus).

R. Miknevičius, buvęs ilgametis heraldikos komisijos prie Lietuvos Respublikos prezidentūros narys, vienu metu ir pirmininkas, sukūrė arba atkūrė Ariogalos (2001), Debeikių (2002), Gruzdžių (1999), Marijampolės (1997), Kauno (1993), Kernavės (1969), Lekėčių (1999), Mažeikių (1996), Raudonės (1998), Rumšišių (1998), Skirsnemunės (2002), Sudargo (2000), Šeduvos (1994), Ukmergės (1970, 1992), Utenos (1996), Veiviržėnų (1992), Ventos (1999), Zarasų (1969, 1996) herbus.

Vadovavo dailininkų grupei, kūrusiai laikinuosius Lietuvos pinigus, daugelio vadintus vagnorėliais ar žvėriukais, kurie pakeitė sovietinius rublius pirmaisiais laisvės metais. Vėliau – grupei, kūrusiai litų banknotų projektus. Pats sukūrė 500 litų banknotą, bet jo, kaip grupės vadovo, ranka jaučiama ir kitur (apie tai galite paskaityti ČIA).

R. Miknevičius yra unikalus istorinių tapybos ir grafikos technikų tyrinėtojas ir turbūt vienintelis ekspertas Lietuvoje, ilgus metus dėstė Vilniaus Dailės Akademijoje. Tarp jo mokinių T. Markevičius mini tokius šiuo metu gerai žinomus dailininkus, kaip Rimantas Rolia, Rolandas Rimkūnas, Arūnas Mėčius, Daiva Kairevičiūtė, Dovilė Norkutė, kiti. Jo studentu buvo ir dabartinis Lietuvos ambasadorius prie Unesco dr. Arūnas Gelūnas.

Daugiau nei 50 paties R. Miknevičiaus kūrinių – originalių tapybos darbų ir istoriškai tikslių senųjų meistrų rekonstrukcijų – puošia „Stiklių“ viešbutį.

„Kiekvienas jo kūrinys – tai trejų, ketverių metų darbas. O pinigų už juos gaudavo tiek, kiek užtektų porai mėnesių pragyventi… Jis labai pigiai pardavinėjo darbus, už simbolinį atlyginimą – du, tris tūkstančius“, – pasakoja buvusios dailininko žmonos sesuo Margarita Jankauskaitė (beje, Vilniaus universiteto docentė, gamtos mokslų daktarė, Vilniaus universiteto Gamtos tyrimų centro Geologijos ir geografijos instituto mokslo darbuotoja).

„Raimundas buvo meistras, o ne verslininkas, ir savo turtus krovėsi ne šiame pasaulyje… Jo paveikslai gyvena tikrai geriau negu jų autorius. Nueikite į „Stiklius“ pasižiūrėti – atrodo, kad tai senų meistrų darbai, bet tai Raimundo tapyba. Deja, jo pavardės po paveikslais nerasite“, – laiške rašo buvęs R. Miknevičiaus studentas T. Markevičius.

Tačiau pamatyti paveikslus nebūnant prabangaus viešbučio klientu nėra paprasta – tuo įsitikino mano padėjėja, pabandžiusi telefonu susitarti dėl apžiūros. „Stiklių“ darbuotojai teko ilgokai aiškinti, kas toks yra R. Miknevičius, o tada ji liepė palaukti, kol iš kelionės užsienyje grįš viešbučio bendraturčiai. Dailininko studentai, kolegos ir bičiuliai piktinasi, kad jo kūriniai paversti bevardėmis interjero detalėmis – nors juos pirkdamas verslininkas Romas Zakarevičius žadėjęs įrengti viešbutyje R. Miknevičiaus galeriją su paveikslų pavadinimais ir autoriaus pavarde…

Vis dėlto paveikslų likimas iš tiesų geresnis už jų autoriaus. Pacituosiu T. Markevičiaus laišką:

„Ilgus metus Raimundas buvo Dailininkų sąjungos vicepirmininkas, o neseniai buvo iš šios sąjungos išmestas, nes sirgdamas du kartus nesumokėjo nario mokesčio… Tokios taisyklės… Jo mokiniai sumokėtų, bet pagal dabartines taisykles būdamas beveik 80 metų sunkiai sergantis dailininkas turi stoti iš naujo… Na, pasityčiojimas…

