Naglis Puteikis: LRT demagogija, neverta visuomeniniam transliuotojui patikėtos misijos

Šiandien spausdiname geriausią praėjusios savaitės komentarą, kurio autorius – LR Seimo narys Naglis Puteikis, kandidatuojantis vienmandatėje Danės apygardoje. Jo pastabos apie praėjusios savaitės LRT laidą „Savaitė“ (2012-09-23), skirtą Lietuvos Sąrašo pasiūlymui suteikti piliečiams teisę inicijuoti savo apygardoje pirmalaikius Seimo nario rinkimus vis dar aktualios. Apie šią „Savaitės“ laidą Tiesos.lt jau rašė straipsnyje „LS darbų sąrašą jau komentuoja LRT, G. Kirkilas, buvęs KT teisėjas V. Sinkevičius ir kiti“: http://www.tiesos.lt/index.php/tinklarastis/straipsnis/ls-darbu-sarasa-jau-komentuoja-lrt-g.kirkilas-buves-kt-teisejas-v.sinkevici

Naglis Puteikis: LRT demagogija, neverta visuomeniniam transliuotojui patikėtos misijos

Pasižiūrėjus „Savaitės“ laidą (2012-09-23) akivaizdūs demagoginiai LRT pokštai, jau tapę visuomeniniam transliuotojam patikėtos misijos neverta tradicija: pirma, diskutuojama ne su ta idėja, kurią norima sukritikuoti, o su iškreipta; antra, oponentai ne tik kad nesuteikiama galimybė pasisakyti, jų mintys ne tik kad iškraipomos, į akis krinta ir tai, kad nesiteikiama net įvardyti, kas tas idėjas siūlo.

Kaip ir šiuo atveju – juk siūloma įteisinti ne Seimo nario atšaukimo mechanizmą, o suteikti teisę rinkėjams inicijuoti pirmalaikius tautos atstovo rinkimus savo apygardoje, t. y. jei susidarytų iniciatyvinė grupė, kuri surinktų kurios nors apygardos rinkėjų tam tikrą kiekį parašų (pavyzdžiui, tiek parašų, kiek piliečių balsavo už veikiantį deputatą, plius vieną ar daugiau), jie galėtų inicijuoti pirmalaikius Seimo nario rinkimus, kitaip – „atšaukimo rinkimus“ (vadinamuosius „recall election“), kuriuose galėtų dalyvauti ir veikiantis Seimo narys.
Tarkim, Kalifornijos valstijoje (JAV), kur įteisinta tokia valstijos gubernatoriaus perrinkimo galimybė, tokie rinkimai buvo organizuoti keliskart ir kaskart laimėdavo tas, kurį buvo norima perrinkti. Galų gale, ar tik ne iš trečio karto, laimėjo naujasis kandidatas ir tik todėl, kad jis buvo… Arnoldas Švarcnegeris.
Tad kyla klausimas: kodėl straipsnyje minimi politologai nesmerkia A. Švarcnegerio? Kodėl tie politologai nenori diskutuoti su siūloma – pirmalaikių perrinkimo rinkimų – idėja, o kritikuoja tą, kurios niekas nesiūlo – įteisinti deputato atšaukimo mechanizmą?

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top