Naglis Puteikis: Ar galime būti saugūs, kai saugumo vadovai niekam tikę

Tiesos.lt siūlo ištrauką iš žurnalistės Ritos Miliūtės laidos „Teisė žinoti“, transliuotos per LRT televiziją šį pirmadienį, balandžio 7-ąją.

Naglis Puteikis. Dabar Ukrainoje rusakalbiai, kurie nori prisijungimo prie Rusijos, užiminėja saugumo būstines. Atkreipkime dėmesį – prezidentas skiria saugumo vadovą. Kas gi mūsų saugumo vadovas? Ponas Grina, kuris nuolat krizena, o kai išgirdo prezidentės kritiką, pasakė prezidentei, kad čia ne jos kompetencija. Ar galime būti saugūs Ukrainos įvykių akivaizdoje, kai prezidentė yra siunčiama tolyn saugumo departamento vadovo, kuris yra iš tikrųjų keistas žmogus? Ar galime būti saugūs, jeigu prezidentės patarėju priimamas buvęs ūkvedys iš antrojo kontržvalgybos departamento (turimas omenyje Antrasis operatyvinių tarnybų departamentas prie Krašto apsaugos ministerijos)? Kokia mūsų kontržvalgyba, jeigu „Snoro”…

Rita Miliūtė. Pone Puteiki, jūsų žinios tiesiog kelia pavydą tiems, kurie nežino tų faktų…

N.P. … jeigu „Snoro”…

R.M. … bet grįžkime prie to, kaip Lietuva galėtų vykdyti dalį susitarimo, kad reikėtų apriboti informacinių karų prieš Lietuvą galimybes.

N.P. Kontržvalgybos departamentas taip pat užsiima informaciniais karais. Jeigu ten pavaduotoju grįžo dirbti žmogus, kuris pakišo FNTT vadovus Gailių ir Giržadą, dėl kurio kaltės iki šiol neatskleistas „Snoro” išgrobimas, „Snoras” taip pat yra nacionalinio saugumo dalykas… (Jonas Markevičius, D. Grybauskaitės vyriausiasis patarėjas nacionalinio saugumo klausimais, apsimelavęs neteisėto FNTT vadovų atleidimo istorijoje).

R.M. Tai jau aš taip spėčiau, kad jūs ten nieko gero nesitikit. Bet gal kur nors tikitės, kurioje nors institucijoje, kad ji ką nors galėtų nuveikti?

N.P. Aš stebiuosi, kad šito susitarimo projektas turėjo būti svarstomas Valstybės gynimo taryboje, bet jinai nesušaukta. Toks susitarimas turėjo būti svarstomas partijose ir su visuomene – bet Lietuvoje politikai nebesitaria nei su partijomis, nei su visuomene, partijos nebesitaria su visuomene, prezidentė su niekuo nebesitaria. Ir dar vienas dalykas: ar galime būti iš tikrųjų saugūs, jeigu Valstybės saugumo departmaneto ir antrojo kontržvalgybos departamento vadovai niekam tikę?

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
10 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
10
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top