Nebebūdamas nariu, negali gauti menininko pensijos priedo, realiai senolis dailininkas turi pragyventi iš 600 litų pensijos, o negaudamas kompensacijų butui išleidžia turbūt dvigubai, nei gauna pensijos. Kiek žinau, kelis mėnesius šis tylus, kuklus žmogus badavo, jį rado sergantį, sunkiai suvokiantį aplinką, vėliau gydė… taip, kaip pas mus gydo pinigų neturinčius senukus – naktį pripumpuodami drambiškas dozes raminančių, „kad nevaikščiotų“. Dėl badavimo senam dailininkui išsivystė dramblialigė, siaubingai ištino kojos, nebegalėjo vaikščioti. Pats nesiskundė, tylėjo ir kentėjo.

Tokį jį vos gyvą rado jo buvusios žmonos sesuo M. Jankauskaitė, kuri man ir paskambino. Ji pranešė apie šią situaciją Raimundo mokiniams, kolegoms, ėjo į Lietuvos banką, Dailininkų Sąjungą, Heraldikos komisiją, visur, kur jis dirbo palikdamas savo prasmingą indėlį.

Deja, atsimušdavo į abejingumą ir nenorą nieko žinoti… Kaip įprastai, deja. Dailininkui sergant greitai kaupėsi skolos už butą, teismai su savivaldybe netrukus už akių priteisė skolas, perdavė antstoliams, kurie kartu su savo drakoniškais antkainiais nuo šiol pasiimdavo visą senuko dailininko pensiją. O dailininkas tuo metu jau iš tiesų badavo… Taip, gal tai ir teisėta, tokie jau įstatymai, bet ar tai teisinga? Ar žmogiška? Ir ar valstybei ne gėda dėl to?“.

Tai, kas čia parašyta, patvirtino ir M. Jankauskaitė, pridūrusi dar kelias šiurpą keliančias detales. Pavyzdžiui: ligoninės ilgai nesutiko priimti senuko, kurio kojose atsivėrė trofinės opos – esą užkrečiamas. Nuvežus liepdavo vežtis atgal. Priėmė tik tada, kai nuo skausmų pradėjo stoti širdis.

Vienas iš makabriškiausių dalykų – Vilniaus miesto savivaldybės įmonės „Vilniaus miesto būstas“ pastangos prisiteisti skolas iš badaujančio seno dailininko. 2014 m. rugsėjo 15 d. Vilniaus miesto apylinkės teismas priėmė sprendimą už akių, kuriuo priteisė savivaldybės įmonei 2630,38 Lt skolos už būsto nuomą, 2859,37 Lt už šilumos energiją ir karštą vandenį, 5 proc. metines palūkanas nuo priteistos sumos ir 5,90 Lt bylinėjimosi išlaidų.

Anot M. Jankauskaitės, tai buvo ne pirmas panašus „nuosprendis“ – ji rado dar kelis teismų sprendimus, kurių vykdymas buvo perduotas antstoliams.

Į klausimą, iš ko gyveno po teismus tąsomas senukas, ji atsakė taip: „Nevalgė jis. Ir negyveno…“

Beje, tame bute, už kurį nuomos reikalauja Vilniaus savivaldybės įmonė, R. Miknevičius gyveno visą gyvenimą: 1957 metais jis buvo skirtas jo mamai, taip pat dailininkei, to metu Dainininkų sąjungos vicepirmininkei, docentei Teodorai Slyvauskaitei-Miknevičienei.

Namas ilgą laiką priklausė Dailininkų sąjungai ir tik prieš keliolika metų jį savo žinion perėmė Vilniaus savivaldybė. Privatizuoti butui R. Miknevičiui neužteko pinigų, prie kurių kūrimo jis pats prisidėjo…

Anot M. Jankauskaitės, „Vilniaus miesto būsto“ darbuotojams nepadarė jokio įspūdžio informacija, kad po teismus jie tąso seną, badmiriaujantį žmogų. „O kokia mūsų problema? Tegu eina į bendrabutį. Kaip čia atsitiko, kad mes jo dar neiškėlėm?“ – tokią reakciją ji prisimena.

