N. Puteikis: persekiodama taikius mitinguotojus policija nebeturi jėgų gaudyti tikrus nusikaltėlius

Šioje nuotraukoje Edvino Marčenkovo užfiksuota, kaip už žodžio TIE-SOS piešimą kreidelėmis ant betoninės Nemuno krantinės 2012 birželio 5-ąją policija suima vaikus, nepilnamečius ir kitus šios akcijos dalyvius. Vėliau, nuvežę į policijos nuovadą, juos tardys nepranešę ir neišsikvietę tėvų – tai yra šiurkštus įstatymų pažeidimas.

Už žodžio TIE-SOS piešimą policijos suiminėjami vaikai, nepilnamečiai ir kt. Žygimantas Bulotas šuniomobilyje. E.Marčenkovo nuotr. 2012-06-05

Kaip ir vežioti žmones tarnybiniams šunims skirtame policijos automobilio atitvare. Nuotraukoje – už frazę „be advokato nekalbėsiu“ į „šuniomobilį“ įgrūstas Žygimantas Bulotas. Kitiems paaugliams ir vaikams užsistojus suimamą jaunuolį, buvo suimti ir likę akcijos dalyviai.

Tačiau buvusiems kelių patruliams, dabartiniams policijos vadovams Sauliui Skverneliui ir Renatui Požėlai, bei žiauriajam Kauno komisarui Algirdui Kaminskui tie įstatymai nė motais – už tokius šiurkščius pažeidimus neiškeltos bylos, nepradėti net tarnybiniai patikrinimai, o Seimas neranda savyje jėgų pareikalauti, kad policijos vadovai tų įstatymų laikytųsi.

Policija, bandydama nubausti vaikų tėvus ir paauglius už neva neteisėtą piešimą kreidelėmis, kol kas pralaimėjo visus teismus, bet ji nerimsta ir visą laiką skundžia aukštesnės instancijos teismams. O SODRAI, FNTT, Mokesčių inspekcijai, kurios prašo policijos atvesdinti nuo administracinių teisės pažeidimų nagrinėjimo besislapstančius pažeidėjus (policijai tokia pareiga nustatyta įstatymu) 2013-01-24 rašte Nr. 5-S-287 Policijos generalinio komisaro pavaduotojas Renatas Požėla praneša, kad dėl IŠAUGUSIO policijos užimtumo ji nebegalės šioms įstaigoms padėti taip, kaip tai darydavo anksčiau.

Tačiau labai tikėtina, kad policija ras laiko bei resursų ir toliau uoliai persekioti vaikus, piešiančius kreidelėmis žodį TIE-SOS, bei taikius mitinguotojus?

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top