Nacionalinis susivienijimas išreiškė palaikymą Vengrijai

Nacionalinis susivienijimas viešu laišku kreipėsi į Vengrijos ministrą pirmininką, reikšdamas paramą Vengrijos parlamento įstatymų pataisoms, kuriomis siekiama apsaugoti vaikus nuo LGBT ideologija grindžiamos indoktrinacijos.

Dalies Europos Sąjungos šalių pasmerkimo sulaukusios Vengrijos įstatymų pataisos asmenų iki 18 metų atžvilgiu draudžia „vaizduoti ir skatinti nuo įgimtosios lyties skirtingą lyties tapatybę, lyties keitimą ir homoseksualumą“. Šis principas įtvirtintas Vaiko apsaugos, Verslo reklaminės veiklos, Žiniasklaidos, Šeimos apsaugos ir Visuomenės ugdymo įstatymuose.

„Šie įstatymo pakeitimai reprezentuoja kilnų tikslą apsaugoti vaikus nuo savaime žalingos ir amoralios LGBT ideologijos ir todėl nusipelno būti pagirti. Krikščioniškasis moralinis mokymas, žmogaus orumas ir valstybės suverenitetas yra pagrindinės mūsų Europos Sąjungos vertybės ir mes negalime eiti į kompromisus dėl šių principų. LGBT ideologija grindžiama nepilnamečių indoktrinacija yra akivaizdus jų fundamentalios teisės į orumą, kuri užtikrinama ES chartijoje ir tarptautinėje teisėje, pažeidimas“, – teigiama Nacionalinio susivienijimo laiške.

„ES šalių kišimasis į šalies narės šeimos politiką ir vertybines nuostatas yra grubus pačios ES teisės pažeidimas. Kasmet matome vis brutalesnius Europos Komisijos ir Europos Teisingumo Teismo, taip pat ir atskirų šalių bandymus kištis į atskirų šalių vertybinius sprendimus, ypač šeimos politikos srityje.

Nors pagal Lisabonos sutartį šeimos politika ir valstybėje puoselėjama šeimos samprata yra išimtinai suverenių šalių reikalas, vis bandoma „pritempti“, kad tai ne šeimos, o „žmogaus teisių“ klausimas.

Vengrijos premjeras labai aiškiai pasakė priimtas pataisas grindžiantis principu, jog tik tėvai gali spręsti, kaip vaikas pažįsta lytiškumą. Išimtinė tėvų teisė auklėti vaikus vertybiniais ir dorovės klausimais – fundamentalus principas, įtvirtintas ir Lietuvos Respublikos Konstitucijoje. Taigi šioje situacijoje nuo ideologinio puolimo tenka ginti vienu metu ir tautos suverenumo, ir tėvų teises“, – teigia Nacionalinio susivienijimo pirmininkas prof. Vytautas Radžvilas.

Vengrijos parlamento priimtas pataisas savaitės pradžioje pasmerkė 14 ES šalių atstovai. Lietuva taip pat prisijungė prie šios pozicijos, tačiau ją pasirašė ne prezidentas, o Užsienio reikalų viceministras Arnoldas Pranckevičius su Užsienio reikalų ministro Gabrieliaus Landsbergio sutikimu. Prezidentas Gitanas Nausėda Vengriją smerkiantį laišką pasirašyti atsisakė.

NS laiškas ČIA.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
4 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
4
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top