Dailininko mokiniai sumokėjo jo skolas – apie 16 000 litų – Vilniaus savivaldybės įmonei ir namą administruojančiai bendrovei „Antakalnio būstas“. Be to, jie pasiryžę teisme įrodyti R. Miknevičius teisę gyventi savo namuose, iš kurių jį norėtų iškraustyti Vilniaus savivaldybė.

Aš savo ruožtu turiu Vilniaus merui A. Zuokui tokį prašymą:

Gerbiamas mere, pasirūpinkite, kad Jūsų vadovaujamos savivaldybės įmonė netąsytų po teismus nei R. Miknevičiaus, nei kurio nors kito seno, ligoto žmogaus. Seni žmonės neturi būti varomi iš savo namų. Be to, manau, kad R. Miknevičiaus atveju padorumas reikalautų, kad savivaldybė atiduotų jam butą, kurio kainą per savo gyvenimą jis jau seniai yra sumokėjęs. Bent tokia galėtų būti dėkingumo už Lietuvai padarytus darbus išraiška…

Spėju, kad bus aiškinama, jog nei Jūs, nei kiti Vilniaus savivaldybės vadovai nieko apie šį atvejį nežinojote, kad nieko apie tai nežinojo ir tie savivaldybės skyriai, kurių misija – padėti žmonėms, dėl objektyvių priežasčių nebegalintiems savimi pasirūpinti. Bet ir toks nežinojimas būtų labai iškalbingas: pati sistema, kurioje tokie dalykai įmanomi, yra nežmoniška. Ją būtina keisti.

delfi.lt

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
35 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
pasiurpau -

tik tokio Zuokulos vadovaujama merija tapo senu zmoniu, saziningai dirbusiu, nevogusiu, nespekuliavusi, neprisitaupusiu tukstanciu kojinese, pabaisomis. Jie savo ciuptuvais pagatavi isciulpti paskutinius syvus is dar kvepuojanciu zmoniu. O kiek savivaldybese dirbanciu zmoniu prichvatizavo nusenusiu zmoniu butu, tai ,,valstybine”paslaptis, mat tuos butus prichvatizuodavo ne savo, bet zmonu ar vu=yru vardais. Aciu Nagliui uz viesinima ir rupesti.

petras

O kiek tokiu per visa Lietuva ,su teismu ir anstoliu pagalbomis butai tiesiog pusvelciui atimami ir greitai perparduodami,purvinas verslas klesti…

taip buvo 1940, 1945-53

pirmoje eilėje be gailesčio naikino šviesuomenę – prieš karą be teismo, po karo – už nesumokėtus mokesčius.
zuoka tik komunistų partijos varžtelis.
todėl Lietuvoje tokia emigracija, tiek savižudybių – kad komunistų partija klestėtų.

Elena

Kata ir labai kalta mūsų žiniasklaida.Ar ji pasidomi kaip gyvena mūsų meno ,kultūros, mokso ir kiti Lietuvai dirbę žmonės. Ar paviešina jų gražius ir prasmingus darbus.Visi tele kanalai ir portakai užkimštiplastmasinėm pupytėm ir apnuogintais jų kūkaisNieko kilnaus ,prasmingo ar bent estetiško.

puteiki

sukurk tiek, kiek zuokas ir tada kritikuok.

Letas Palmaitis: pasiurpavai nesusigaudo 2

Ne nuo to pradėjote, pone Nasgli. Kol tikitės pagerinti statomą konclagerį gėlynais ir kova su per įžūlia tradicine rusiška korupcija, kilpa užsiverš galutinai, nes ne dailininkams ši „valstybė”, bet globalistų palaikomai vietos administracijai ir jos tarnams, o „darbo jėga” (kartu su „kapitalu ir prekėmis”) „laisvai atplauks” kad ir iš Afrikos. Nacionalinės valstybės „atgyveno” (quotes.liberty-tree.ca/quote/david_rockefeller_quote_103d). Jau visi pamiršo, kaip seimas „gelbėjo Lietuvą nuo tarptautinio terorizmo” vienbalsiai įteisinęs EP direktyvą 2006/24/EC, „laikinai” įvedusią plintančią totalinę elektroninę kontrolę. Čia yra visas banditų valdžios pamatas, bet ne merų institucija. Kol yra laisvę ir privatumą neigianti totalinė orvelinė kontrolė ir kol Lietuva yra globalinių procentinių balkų ekonominėje kilpoje, tol bet kuri kita veikla yra beprasmė. Taigi pradžių pradžia – 2006/24/EC. Tik deja, ateistai laisvės nevertina.… Skaityti daugiau »

