N. Puteikis: per 12 minučių Lietuva netektų 90 proc. pėstininkų ginkluotės

Pone Puteiki, Jūs tarnavote Afganistane, kovėtės po Sovietų sąjungos vėliava. Tam tikra prasme, galima sakyti, buvote okupantas…

Visi studentai privalėjo ir visi atliko tą karinę tarnybą per prievartą. Bet kokiu atveju tai man nesutrukdytų, skirtingai nuo dabartinės prezidentės, sušaukti Valstybės gynimo tarybą, jeigu atsitiktų kas nors panašaus į tai, kas atsitiko su Krymo okupacija.

Taip Naglis Puteikis atsakė į įžanginį žurnalistės Rasos Tapinienės klausimą LNK laidoje „Diagnozė valdžia“, kurioje kandidatai į prezidentus išsakė savo požiūrį į Lietuvos saugumą ir užsienio politiką. Ir pridūrė: „Jeigu būčiau mokęsis aukštojoje partinėje mokykloje, manęs nebūtų ėmę ne tik į kariuomenę, bet ir į Afganistaną“.
Jis įspėjo, kad Rusijos agresijos iš Kaliningrado srities atveju Lietuva jau per pirmąsias minutes netektų didelės dalies savo gynybinių pajėgumų.

„Iskander raketų salvė į Lietuvą per 12 minučių sunaikintų absoliučiai visus karinius laivus (du pagrindinius), karines bazes ir, kas įdomiausia, sandėlius, kuriuose sudėtos prieštankinės ir priešlėktuvinės raketos. Per 12 minučių Lietuva netektų 90 procentų pėstininkų ginkluotės: visa mūsų ginkluotė yra užrakinta sandėliuose, kurie gerai žinomi Rusijos kontržvalgybai. Aš tarnavau Afganistane, aš pats esu šaudęs iš priešlėktuvinių raketų nuo peties, aš tuos dalykus žinau. Aš klausiu mūsų krašto apsaugos ministro Oleko, gydytojo klausiu – kur mūsų prieštankiniai pabūklai? Jis pasakė: sandėliuose. Tai imkim Krymo variantą: jeigu žali žmogeliukai – Gargždų, Klaipėdos ar Šalčininkų „savigynos“ būriai – apsupa mūsų karinius sandėlius, mes liekam apskritai be šautuvų, be kulkosvaidžių, be granatsvaidžių“, – sakė Naglis Puteikis.

Visą laidos įrašą žiūrėkite ČIA.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
13 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
13
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top