Nacionalinis susivienijimas. Kviečiame į protesto akciją del valstybinio energetikos sektoriaus žlugdymo

Kadangi kaip Nacionalinis susivienijimas pirmi kalbėjome apie šias problemas (iš ekspertų pirmas kalbėjo, ko gero, Kuodis), visais būdais aiškinome jas visuomenei, jaučiame teisę ir dar labiau pareigą pakviesti į protestą prieš valdžios veiksmus, o dar labiau visišką neveikimą, sprendžiant elektros sektoriaus krizę.

Rugsėjo 8 dieną 18 valandą susirinkime prie Vinco Kudirkos paminklo Vilniuje ir pateikime reikalavimus Vyriausybei. Atostogos bus pasibaigusios. Nebūkime abejingi savo pačių gyvenimui. Labiau tiesiogiai visų pažiūrų žmones liečiančių klausimų retai pasitaiko. Situacija elektros rinkoje tik atspindi tą valstybės parceliavimo ir valdžios nusišalinimo požiūrį, kuris persmelkęs visas viešojo gyvenimo sritis. Problema platesnė ir gilesnė nei vien elektros kaina.

Trys pirmi būtini žingsniai:

1) mažmeninės elektros rinkos imitacijos atšaukimas, galimybė visiems vartotojams laisvai rinktis pigiausią tiekėją be bausmių, antkainių ir kitokios prievartos.

2) gamintojams pasakiškus pelnus vartotojų sąskaita garantuojančių ES taisyklių elektros biržai atšaukimas (Lietuva negali jų atšaukti, bet gali ir privalo to reikalauti)

3) asmeninė atsakomybė iškreiptos Lietuvoje įvykdytos „liberalizacijos“ autoriams. Už ją balsavo visas Seimas, bet ją atnešė ir suprojektavo konkretūs žmonės.

Protesto akcijos reikalavimai bus išsamesni ir jų bus daugiau. Liberalizavimu pavadinta elektros tiekimo „reforma“ iš tikrųjų yra ne civilizuotas ir skaidrus privatizavimas, o dar viena didžiulio masto ir neregėtai įžūli vagystė.

Ši „reforma“ galutinai atskleidė prichvatizuotos Lietuvos valstybės esmę – valdžia leido spekuliantams prichvatizuoti ne tik elektrą kaip išteklių, bet pačius savo šalies žmones. 25 procentų antkainiu ir apskritai nutraukiamu garantiniu tiekimu jie brutaliai verčiami pirkti elektrą iš jiems nereikalingų „nepriklausomų tiekėjų“ lygiai taip pat, kaip baudžiauninkai buvo verčiami eiti į lažą, o pokario valstiečiai – į kolūkius.

Valstybėje atėjo laikas tokiems pokyčiams, kurie leistų panaikinti nesibaigiančio piliečių apiplėšinėjimo gelmines priežastis.

Ateikite ir pakvieskite kitus. Piliečiai gali apsiginti tik kartu.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
23 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
23
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top