Letas Palmaitis: pasiurpavai nesusigaudo 1

Šiurpą kelia šis likimas tik todėl, kad auka neeilinė. Jei žmonės užuot puoselėdami kvailas iliuzijas, neva kažkas, laimėjęs „tikrus demokratinius” rinkimus, kažkada „jiems atstovaus valdžioje”, burtųsi savigynai, organizuotų kolektyvinį neklusnumą, rinktų ir publikuotų dokumentuotus tomus apie prievartinį įbaudžiavinimą per „teisėtai priimamus” įstatymus, pilnas vaizdas būtų aiškus ir niekas nesistebėtų panašiomis publikacijomis. Būtų suklasifikuoti visi galimi ekonominio išnaudojimo variantai su konkrečiais įstatymais ir aukų skaičiumi. Juk tai ne Raimondo Miknevičiaus „atvejis”, bet Lietuvos tikrovė: „Vilniaus miesto būsto“ darbuotojams nepadarė jokio įspūdžio informacija, kad po teismus jie tąso seną, badmiriaujantį žmogų. „O kokia mūsų problema? Tegu eina į bendrabutį. Kaip čia atsitiko, kad mes jo dar neiškėlėm?“ Tai žiauri automatizuotų beširdžių satanistų sistema. „Iškelti” iš tikrųjų reiškia iš šio gyvenimo anapilin, o… Skaityti daugiau »

Al.

Gerai, Nagli, darai, kad nuolat rašai apie įvairias miesto žaizdas. Norint laimėti rinkimuose to, manau, neužtenka, bet vistik būtina – nuolat, kasdien rašyti apie dabartinės valdžios nusikalstamą veiklą. Aišku, čia ne tik Vilniaus ypatybė – visa Lietuva taip tvarkoma. Žvėriški mokesčiai, tame tarpe ir už nieką, pavyzdžiui, už šiukšles iš sodybų, kurios laikinai tapo negyvenamos, po to – antstoliai, gresiantis turto atėmimas. Manau, čia ne tik komunočekistų gobšumas, o sąmoningas žmonių ir tautų naikinimas ir pavergimas. Kitaip sakant, toks pat nepaskelbtas ar taip vadinamas hibridinis karas. Tai, manau, pasaulinis, o ne tik pilietinis, karas. Todėl ir pasipriešinti jam reikia pasauliniu mastu. Todėl turėtume susirūpinti sąjungininkais. Ar Lietuvos sąrašui tai rūpi ? Jei taip, tai kas jie ? Neapsiribojant vien šūkiu,… Skaityti daugiau »

Anikė

Rubikoninis Vilnius savo gniaužtuose laiko visus mus,nes savo šaknis suleido
visur ir geria paskutinius likusiųjų Lietuvoje syvus.Klaipėdiečiai moka didžiausius mokesčius už atliekas,sugalvoja vis naujų,kad pasiplėšikautų.O
centrinė valdžia abejinga,nes nuo mokesčių ir jiems pinigai kapsi į kapšą,iš kurio patys minta,tunka,pilaites statosi,jachtas perka…
„Skubu gyventi.Stengiuos
Daug imti ir duot,kiek galiu.
Kodėl tokios trumpos rankos,
O tiek daiktų didelių”. Algimantas Baltakis,”Gyvenimo skonis”

Gaila,kad šiandieniniai ponai ima daug,o Tautai duoti užmiršta.Vis tik pradžia turi būti,tai pradėkim.Meras – miesto šeimininkas,jis turi žinoti miesto problemas,gyventojų skundus.Padėkim pradėti.

klausimuks

o kur dingo vakarykštis Puteikio straipsnis?

