Naglis Puteikis: D.Grybauskaitė perima prokuroro ir teisėjo funkcijas

Komentuodamas Respublikos prezidentės Dalios Grybauskaitės atsisakymą duoti parodymus prokurorui, tiriančiam slaptos VSD pažymos nutekinimo bylą, Seimo narys Naglis Puteikis naujienų portalui Alfa.lt teigė, kad taip elgdamasi prezidentė, matyt, nusprendė perimti prokuratūros ir teismo funkcijas.

„Visų pirma, bet kuris aukščiausias šalies vadovas turi rodyti gerą pavyzdį visiems šalies gyventojams, kaip reikia laikytis įstatymų. Jei ikiteisminio tyrimo tyrėjas kviečia, tai kiekvienas Lietuvos pilietis, nepriklausomai nuo pareigų, turi atvykti ir padėti tyrimui, o Lietuvos vadovas tuo labiau tai turėtų daryti, ne tik dėl pagarbos įstatymams, bet ir dėl pareigos vykdymo. Prezidentės pareiškimas yra labai įžūlus. Jinai, būdama pakviesta padėti tyrimui, pati tampa teisėja, aiškina, kad teisėjas užsiima pertekliniais veiksmais, o, galimas dalykas, kad ji pati įtariamoji šioje byloje, tai čia išvis skandalas. Ji pati tapo tyrimo vadovė, perėmė prokuratūros funkcijas, ji rodo nepagarbą įstatymui ir prokurorui, kuris tą tyrimą atlieka“, – piktinosi politikas.

Be to, jo teigimu, D. Grybauskaitė nėra pirmoji apklausiama Lietuvos prezidentė. Negana to, į savo šalių tyrėjų klausimus atsakinėdavo ir kur kas svarbesni už ją pasaulio lyderiai, pavyzdžiui, JAV prezidentas.

„Aš neatsimenu, kad kuris nors aukštas Lietuvos politikos žmogus būtų atsisakęs atvykti ir duoti parodymus. Ir Brazauskas, ir Adamkus tai darė. Amerikoje ar Anglijoje už tokį dalyką yra net speciali bausmė – vadinasi trukdymas teisingumui. Tai ir JAV prezidentai, pvz., Billas Clintonas, duodavo parodymus ir komisijoms, ir ikiteisminio tyrimo pareigūnams, ir karūna nuo galvos nenukrito“, – sakė N. Puteikis.

Taip pat, jo teigimu, taip besielgdama prezidentė tik parodo, kad save supranta ne kaip Vakarų Europai priklausančią šalį, bet ir toliau seka Rusijos ir Baltarusijos autoritarizmo tradicijomis.

„Toks elgesys sukelia labai aiškų įtarimą, kad gal ji pati ir sugalvojo šią operaciją su neva slapta pažyma. Tai rodo ypatingai didelį pasipūtimą ar aroganciją. Ji nurodinėja tyrėjams, ką reikia daryti, tai akivaizdus įstatymo pažeidimas. Seimas, mano galva, bent jau turi padaryti pareiškimą.

Ar mes Rusija ir Baltarusija, kur aukščiausiems šalies vadovams galioja kiti įstatymai? Mes Europoje, o D. Grybauskaitė, panašu, to nesuvokia, tai yra didžiulė gėda, kad žmonių išrinkta aukščiausia šalies pareigūnė šitaip elgiasi“, – minėjo N. Puteikis.

Skaitykite daugiau: Prezidentės nenoras liudyti prokurorams – spjūvis į Lietuvos teisės sistemą

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
22 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
22
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top