N.Puteikis: Ar TS-LKD, padėdama D.Grybauskaitei, rems generalinį prokurorą ir VSD vadovą?

Andrius Kubilius šiandien vykstančiame TS-LKD tarybos posėdyje pasiūlė rezoliuciją, kurioje nuogąstaujama dėl Rusijos spaudimo, daromo dėl Lietuvos siekiamos energetinės nepriklausomybės. Nieko keista.

Stebina kitkas: rezoliucijos pabaigoje rašoma, kad Prezidentė D.Grybauskaitė yra energetinio saugumo ir finansinio stabilumo garantija. Ir priduriama: „neatsitiktinai pastaruoju metu stebimos Rytų interesus atstovaujančių ar jų veikiamų subjektų atakos prieš Respublikos Prezidentę: stiprinamas puolimas prieš Prezidentės skiriamus pareigūnus, pirmiausiai – generalinį prokurorą, inicijuojamos Seimo laikinosios tyrimo komisijos su numanomomis Prezidentę smerkiančiomis išvadomis, keičiami atstovai svarbiose politinėse pareigybėse į tokius, kurie būtų kryptingai angažuoti Prezidentės puolimą“.

Pasiūliau šį sakinį išbraukti – su energetine nepriklausomybe jis niekaip nesusijęs, o TS-LKD neturėtų ginti susikompromitavusių teisėsaugininkų bei spectarnybininkų. Darius Valys ir VSD patys pažeidė įstatymus: pirmasis pavesdamas, o antrieji – vykdydami ikiteisminį tyrimą dėl buvusių FNTT vadovų Vitalijaus Gailiaus ir Vytauto Giržado. Ir nors D. Valį būtų galima pagirti už tai, kad atleidžia odiozinius-susikompromitavusius prokurorus, bei palaikyti, bet kritikuotinų darbų kur kas daugiau. Pavyzdžiui, Generalinė prokuratūra nutraukia rezonansinius tyrimus, tarkim, dėl Valstybės kontrolės aptiktų Panevėžio tresto prirašymų taikant didesnį restauravimo įkainį naujai statybai ir pan. Beje, Panevėžio trestą dėl Valdovų rūmų gina ta pati prokurorų grupė, kuri sužlugdė ir Vytauto Pociūno mirties tyrimą, tačiau šių prokurorų Valys neatleidžia.

Savo kalboje atkreipiau TS-LKD tarybos dėmesį į tai, kad Prezidentė, užuot kritikavusi V.Gailių ir V.Giržadą, turėtų atleisti generalinį prokurorą Darių Valį, VSD vadą Gediminą Griną ir jo pavaduotoją Romualdą Vaišnorą su savo padėjėju Jonu Markevičiumi, nes būtent jie atsakingi dėl buvusių FNTT vadovų neteisėto ir neteisingo atleidimo. Tada D.Grybauskaitė būtų dar stipresnė ir Lietuvos energetinę nepriklausomybę galėtų ginti stipriau, o TS-LKD nereikėtų ginti susikompromitavusių Prezidentės skiriamų pareigūnų.

Taip pat priminiau, kad remdami VSD ir generalinį prokurorą, užuot gynę V. Gailų ir V. Giržadą, kartojame istoriją, kai 2008 m. išbraukėme iš TS-LKD kandidatų sąrašo parlamentiniam tyrimui padėjusius ir todėl iš darbo išmestus buvusius VSD darbuotojus Kastytį Braziulį ir Vytautą Damulį, taip palikdami juos nelaimėje. Todėl turėtume ginti sąžiningus pareigūnus, o ne susikompromitavusius teisėsaugininkus ir spectarnybininkus.

A.Kubilius atsakė, kad nereikėtų gudrauti su tokiais argumentais, nes akivaizdu, kad už bandymo nuimti generalinį prokurorą slypi tik Darbo partijos kerštas už jiems iškeltą bylą, o ne blogas teisėsaugos darbas, todėl pasiūlė tą pastraipą palikti. Alfa.lt tinklapis šį TS-LKD pirmininko komentarą aprašė taip: „Neapsimetinėkime nesuprantančiais bendro reikalo. […] Galima nueiti į Lukiškių kalėjimą ir paklausti, kaip ten sėdintys vertina prokuroro darbą“, – konservatorių poziciją aiškino TS-LKD vadovas.“

Vytautas Landsbergis pasiūlė tą pastraipą kiek sušvelninti ir sutrumpinti, kad neatrodytų, kad TS-LKD jau dabar kelia D.Grybauskaitę savo kandidate į prezidentes, nes ji pati dar nepasakė, ar kandidatuos, ir kad jos nepradėtų jau dabar kritikuoti kaip TS-LKD kandidatės, nes tai pablogintų jos padėtį.

Taryba nutarė šią rezoliuciją priimti truputį paredagavusi minėtą pastraipą – kaip bus redaguojama, nedetalizuota.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
6 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
6
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top