Naglis Puteikis: Laukia ilgas kelias susigrąžinant piliečiams demokratines teises

„Geras pasirodymas šiuose rinkimuose yra tik stotelė ilgesniame kelyje“, – sakė Naglis Puteikis tiesioginėje LRT laidoje, transliuotoje Lietuvos prezidento rinkimų vakarą.

„Mes – kaip kokia valstiečių kariuomenė, sukilusi prieš sultono imperiją. Mes teoriškai neturėjome jokių šansų laimėti, bet tikslas buvo visiškai kitoks – įtikinti valstiečius, kad sultoną galima įveikti. Ir mes dabar labai aiškiai matome, kad ten, kur buvo susitikimai, ten, kur buvo laikraštis platinamas, mes visai neblogai pasirodėme. Turiu omenyje, ne aš, o tie žmonės, nes aš esu kolektyvinis produktas tų kelių šimtų parašus rinkusių savanorių, ir stebėtojų, beje, irgi yra apie tris šimtus su viršum.

Taigi, skaičiuoju kitaip: 300 tūkstančių parašų referendumui – pirmas žingsnis į demokratiją, šitie rinkimai, kuriuose buvau iškeltas tų pačių jėgų, – antras žingsnis, savivaldos rinkimai – trečias, Seimo – ketvirtas, kiti prezidento rinkimai – penktas. Tai yra ilgas maratonas vienijant demokratines jėgas ir bandant piliečiams grąžinti tas demokratines teises, kurias turėjome 1991–1994 metais, bet kurias vėliau sisteminės partijos, virsdamos uab’ais, metodiškai demontavo. Turiu omenyje, įvedė sąrašinius rinkimus, panaikino apylinkių tarybas, panaikino tarėjus teismuose ir kitais būdais padarė mus ne europietiškos, o rytietiškos demokratijos valstybe.“

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
37 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
37
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top