Naglis Puteikis. Atviras laiškas generalinio policijos komisaro pavaduotojui R.Požėlai dėl pareigūnų sadizmo

Vakar, 2013 m. liepos 26 d., liudydamas Kauno apylinkės teisme, kuriame toliau tęsiamas per Garliavos šturmą nukentėjusiųjų persekiojimas, Jūs, generalinio komisaro pavaduotojau Renatai Požėla, tvirtinote, kad to šturmo metu niekas nieko į tarpukojį ar su buože nedaužė ir kad tokie teiginiai, ypač iš vieno Seimo nario lūpų ir tinklapių, yra šmeižtas ir įžeidžia Jūsų, Renato Požėlos, bei Jūsų atstovaujamų 14 000 pareigūnų bendruomenę. Dar jūs teigėte, kad jūs visi esate labai pasipiktinę tokiais prasimanymais ir kad Jūs pats, Renatai Požėla, tyčia nieko netiriate, jog netrukdytumėte nepriklausomiems, objektyviems tyrimams, kuriuos atlieka, Jūsų teigimu, Klaipėdos apygardos prokuratūra.

R.Požėlai, kaip policininkų bendruomenės lyderiui, atstovui ir vadovui, drįstu priminti, kad Klaipėdos apygardos prokuratūra kartu su ankstesniais dviem STT Klaipėdos valdybos vadovais daugelį metų nustatinėjo, kad korupcijos Klaipėdos mieste nėra (taip dengė vietos korumpuotus pareigūnus), taip pat aptarnaudavo vietos verslininkus ir su jais susijusius vietos politikus leisdami supirkti pusvelčiui brangią valstybinę žemę, kitų nekilnojamojo turto sandorių atvejais taip pat gindavo (su retomis išimtimis) verslininkų, o ne viešą interesą, išsukinėjo juoduosius archeologus – skirtingai nei, pavyzdžiui, Panevėžio apygardos prokuratūra, ne dirbo visuomenės labui, o užsiiminėjo priešinga, nei prokuratūroms pridera veikla. Turint tai omeny nėra pagrindo manyti, kad Klaipėdos apygardos prokuratūros tyrimai yra patikimi.

Todėl siūlau Jums, Renatai Požėla, atlikti ne policininkų bendruomenės vadovo ar atstovo pareigas, o būti pareigūnu: policijos vidaus tvarkoje nustatytais būdais patikrinti šiame video nufilmuotus kadrus bei juose matomų policininkų, ypač juodai apsirengusių nežinomo padalinio smogikų, veiksmus. Ne su visais video medžiagoje pateiktais vertinimais sutinku, pavyzdžiui, velkamas vyras, mano akimis žiūrint, nesitrenkė galva į grindinį, kaip rašoma, tik nugara, bet epizodas su moterimi, velkama už rankų pilvu per grindinį, ir ypač du smūgiai pompinio šautuvo buože į nesipriešinančio, ant grindinio gulinčio vyro tarpukojį, yra tikrai sukrečiantys ir manau, kad tai ne šmeižtas, o faktas. Nesu šių reikalų specialistas, tačiau tikiu, kad Imuniteto tarnyboje ir kituose vidinei kontrolei skirtuose padaliniuose tikrai netrūksta aukštos klasės profesionalų ir kad galėsite ištirti minėtame video užfiksuotų perteklinio smurto epizodų atitikimą teisės aktams.

Esu įsitikinęs, kad vienas neteisėtas policijos smurto aktas visuomenės akyse panaikina 100 gerų policijos darbų, o kiekvienas tebedirbantis policijoje sadistas atsveria 1000 sąžiningai dirbančių pareigūnų ir taip kompromituoja tiek policiją, tiek jos vadovus, tiek juos kontroliuoti privalančius politikus, tiek pačią valstybę ir taip didina piliečių nusivylimą valdžia ir Lietuva.

Naglis Puteikis
Seimo narys, išrinktas vienmandatėje Danės apylinkėje

P. S. Ta proga noriu priminti, kad vis dar laukiu žadėtos policijos spaudos konferencijos apie Kauno policininkų veiksmus, dėl kurių veiksmų 72 metų Agota Ramanauskienė atsidūrė komoje.

Kaip rašoma alfa.lt (daugiau žr. „Po susidūrimo su policija senolė atsidūrė komoje“):

Artimieji tikisi, kad ekspertai išsiaiškins, kaip sužalotos pensininkės galvoje keliose vietose atsirado kraujosruvų.
Galvos nuotraukoje matyti, kad yra trys kraujosruvos, bet žmogus tris kartus nukristi negalėjo. Tad jos galėjo likti nuo smūgių.
Policijos pareigūnai neigia smurtavę prieš garbaus amžiaus moterį. Teisėsaugininkai tvirtina esą nuo jų sprukusi pensininkė ne tik nepakluso teisėtiems reikalavimams, bet ir užpuolė vieną policininkę, kai smaugė ją ant kaklo buvusia auksine grandinėle.

Nors teisme po dvejų metų ir pavyko nustatyti, kad policininkė panaudojo kovinius veiksmus, šių savo įgaliojimus peržengusių pareigūnų veiksmai dar iki galo neištirti ir neįvertinti: bent kol kas policija korporatyviai juos gina, jie ir toliau kyla karjeros laiptais.

Daugiau informacijos rasite čia:
Dėl po grumtynių su policininke komos ištiktos močiutės – tyrimas
Smurtaujantys pareigūnai žlugdo pasitikėjimą teisėsauga

Naglis Puteikis

Tiesos.lt

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top