N. Puteikis: „Lietuvos ryto“ skolą „Snorui“ nurašė prezidentės rinkimų štabas, vadovaujamas Lietuvos banko vadovo?

34 proc. bendrovės „Lietuvos rytas“ akcijų, priklausiusių bankrutavusio „Snoro“ banko įmonei „Snoras Media“, už 10 mln. litų įsigijo verslininko Beno Gudelio valdoma įmonių grupė „BIG group“, – šių metų rugsėjo pradžioje pranešė „Lietuvos rytas“. Šis sandoris paliko nemažai klausimų – „Lietuvos ryto“ akcijas valdžiusi įmonė „Snoras Media“ bankui „Snoras“ buvo skolinga 20 mln. litų. Portalo delfi.lt duomenimis, B. Gudelis įsigijo visiškai „švarią“ įmonę, neturinčią skolų bankui: pusė iš maždaug 20 mln. litų paskolų – 10 mln. litų – buvo kapitalizuota, o likusios – nurašytos į blogų paskolų eilutę.

Vadinasi, parduodant akcijas „Snoro“ bankroto administratoriaus N. Kuperio sutikimu buvo nurašyta net 10 mln. įmonės „Snoras Media“ skolų. Pardavus bendrovės „Lietuvos rytas“ 34 procentų akcijų paketą už visą skolos kainą, šis skirtumas galėjo atitekti „Snoro“ kreditoriams. Tai atskleidžia vykstantys žurnalistiniai tyrimai (apie tai daugiau skaityti ČIA, ČIA ir ČIA).

Viename šių straipsnių parlamentaras Naglis Puteikis įvardijo dar vieną galimą šio neskaidraus sandorio šalį – prezidentės rinkimų štabą bei S. Daukanto aikštės įtakoje esantį dabartinį Lietuvos banko vadovą. Jis klausia, ar tai nėra dovana „Lietuvos ryto“ akcininkams iš S. Daukanto aikštės: „Kyla klausimas, ar „Snoro“ bankroto administratorius, pataikaudamas Simono Daukanto aikštės rinkimų štabui ir Lietuvos banko vadovui Vasiliauskui, nepadovanojo 10 milijonų „Lietuvos ryto“ koncernui, taip atimdamas pinigus ir iš dabar besibylinėjančių pensininkų, nukentėjusių nuo „Snoro“ bankroto.“

„Pensininkai, pirkę „Snoro“ indėlių sertifikatus, buvo valstybės apgauti, nes pagal įstatymą toks produktas negalėjo būti pardavinėjamas. Niekas neatkreipė į tai dėmesio, Sertifikatų pirkimo sutarties tekste daug kartų buvo paminėti žodžiai indėlių draudimas, tad nenuostabu, jog pensininkui susidarė įspūdis, kad tai saugi investicija. Dabar valstybė verčia šiuos pensininkus po vieną bylinėtis teismuose. Kitaip nei visoje Europoje, Lietuvoje nėra kolektyvinių ieškinių, todėl kiekvienas pensininkas iš savo varganų pajamų turi samdyti advokatus, maitinti visą Lietuvos teisėsaugininkų cechą ir bandyti atgauti tai, ką prarado dėl valstybės kaltės“, – piktinosi N. Puteikis.

„Lietuvos ryto“ akcijų pardavimo kaina primena dovaną ir įstatymų pažeidimą, tad kodėl ta 10 mln. koncerno skola išnyko?

Toks N. Kuperio veiksmas gali būti kriminalinis nusikaltimas, pastebi Seimo narys: „Bėda ta, kad aukščiausieji Lietuvos teisėsaugos pareigūnai, tai yra generalinis prokuroras, VSD ir galimai nuo S.Daukanto aikštės rinkimų štabo priklausantis STT vadovas nesiims normalių, adekvačių europinių priemonių – neiškels baudžiamosios bylos administratoriui“

Ar generalinis prokuroras kels bylą ištirti „Snoras media“ pardavimo sandorio teisėtumą?

Žinant, kad Generalinė prokuratūra su milžinišku Valstybės saugumo departamentu (VSD), turinčiu per 800 labai gerai apmokamų pareigūnų, iki šiol negali surasti, kas nutekino informaciją apie „Snoro“ bankrotą „Lietuvos rytui“, – maža vilties, teigia N. Puteikis. – Tai ne pirmas atvejis, kai peršasi išvada – VSD vadovas, kaip ir Generalinės prokuratūros vadovas, yra visiškai priklausomi nuo S.Daukanto aikštės rinkimų štabo.

Parengta pagal dienraštį „Respublika“

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
9 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
9
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top