Naglis Puteikis: Mus ir vėl, kaip 1991 sausį, „gelbėja“ Nacionalinis gelbėjimo komitetas

Siūlau atidžiai pasiklausyti policijos teksto, kuris skaitomas viso Garliavos šturmo metu (labai gerai girdėti nuo 10:57 arba nuo 11:25 minutės).

Tas tekstas man primena 1991 m. sausio įvykius, kai Komunistų partijos vadovaujamas Nacionalinio gelbėjimo komitetas važinėjo šarvuočiu ir panašiu grasinančiu tonu aiškino labai panašius dalykus – man ausyse iki šiol tai skamba.

Balsas, kuriuo skaitomas tas tekstas, labai jau panašus į libcentristų, kurie tuo metu valdė Vidaus reikalų ministeriją, vado Algio Čapliko balsą:

Gerbiami piliečiai, įspėjame, kad už riaušių organizavimą ar kitus Susirinkimų įstatymo bei viešosios tvarkos pažeidimus atsakysite įstatymų nustatyta tvarka. Reikalaujame nutraukti neteisėtus veiksmus. Nenutraukus neteisėtų veiksmų bus panaudotos specialiosios priemonės: elektros impulsiniai prietaisai, dujos, guminės kulkos, tarnybiniai šunys ir kitos policijos ginkluotėje esančios priemonės.

Mažas, bet esminis niuansas: jokių riaušių ten nebuvo, jų niekas neorganizavo – žmonės tiesiog stovėjo apsigobę vėliava, giedojo himną, meldėsi… Joks Susirinkimų įstatymas nedraudžia kad ir 1000 žmonių rinktis PRIVAČIAME KIEME be jokios valdžios sankcijos ir leidimo, jei tam neprieštarauja to kiemo savininkai.

Tai kodėl policija grasino žmonėms tokiu tekstu? Kodėl naudojo dujas? O už ką teisia dalį tądien susirinkusiųjų? Kodėl vienam iš jų – parverstam ir už rankų laikomam dviejų policininkų – trečiasis sadistas-smogikas iš visų jėgų trenkė du kartus pompinio šautuvo buože į tarpukojį, kaip kad kadaise KGB daužė partizanų vadą A.Ramanauską-Vanagą? Už kokį įstatymo pažeidimą? Dar daugiau – kiek dar Lietuvos prokuratūra ir teismai, matydami šiuos vaizdus, tvirtins – „jokio smurto nebuvo“, „policijos veiksmai buvo teisėti“?

Ir kaip drįsta šie sadistai dar ir teisti savo aukas?

Dabar suprantu, kodėl Kaune vykstančiuose dalyvių teismuose policija, prokurorai ir teisėjas iš visų jėgų pažeidinėja LR Konstitucijos nuostatą dėl privalomo teismo posėdžio viešumo – neleidžia teismo salėje esantiems žiūrovams matyti video medžiagą, nors ją nagrinėja kaip įrodymą. Jei tą video medžiagą išgirstume ir pamatytume, visi suprastume – nebuvo jokio reikalo per Garliavos šturmą šitaip smurtauti prieš susirinkusiuosius: jie ne tik kad jokių riaušių neorganizavo, bet ir nesipriešino. Maža to, grasinti žmonėms, jog prieš juos bus panaudotos guminės kulkos ir užsiundyti šunys už tai, kad jie pažeidžia Susirinkimų įstatymą, kai jie nepažeidžia jokio įstatymo, neturi nieko bendro su Vakarų Europos teise ir kultūra. Išklausius įrašą akivaizdu, kad nėra jokio pagrindo teigti, kad susirinkusieji dalyvauja riaušėse, tad ir teigti, kad jie nevykdė policijos nurodymų, taip pat nėra: policija savo įrašu ragino neorganizuoti riaušių ir susirinkusieji policijos klausė – neorganizavo. Tai už ką teisia dalį tądien buvusių?

Tiesos.lt

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top