Naglis Puteikis. Lietuvos medicina – šešėlinės ekonomikos skatinimas?

Uošvė Alantoje, Molėtų raj., parkritusi susilaužė rankos kaulą.

Nuvežam į Molėtų ligoninę, padaro rentgeno nuotrauką. Už tai, kad gautume nuotrauką iškart ir galėtume ją nunešti į kitą korpusą chirurgui, sumokame 10 Lt.

Chirurgas sako, kad reikia vežti į Vilniaus Santariškes (ten persikėlė Raudonasis Kryžius) operacijai – per daug pasislinko lūžę kaulai. Molėtai rankos nemobilizuoja: netvarsto, nebintuoja, neduoda įtvaro.

Nuvažiuojame į Santariškes. Chirurgas sako: senam žmogui operacija negerai, geriau sutvirtiname ir sugis, bet dar padarykime papildomą rentgeną iš trijų projekcijų. Kai padaro, sako, kad kaulas per daug pasislinko – reikia operuoti, bet jie dar ne iki galo persikraustė, nepersivežė kaulų įrangos, tik minkštų audinių, todėl siunčia į Lazdynų ligoninę. Nuotraukos neduoda, rankos nemobilizuoja: netvarsto, nebintuoja, neduoda įtvaro. Mokėti nereikia.

Lazdynuose didelė eilė. Pamatę, kad uošvė kankinasi iš skausmo, perkelia eilės numerį į priekį – ačiū už tai. Gal dar ir dėl to, kad žmoną, ir/ar mane pažino, nes dirba ta pati pamaina, kai nuo azerbaidžaniečių mestos stiklinės ant žmonos ir dukters užkrito sudužęs stiklinis viešbučio „Green Hotel Vilnius“ durų stiklo stogas.

Lazdynų chirurgas sako, kad mus tyčia vaikė kiti chirurgai, nes tingėjo bintuoti, siunčia čia, nes žino, kad Lazdynų ligoninė neišvarys. Operacijos nereikia. Gali sutvarstyt, bet negalės praustis, todėl galima pirkti už 60 Lt dviejų dalių nuimamą imobilizatorių, mokėti galima tik grynais.

Perkame. Kai paprašau čekio, keturi iki šiol buvę draugiški veidai labai surūgsta ir stengiasi kiek įmanoma piktesniais žvilgsniais mane atgrasyti nuo tos minties. Sunkiai, bet atsilaikau. Iš toli nešamas ne čekis, o pinigų priėmimo kvitas, ant kurio yra tik UAB „Medilita“ antspaudas ir neįskaitomas parašas – nei įmonės kodo, nei pavardės.

Išvažiuojant dar reikia užtvaro apsaugininkui sumokėti 4 Lt, nes nemokamai stovėti galima tik pusvalandį. Čekio taip pat nenorėjo duoti, teko kelti balsą, kad gaučiau.

Balansas (be registratūros darbuotojų, bet su rentgenologais): Molėtai – trys gydytojai po 20 min., Santariškėse – du po 20, Lazdynai – 4 po 20 min., iš viso trys grynos vieno gydytojo valandos. 14 Lt valdiškai medicinai, 60 Lt – UAB „Medilita“.

Parodysiu šitą istoriją ir paklausiu, ar čia viskas buvo normalu sveikatos apsaugos ministro V.Andriukaičio ir Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkės D.Mikutienės bei jos pavaduotojo A.Matulo.

Mūsų 9 valandų važinėjimo Alanta–Molėtai–Vilnius ir atgal atstumas – 310 km.

Kad tik uošvienei gerai sugytų rankos kaulas.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top