kritikas

„Nebebūdamas nariu, negali gauti menininko pensijos priedo, realiai senolis dailininkas turi pragyventi iš 600 litų pensijos, o negaudamas kompensacijų butui išleidžia turbūt dvigubai, nei gauna pensijos” Na, iš „braižo” matosi, kad straipsnis rašytas ne patiee Puteikio. Per daug jau moteriškas stilius leidžiantis į sentimentalias detales, o ne į esmę. Kaip gali išleist daugiau, nei gauni? Matyt rašė viešųjų ryšių specialistė Nina Puteikienė. Ne esmė. Tik aišku viena – tokių žmonių, kurie nesugebėjo savo metu – per didžiają PRICHVATIZACIJĄ, privatizuot „talonais” savo būsto dėl skyrybų, kitokių nesutarimų šeimose ar dėl kitų priežasčių yra ir daugiau. Ypač daug nukentėjo ir kenčia tokiuose būstuose likę našlaičiai. Tačiau jie ir teisme NIEKO NELAIMĖS. Įstatymai ne jų naudai. Tokie butai virto socialiniais ir savivaldybė jiems… Skaityti daugiau »

pasiūlymas

Ger. Puteiki, įtraukit į savo programą galimybę visiems žmonėms, kurie dar iki 1990 m. gyvena butuose, virtusiuose socialiniu būstu, galimybę tą butą išsipirkt iš savivaldybės LENGVATINĖMIS SĄLYGOMIS. Pavyzdžiui, tokie „nuomos” pinigai, kurie mokami už socialinį būstą turėtų virsti IŠSIPIRKIMO MOKESČIU. Tik taip atstatysite socialinę neteisybę tiems žmonėms, kurie liko nuskriausti.

Anikė teisingai pastebėjo ir dėl šiūkšlių išvežimo. Neteisinga imti mokestį už šiūkšlių išvežimą už buto plotą. Jei bute yra likęs senukas, neteisinga jį šitaip spausti, kad nešdintųsi iš didesnio ploto į mažesnį. Tai privačios nuosavybės reketavimas.

KarlaMarla

Kaip teisingai pastebi Letas Palmaitis, oligarchinės korupcijos priežasčių ne Lietuvoje reiktų ieškoti. Rusochazariškos kilmės friedmaniška „čikagos berniukų” šoko terapija buvo neįmanoma tikros demokratijos šalyje, tokiose kaip Didžioji Britanija, kurią iš Didžiosios depresijos išvedė Keyno ekonominė sistema, todėl kitas ekonomistas – Hayekas ir kiti Čikagos mokyklą patronuojantys „šventieji” savo dėmesį pirmiau sutelkė į Pietų kūgio šalis. Haykas taip susižavėjo Čilės eksperimentu – tai atnešė nepaprastus pelnus nedideliai grupei žmonių – ir pačiu Pinočetu, kad pasiūlė tuos pačius eksperimentus pabandyt ir Thatcher, pertvarkant keinsizmo idėjomis grįstą Didžiosios Britanijos ekonomiką. ; Tačiau „Čikagos berniukų” šoko terapija buvo neįmanoma tokioje demokratinėje šalyje kaip D.B., Tečer rūpėjo jos reitingai, tad vis globalėjančioms korporacijoms sukilo apetitas užkariauti naujas erves ir ne tik Pietų kūgio, exsovietų sajungoj,… Skaityti daugiau »

KarlaMarla > Letui Palmaičiui

Būtent JAV neokonservatoriai (kurių daugumą sudarė iš Rusijos migravę chazarų lobistai, apsiėmė įdiegt Friedmano, o tiksliau, paties Rotschildo „viziją” pasaulyje. Jau nuo 1970 m., kaipo teigė „John Bell report” (iš Vietnamo karo grįžusių žurnalistų susivienijimas), šie planuotojai nusprendė nuo 1990 m. sujungti dvi ekonomines sanklodas – kapitalistinę ir socialistinę – į vieną. Daug pasiūlymų buvo pateikta Reiganui su Tetcher, bet stiprios demokratijos sąlygomis „vizija” pildėsi sunkiai, nors „visuomenių performuotojai” – think-tankai ir dirbo pilnu tempu. Už tai atrsivėrė rinkos Rytų Europoje, Rusijoje, Azijoje, Afrikoje.. t.y. besivystančiame pasaulyje… ; Naujai susikūrusios „liberalų” partijos privalėjo padėti programą įgyvendinti. Vyriausybės privalėjo atšaukti bet kokį reglamentavimą ir apribojimus, užkertančius kelią pelnui akumuliuoti. Jokia moralė tam neturėjo trukdyti. Antra, jos turėjo parduoti VISĄ SAVO VALDOMĄ… Skaityti daugiau »

