Naglis Puteikis: Jei taip žygiuosime toliau, turėsime Krymo scenarijų Lietuvoje

Tiesos.lt siūlo ištrauką iš žurnalistės Ritos Miliūtės laidos „Teisė žinoti“, transliuotos per LRT televiziją šį pirmadienį, balandžio 7-ąją.

Naglis Puteikis. Noriu grįžti prie Lietuvos nacionalinio saugumo klausimo, kuris glaudžiai susijęs su įvykiais Ukrainoje. Putinas vargu ar būtų ėmęs Krymą, jeigu įgulose būtų 60 proc. nevietinių gyventojų. Šita armijos reforma, kad šauktiniai gali tarnauti vietoje, buvo padaryta prieš kelerius metus. Šitą operaciją atliko GRU, vyriausioji Rusijos armijos žvalgyba. Ji per korumpuotus ukrainiečių politikus pakeitė įstatymą ir padarė, kad tarnauja vietoje. Tokiu būdu Kryme…

R.Miliūtė [kreipdamasi į šalia jos sėdintį Z. Balčytį] Sakėt, kad visa informacija slapta. Štai kas žino tą informaciją [ranka parodo į N. Puteikį].

N.P. Šita informacija yra pagrindiniuose puslapiuose, kurie nagrinėja karines temas…

[R.M. kažką murma, trukdydama baigti mintį].

N.P. … anglų ir rusų kalba, tai yra laisvai prieinama informacija. Ir taip Kryme 60 proc. įgulų sudarė rusai, ir dėl to tos įgulos nesipriešino. Iš čia darykime kitą išvadą: pažiūrėkime, kas atsitiko Lietuvoje ir kuo tai skiriasi nuo armijos reformų Latvijoje, Estijoje ir Lenkijoje. Jeigu šitos trys šalys didino finansavimą, nemažino šauktinių, nemažino profesionalių kareivių skaičiaus, pas mus įvyko priešingai. Mes paleidome profesionalius kareivius, sumažinome kariuomenę 40 proc., vietoje jų priėmėme 30 civilių – padėkokime gydytojui Olekui, prisiėmė giminačių, švogerių ir pan. – ir trečdaliu padidinome generalitetą… Iš esmės mes pavertėme Lietuvos kariuomenę kaip prieškarinę kariuomenę – mes ruošiame generolus emigracijai. Kai visos šalys nuėjo priešingu keliu. O dabar paskutinis, asmeniškai mane trikdantis sprendimas – tos varganos granatsvaidžių ir priešraketinių raketų atsargos, sukištos į kelias lietuviškas bazes. Rusija karinėmis raketomis iš Baltijos karinio laivyno viena salve sunaikins 90 proc. mūsų prieštankinių ir priešlėktuvinių atsargų. Tai yra totalus absurdas. Maža to. Dabar mes ruošiamės pirkti lenkišką priešlėktuvinį įrenginį, kurio rezultatyvumas Gruzijos kare – 1 prie 20…

R.M. Gerai, bet jeigu mes bandytume tai truputį sukonkretinti…

N.P. Olekas ruošiasi pirkti žaisliukus papildomus ir…

R.M. Ir priėmė švogerius, jūs jau tą sakėte, ir laukiate Oleko, manau…

N.P. … ir patalpinti bazėse…

R.M. … paklausimo.

N.P. … bazėse, kurias be jokių problemų apsups „žali žmogeliukai” iš Karaliaučiaus, ir mes turėsim antrą Krymo scenarijų. Jeigu ir toliau taip žygiuosim.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
31 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
31
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top