Nacionalinį susivienijimą „fašistiniu“ išvadinęs M. Maldeikis pažeidė Seimo nario etiką

Seimo etikos ir procedūrų komisija rekomendavo Seimo nariui Matui Maldeikiui suderinti savo elgesį bei pasisakymus su Valstybės politikų elgesio kodekse bei Seimo statute nustatytais valstybės politiko elgesio principais ir reikalavimais. Šią išvadą komisija priėmė įvertinusi Nacionalinio susivienijimo skundą dėl M. Maldeikio viešai ir nepagrįstai išsakytų kaltinimų fašizmu.

Kaip cituojama Komisijos išvadoje, M. Maldeikis teigė, „Kad Pareiškėjo partijos nariai yra fašistai, išpažįstantys fašizmo ideologiją, [ir] kad Pareiškėjo politinę kampaniją savivaldos rinkimuose rėmė prieštaringai vertinamas verslininkas Gediminas Žiemelis bei jo įmonės. Abu šie Seimo nario M. Maldeikio išsakyti teiginiai apie Pareiškėją yra melas ir šmeižtas, o Seimo narys šiais teiginiais akivaizdžiai siekė pažeminti Pareiškėjo dalykinę reputaciją bei pakirsti visuomenės/rinkėjų pasitikėjimą Pareiškėju.“

Nacionalinis susivienijimas savo kreipimesi į Komisiją nurodė, kad šios „partijos politinės pažiūros yra klasikinio vakarietiško tipo demokratinė konservatyvi partija, o, inter alia, fašistinė ideologija Lietuvoje yra uždrausta, ką puikiai žino ir Seimo narys Matas Maldeikis.“

„Etikos komisijos išvada lakoniška, tačiau aiški. Seimo narys įpareigojamas suderinti savo elgesį ir pasisakymus su politiko elgesio principais ir reikalavimais ir tai turi prasmę tik tuo atveju, jeigu komisijos svarstytas jo elgesys šių principų neatitiko. Matas Maldeikis jau kurį laiką įvairiose žiniasklaidos priemonėse ir socialiniuose tinkluose sistemingai skleidžia melagingus teiginius, esą Nacionalinis susivienijimas yra fašistinė partija. Tai jis toliau daro ir po Etikos komisijos sprendimo. Tokie teiginiai peržengia normalios politinės konkurencijos ribas ir yra banalus šmeižtas. Jais kartojamos komunistinės klišės ir etiketės, gūdžiu sovietmečiu identiškai lipdytos tiek partizanams, tiek nepriklausomos Lietuvos santvarkai. Kiek visuomenėje apskritai yra tikinčių M. Maldeikio teiginiais, jais daroma objektyvi žala Nacionalinio susivienijimo reputacijai. Po Etikos komisijos sprendimo neatmetame galimybės dėl šios žalos atlyginimo kreiptis į atsakingas institucijas“, – teigė Nacionalinio susivienijimo vicepirmininkas Vytautas Sinica.

Komisijos išvada priimta bendru sutarimu. Seimo narys M. Maldeikis rašytinių paaiškinimų Komisijai nepateikė. Komisijos išvada nebuvo apskųsta teismui, tad yra įsiteisėjusi ir galiojanti.

5 6 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
17 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
17
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top