Lino Slušnio baimės dėl Naglio Puteikio šuolio:

Štai kaip Slušnys savo facebooke išreiškė savo nustebimą aukštu Puteikio surinktų balsų skaičiumi prezidento rinkimuose:
Linas Slusnys
May 12, 2014 ·
Keistas jausmas šiuose rinkimuose. Kaip A. Zuokas pasakoja, kaip Prezidentė debatų metu nebendrauja su kitais kandidatais, manęs tai nežavi. Aišku, tai jos pasirinkimas, bet visgi tuo metu kai esi debatuose, tu esi vienas iš. Prezidentė mano, kad ji nėra viena iš jų.
Dar keistesnis N. Puteikio šuolis. Kiekvienų rinkimų priešaušryje viliuosi, kad jau tapome protingesni ir visokių atsitiktinių marginalų mes jau nerinksime. Deja, ir vėl turime tradicinę situaciją.

kestas

plaukai siausiasi paskaicius

Letas Palmaitis Nagliui Puteikiui

Komentaras jau išdėstytas 2 dalimis „pasiurpavoms”, o esmė: baigiasi paskutinis dar bent teoriškai įmanomas pasipriešinimo totaliniam įbaudžiavinimui bei Lietuvos naikinimui laikas. Lietuva yra įtraukta į tradicinių kultūrų naikinimo procesą bankiniam globalizmui kuriant socialinį rojų racionaliai apribotam biorobotų skaičiui racionaliai sutvarkytame automatizuotame elektroniniame konclageryje. Netikiu, kad šitaip bus, nes šis (dar XIX a. gale Londone gimęs) „anglosaksiškos pasaulio fedaralizacijos projektas” britų bankinio kapitalo pagrindu tęsia masonišką Prancūzų revoliuciją, nukreiptą prieš D-vą ir individą. Todėl atramos ieškotina atkuriant santykį su abraominio Apreiškimo D-vu ir įvertinant konkrečią kovos stadiją. Joje dar galima kurti neformalias pasipriešinimo įbaudžiavimui struktūras, visas jėgas nukreipiant prieš totalinę elektroninę kontrolę (pradedant nuo Europos Parlamento direktyvos 2006/24/EC atšaukimo bei neprocentinių bankų steigimo, kaip atsvaros, praradus ekonominį savarankiškumą po euro įvedimo).… Skaityti daugiau »

Ruoškimės Vasario 16 provokacokoms

Chazarų kilmės Dovid Katz’o globojami ANTIFA (antifašistai, nekenčiantis nacionalinių valstybių, išskyrus Rusją ir Izraelį) ir ANARCHIJA ruošia mums, ypač Kaunui siurprizų: Štai iš anarchija lt Kaunas su žydrais, juodais ir raudonais: antifašistai kviečia protestuoti prieš LTJS eitynes ak.tyvizmas Vasario 16-ąją Lietuvos tautinio jaunimo sąjunga (LTJS) Kaune organizuoja tradicines eitynes: prisidengę trispalvėmis skleidžia ksenofobiškas, rasistines, homofobiškas ir seksistines idėjas. Antifa.lt kolektyvas kviečia visus, nepritariančius teiginiui “Lietuva – lietuviams” prisijungti prie protesto prieš LTJS. Eitynių metu, 15val. antifašistai ir jiems prijaučiantys renkasi Miesto sode (priešais Kauno miesto savivaldybę). Nors eitynių dalyviai, taikydamiesi prie kintančio politinio klimato, nusiplėšia nacistinius antsiuvus, nebekilnoja dešinės rankos ir neberėkia antisemitinių šūkių, pagrindinė jų žinutė išlieka: Lietuvos teritorija ir diskursas priklauso baltam grynakraujui heteroseksualiam vyrui – arijui, o… Skaityti daugiau »

