N. Puteikis: Suomių koncernas „Fortum“ mulkino čiabuvius lietuvius nuo pirmųjų dienų

Kaip skelbiama žiniasklaidoje, šių metų gegužės 15-ąją Klaipėdoje pradėjusi veikti pirmoji šalyje atliekas deginanti termofikacinė jėgainė „Fortum Klaipėda“ jau kalba, kad reikia keisti Klaipėdos valdžios prieš gyventojų valią išduoto leidimo sąlygas deginti komunalines atliekas. Suomių kompanijos „Fortum“ apetitai Lietuvoje auga: bus siekiama leidimo sudeginti dvigubai daugiau šiukšlių – gamybiniai pajėgumai tai leistų. Ką deginti, irgi atsirastų: daugiau šiukšlių būtų atsivežama iš kitų Lietuvos regionų, o galbūt net importuojama.

Kad pastačius gamyklą taip ir nutiks, pirmasis ėmė kalbėti tuometinis Klaipėdos tarybos narys, dabar parlamentaras Naglis Puteikis, dar 2010-aisiais įžvelgęs užsieniečių verslininkų klastą. Tuo metu, kai buvo skelbiamas konkursas dėl atliekų deginimo įrenginių statybos, jis atvirai kalbėjo, jog Suomijos vyriausybei, kontroliuojančiai šį koncerną ir valdančiai 50,4 proc. akcijų, turėtų būti didžiulė gėda dėl to, kad savo verslą Lietuvoje plečiantys suomiai, žadėdami deginti dvigubai mažiau nei numatyti statyti pajėgumai leidžia, kalba viena, o planuoja kita.

„Jau anksčiau ekologai sakė, kad tokios milžiniško pajėgumo gamyklos pastatymas kelia didžiulę grėsmę, nes verslo logika diktuos suomiams norą vežtis šiukšles ne tik iš Vakarų Lietuvos, bet ir iš kitų Lietuvos regionų, o galiausiai ir iš kaimyninių šalių“, – tvirtino Seimo narys.

Pasak N.Puteikio, suomiai Lietuvoje prisamdė garbės ir sąžinės neturinčių lietuvių. „Gamyklų direktoriai, prieš pradėdami statybas ir atsakydami į mūsų klausimus, kodėl numatomi tokie milžiniški deginimo pajėgumai, akivaizdžiai per dideli Klaipėdos miestui, mums į akis melavo ir prisiekinėjo, kad tikrai nereikės daugiau šiukšlių, esą jiems pakaks Klaipėdos regiono šiukšlių. O dabar, kaip paaiškėjo, pildosi pačios blogiausios prognozės“, – Tiesos.lt sakė jis.

Be to, N.Puteikis akcentavo, jog Suomijos paskirti „Fortum“ koncerno valdytojai atsisako vykdyti ES direktyvą, pagal kurią šiukšlių deginimo gamyklos valdytojas privalo pasverti šiukšles ir pasižiūrėti, kas jose yra, tada pranešti visuomenei, kiek ten yra gamtą teršiančių ir sveikatai pavojingų atliekų: baterijų, kadmio, nikelio, plastiko ir panašiai.

„Į akis, dalyvaujant savivaldybės Tarybos nariams, „Fortum Klaipėda“ direktorius Vitalijus Žuta aiškino, kad mes ne taip suprantame ES direktyvas. O ką ten kitaip reikia suprasti, jeigu viskas juodu ant balto parašyta, – piktinosi Seimo narys. – Suomiai, užuot teršę savo orą, nusprendė suteršti ir sugadinti vieną iš pačių gražiausių Lietuvos kampelių. O mūsų Prezidentūros darbuotojai, kuriuos suviliojo šie suomiai ir kurie imasi reklamuoti „Fortum“, patys dalyvauja amoralioje veikoje, nes dangsto Lietuvą dezinformuojančius suomius bei „Fortum Klaipėda“ dirbančius lietuvius“.

Ar vilniečiams rūpi, kokių pajėgumų bus ir kokių realių planų sieks Vilniuje statoma atliekas deginsianti termofikacinė jėgainė?

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
8 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
8
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top