N.Puteikis: Seimas atstatė algas pseudoelitui, o varguolius, ypač kultūros darbuotojus pamiršo

Šiandien Seimas atstatė algas neva elitui – establishmentui, nomenklatūrai, o varguolius pamiršo. Sakosi vykdęs Konstitucinio Teismo sprendimą, kuriuo atkurtos algos ir Konstitucinio Teismo teisėjams – ir kur dingo, rodos, klasikinė nuostata: niekas negali būti teisėju savo byloje? Galėjo atkurti tik KT teisėjams, o dėl visų kitų priimti naujus įstatymus, mažinančius turtinę diferenciaciją. Bet Seimas nuėjo lengvesniu – establishmento globos – keliu.

Gėda.

O bėdžiai, suvargėliai užmiršti, socialinė atskirtis toliau didėja, didėja ir skirtumai tarp mažai ir labai daug uždirbančių.

Todėl remiu ir solidarizuojuosi su viena iš tokių bėdžių grupių – kultūros darbuotojais, vykdo visuotinę akciją „Neužmirštuolės“.

* * *

Lietuvos kultūros darbuotojai skelbia akciją „Neužmirštuolės“

Lietuvos kultūros darbuotojai, netekę vilčių sulaukti didesnių atlyginimų, vykdo visuotinę akciją „Neužmirštuolės“.

Nors visi šalies aukščiausi politikai ir valdžios atstovai tikina, kad kultūra yra prioritetinė šalies sritis, tačiau vis nesiryžta vykdyti savo įsipareigojimų ir pažadų bent iš dalies sutvarkyti kultūros darbuotojų atlyginimus. Šalies kultūros ir meno kūrėjai, iš kurių dauguma tegauna vos minimalų atlygį, nesulaukdami jokių konkrečių atsakymų iš politikų, paskelbė visuotinę akciją „Neužmirštuolės“, kurios metu visiems atsakingiems už šią žeminančią situaciją teikiamas atvirukas su neužmirštuolių puokšte ir aukščiausių šalies vadovų išsakytomis mintimis bei pažadais. Akcija tikimasi priminti jiems, kad atėjo laikas, kai žodžiai negali skirtis nuo darbų.

Tai tik pirmieji žingsniai, kurių numatoma imtis, norint eilinį kartą atkreipti valdžios dėmesį į vieną skaudžiausių nūdienos problemų.

Iš Prezidentės Dalios Grybauskaitės metinio pranešimo 2012 m.:

Globalėjančiame pasaulyje nacionalinio saugumo ir sutarimo reikalu tampa ir tapatybės išsaugojimas. Kol kas tai labiau rūpi tik patriotines dainas, lino ir duonos kelius bei lietuvišką knygą gaivinantiems entuziastams ar už pašalpos dydžio algą dirbantiems bibliotekininkams. (…) Todėl pats laikas valstybiniu lygiu apsispręsti ir dėl kultūros paveldo apsaugos, ir dėl gimtosios kalbos puoselėjimo, ir dėl tinkamo kultūros finansavimo.

Iš Lietuvos Respublikos Ministro Pirmininko Algirdo Butkevičiaus pateiktos Lietuvos Respublikos Vyriausybės programos (Seime pritarta 2012 m. gruodžio13 d. Nr. XII-51):

243. Didinsime efektyviai ir kokybiškai dirbančių kultūros darbuotojų motyvaciją, nuosekliai kelsime kultūros darbuotojų atlyginimus.

LR kultūros ministras Šarūnas Birutis:

Aš labai apgailestauju, kad kultūros sektorius buvo paraštėje, kai kiti sektoriai sugebėjo išsikovoti aukštesnius atlyginimus. Šiandien atlyginimų atotrūkis yra milžiniškas, todėl mūsų užduotis, kad kultūros darbuotojai ne emigruotų iš Lietuvos, o galėtų gyventi oriai savo gimtinėje ir puoselėtų kultūrą už atlygį, kurio yra verti. Mes pradedame derybas su visomis atsakingomis institucijomis ir pabrėžiu, kad kultūra yra tas pamatas, ant kurio laikosi visa šalis, o kultūros darbuotojai yra atsakingi už kultūros sklaidą ir prieinamumą bendruomenėse.

Iš LR Kultūros ministerijos 2013-01-17 naujienų

Šiaulių „Aušros“ muziejaus inf. | Bernardinai.lt

* * *

Gerbiamieji kolegos,

Kultūros darbuotojų asociacijos kvietė konstruktyviam dialogui ir inicijavo ne vieną veiksmą dėl atlyginimų kėlimo kultūros darbuotojams.

Lietuvos Respublikos Ministro Pirmininko 2013-06-10 potvarkiu Nr. 200 buvo sudaryta tarpžinybinė darbo grupė, kuriai vadovavo kultūros ministras. Darbo grupė 2013-07-17 pateikė konkrečius siūlymus, kurie nežemintų kultūros darbuotojų ir atlieptų Lietuvos valstybės situaciją. Tačiau, kokie sprendimai bus priimti toliau, kol kas nežinome.

Spalio mėn. LR Seime planuojama konferencija „Lietuvos kultūros politika: įžvalgos ir lūkesčiai“, kurioje dar kartą kelsime kultūros darbuotojų atlyginimų problemą.

Šiandien, LBD Taryba kviečia kartu su kultūros centrų, muziejų darbuotojais dalyvauti akcijoje NEUŽMIRŠTUOLĖ.

Kolegių iš Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės-Bitės bibliotekos sukurtą atviruką atsispausdinkite ir siųskite paštu visiems, kurie priima sprendimus dėl mūsų atlyginimų: LR Vyriausybei, LR Seimo nariams, LR Kultūros ministrui.

Kviečiame aktyviai dalyvauti ir dar kartą priminti, kad atėjo laikas tesėti pažadus.

LBD Tarybos pirmininkė Alina Jaskūnienė

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
6 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
6
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top