Z.Vaišvila in Memoriam Rūtai Gajauskaitei

apie kožkokį jaunimo skundą Prokuratūrai užsiminė. Davė suprasti, kad kažkas tyčia negydęs ar net padėjęs Rūtai iškeliaut į aną pasaulį?! Pašalino lyg kokį Džoną Kenedį?.. „Sodoma ir Homora” Rūtos Gajauskaitės brošiūra buvo išleista 2008 metais.. o gėjų lyga palyginti labai ramiai sureagavo… Tai kas tada rašė? Kas tyrimą užprašė? m Tačiau kur kas “jautriau” sureagavo Dovydo Katz’o (ar tai tas pats iš buvusių „Vilniaus Brigados” “vierchų” ar tik bendravardispavardis, nepatvirtinsiu) globojamos ANTIFA ir ANARCHIJA grupuočių. Gal dar NEOKAIRĖ, kurioje taip reiškiasi Nida Vasiliauskaitė, Bielskis, Klimka… Vat Klimka sukėlė tikrą skandalą kuomet teatro kritikas ir poetas Valdas Gengaudas parašė kritinį straipsnį “Literatūroj ir mene” Varno spektakliui pagal švedo pjese, antrašte “MAMA, AŠ PYDARAS IR AŠ TUO DIDŽIUOJUOSI”. Antraštę ištraukė iš konteksto,… Skaityti daugiau »

Saladin >> dr. L.P.

Jūsų komentarai unikaliai puikūs. Būtų garbė pasirašyti po kiekvienu Jūsų žodžiu. Tačiau, be reikalo apeliuojate į N.P. Tai ne tas žmogus kuris išgirstų. Vidujai tuščias ir primityvokas, be to menko protelio. Eilinis cirkininkas. Negaiškite jam laiko. Geriau darykite savo darbą kuriam esate pašauktas. Dar daug reikia padaryti. Padaryti tai ko už Jus niekas ir nepadarys. Tesaugo Jus Viešpats.

oi Letai, Letai,

tai kas ten Tau tuos pinigus pervedė, kad nedeklaravai? a?
Dovydas Katzas ar iš paties Kremliaus kas?

Gal sudalyvausi Vasario 16 eitynėse? Blogeris Zeppelinus nufotografavo tavo draugą Katzą per eitynes mokantį pinigus antifa provokatoriams ir įdėjo į savo blogą. Baisią nemalonią užsitraukė. Kažin ar jis dar gyvas. Kažko nebejuda jo tas blogas kokie metai.

>saladin

šlovė Alachui. Tik nepamirškit kalašnikovo.
🙂

Katzo ANARCHIJOS REAKCIJA į Gajauskaitės straipsni

ANARCHIJA lt: Ar reikalingas tyrimas, kad Rūta Gajauskaitė būtų apkaltinta neapykantos kurstymu? politika Š.m. balandžio mėnesį Kaune įsikūrusi leidykla „Naujasis lankas“ išleido buvusios LR Aukš čiau sio sios Ta ry bos-At ku ria mo jo Sei mo de pu ta tės sudarytą knygą „Sodoma ir Gomora“. Knygą finansiškai parėmė N. Sadūnaitė ir A. Svarinskas, o platinti ėmėsi M. Murzos nacionaldarbininkai. Lietuvos nacionalinėje M. Mažvydo bibliotekoje ji padėta skyriuje „Medicija“, o knygos anotacijoje rašoma: „Knyga apie homoseksualumo priežastis, seksopatologiją, gėjų judėjimą ir pan.“ x Kiek kitaip apie šį leidinį kalba VLNDS (murzininkų) spaudos tarnyba: „Knygoje ,,Sodoma ir Gomora“ rašoma apie šiandien Lietuvoje ir visoje Europoje aktualią paleistuvystės problemą. Prisidengę „lygių galimybių“ bei ,,kitos orientacijos“ iškaba, šiandieniniai seksualiniai ištvirkėliai – gėjai ir… Skaityti daugiau »

darykim išvadas

Tai gal ir Garliavos žudikai siejasi su “Vilniaus brigada”?
Juk nesenai du Vilniaus brigados „ryšininkai” buvo atvykę iš Maskvos ir net pilietybę jiems suteikė Pakso Vidaus reikalų ministras. Po to iškart atsistatydino.

Tad nejau ir mūsų Prokuratūra jų replėse? Gal Paulauskas tik suvaidino tą kovą prieš „Vilniaus brigadą” su tuo Dekanidzės teismu? Piarą su Jasaučiu pasidarė??

O gal ir kova prieš Ulbinaitę tik bandymas susigrąžint VSD, kaip buvo prie Pociūno? Juk prokuroras Ivanauskas “tyrė” VSD su SNTT pagalba… o kas iš tos Grinos VSD, jei jam reik vis tie KGB sūnui iš seimo Nacionalinio Saugumo, atsiskaityti? Kodėl ne tiesiai Kremliui?

Kek žinau,

Dovydas Katz’as per kiekvienas tautines šventes atvyksta į Lietuvą iš kur be būtų, palydėt tautininkų…per eitynes…
O Zeppelinus lydi jį ir fiksuoja… išsiaiškino, kad jo globojami ANTIFA berniukai ir a la tautines skanduotes per eitynes giedojo „… muškit tą žyduką” ar kažką panašaus… kad Katzui būtų medžiagos apie didijį ANTISEMITIZMĄ parašyti. Nes tai juk irgi verslo industrija. ADL (Antidefamaion lyga , kas nežinot) gauna didelius pinigus už tai ir iš vyriausybių ir iš bauginamų žydų.

Kritikas Pikčiurna

Puikus Naglio straipsnis. Tačiau įdomiausia, kokią „zombinimo” taktiką pasirinko sisteminių partijų konkurentai komentarų skiltyje! Nesugeba net į temą pataikyti, vargšeliai. Kokie jūs apgailėtini. Baigiasi jūsų dienos…

Jonas

O man rodos, kad autorius ant svetimo koto nori į rojų nujoti…

Simboliška

Lietuvos sąrašo atstovo straipsnį pirma atspausdina Delfi, o po 2 dienų tiesos.lt portalas.

Ir dar. Ar turi Puteikis kitokių aukštesnių siekių ar supratimo, nei kova su korupcija ir šildymo kainomis. Kuo toliau, jis man darosi panašus į tuos, iš kurių išėjo. Čia ne tas lyderis, kuris gali ką nors pakeisti. Balsuoti už jį, nebent jei norisi sumaišyti sisteminiams kortas, bet ne daugiau. O gal ir balsuodami už jį nieko nesumaišysime. Užuojauta Lietuvos sąrašo rėmėjams ir man pačiam sau.

internauts > simboliška

geras lyderis yra tas, kuris moka gerą komandą susirinkti ir kartu dirbt komandinį darbą. O jūs ką? Autoritarizmo ilgitės?

internauts > kritikui pikčiurnai

O ar jūsų komentaras į temą?
Tai, kad pagyrėt, dar nerodo, kad straipsnį perskaitėt.
O komentarai visai netgi į temą: ir straipsnis aptartas ir pasiūlymai pateikti, korupcija, mafija, neišaiškintos mirtys… Nebent būtumėt pats iš „Vilniaus brigados” ar kokios „antifos” ir kokio Katzo užsakymu čia „dirbat”, kad taip piktinatės. 🙂

Gintautas

Puikus straipsnis.Gaila tik,kad Jonas(tokių kaip jis daug) žmogaus siekyje padėti artimui įžvelgia tik tai, ką pats nori matyti: kotus, jojimus ir ne tik tai..Sėdėk,Jonai,sėdėk ant ,,savojo”.Saldžių sapnų…

Sodoma ir Gomora

kitaip ir nepavadinsi šios situacijos. Bet nėra ko stebėtis, juk, anot šių dienų valdančiųjų, teisingumas ir moralė – ne šio pasaulio dimensijos.

Letui

šiaip, tiesiog idomu, kodėl jūs savo komentaruose taip keistai trumpinate žodį Dievas (D-vas)??? Ar jums, jei esate tikintis žmogus, neatrodo, kad tai Kūrėjo vardo menkinimas?

Letas Letujui

Esu matęs į šiukšlyną išmestą kryžių. Tai juk ne keista, bet „natūralu”, jei „nereikalingas daiktas”, ar ne? O jei nebūtų išmestas, bet sudegintas, ar būtų buvęs sumenkintas?
Nuo pat degeneratų prancūzų revoliucijos žmogus per demokratijas galutinai prarado šventumo suvokimą ir net D-vo Įsakymo nežino. Tiesa, ne pagonims buvo tie įsakymai. Tie, kuriems buvo, iki šiol nėra praradę suvokimo ir žinojimo. Juos vadinate „žydeliais”, o dabar ir „chazarais”. Pažiūrėsim, kas juoksis paskutinis.

Jonui

O pats ant kieno koto sėdi?

35
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top