Naglis Puteikis: Prokurorai nuolat prašo teismų pasigailėti jų kolegų-kyšininkų, o elgesio sutrikimų turėjusią merginą nori sutriuškinti

Lietuvos teisėsaugos dvigubi standartai akivaizdūs – Generalinė prokuratūra nuolat prašo teismų pasigailėti kolegų-kyšininkų, o E.Kusaitę nori visomis prasmėmis sutriuškinti.

Kažkada, būdama paauglė, Eglė Kusaitė turėjo elgesio sutrikimų, taip bent būtų galima manyti ir iš paviešintos teismo medžiagos. Pats buvau ne kartą jos teisme ir girdėjau: E.Kusaitės mama kreipėsi raštu į Lietuvos teisėsaugą, kad padėtų atitraukti jos 15-metę dukrą nuo polinkio į fantazavimus karinių kovų tema. Gavo atsakymą, kad pagrindo suteikti tokią pagalbą nėra. O po septynių dienų nuo tokio atsakymo išsiuntimo VSD pradėjo operatyvinius veiksmus pasiųsdama įslaptintus agentus, kurie jos fantazijas tik dar labiau kurstė. Dar daugiau – merginos norą ištrūkti iš namų, gyventi atskirai nuo motinos jie tik skatino ir net finansavo buto nuomą. Šokiruojanti VSD taktika: vietoj pagalbos – ciniškas provokavimas ir pasinaudojimas.

Ar tai leidžia prokurorui Justui Lauciui, kuris pats bandė neteisėtai užvaldyti žemės sklypą Klaipėdos apskrityje, inicijuoti E.Kusaitės nubaudimą šimtą kartų griežčiau nei, pavyzdžiui, kyšininką prokurorą Eriką Vaitekūną, prievartavusį ir paėmusį 30000 Lt kyšį ir – ne be kolegų užtarimo – „nubausto“ už tai tik 15 MGL dydžio (t.y. 1950 Lt) įmoka į Nukentėjusiųjų nuo nusikaltimų fondą?

„Neskirti realios laisvės atėmimo bausmės E.Vaitekūnui teismo prašė ir Generalinė prokuratūra. „Nuteisus E.Vaitekūną realia laisvės atėmimo bausme, jis praras gyvenimo vertybes, kurios gali sudaryti ar sudaro jo gyvenimo pagrindą, šios vertybės gali būti neatkuriamos ar sunkiai atkuriamos“, – buvo pažymima prokuratūros skunde.

DELFI primena, kad E. Vaitekūnas buvo nuteistas už tai, kad savo naudai tiesiogiai pareikalavo duoti kyšį, pažadėjęs jį priimti ir priėmė 30 tūkst. Lt dydžio kyšį už savo teisėtą veikimą, vykdant įgaliojimus. Prokuroras vieno suimtojo tėvui buvo pažadėjęs paleisti jo sūnų į laisvę.

Praėjusių metų birželio 21-ąją E. Vaitekūnas vienoje Kauno degalinėje susitiko su asmeniu, iš kurio turėjo paimti pinigus. Šį susitikimą įrašinėjo specialiosios tarnybos, prokuroras tuomet buvo sulaikytas su įkalčiais.

Dirbdamas Generalinės prokuratūros prokuroru, E. Vaitekūnas tyrė bylas, susijusias su prekyba žmonėmis, nusikaltimais elektroninėje erdvėje“ (daugiau žr. čia).

Išties labai gailestingas sprendimas, kitomis aplinkybėmis retai kada išgirsi tokį rūpestį nusikaltusio žmogaus „gyvenimo vertybėmis“, kurias jis galėtų prarasti atlikdamas realią bausmę…

Arba palyginkime su „bausme“ advokatei, davusiai 5 000 Lt kyšį prokurorui – Artūro Paulausko sūnui: „Teisėjas Audrius Cininas paskelbė, kad 31 metų J. Kvedorelytę atleidžia nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą – už ją sutiko laiduoti vaikų darželyje auklėtoja dirbanti jos sesuo. Kad kaltinamoji būtų atleista nuo atsakomybės, neprieštaravo ir valstybinį kaltinimą palaikantis prokuroras […]. J.Kvedorelytė nuo 2011-ųjų rugpjūčio 24-osios iki rugsėjo 26-osios per Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūną R. Volskį siekė papirkti prokurorą V. Paulauską.

Su pasieniečiu J. Kvedorelytė bendravo „Skype“ ir neformalių susitikimų metu, kai šiam pasiūlė 3 tūkst. eurų už jos klientams palankaus sprendimo priėmimą V. Paulausko atliekamame ikiteisminiame tyrime – grąžinti automobilį „BMW X5” savininkui, kurio interesams ji atstovavo.

Nustatyta, kad 2012 m. sausio 23 d. apie 14 val. J. Kvedorelytė susitiko su R. Volskiu ir per jį, kaip tarpininką, prokurorui perdavė 5 tūkst. Lt kyšį“ (daugiau apie tai skaityti čia).

Nejaugi pritariate Generalinės prokuratūros praktikai išsukinėti nuo atsakomybės kolegas-kyšininkus?

Jei Eglei Kusaitei ko nors ir reikia, tai pagalbos, ne kalėjimo. Ir kai teismo salėje matau, kaip valstybės vardu ima kalbėti teisuolišką veido išraišką nutaisęs J.Laucius, pats bandęs sukčiauti neteisėtai persikeldamas žemės sklypą, ar kiti juodus darbelius prasukinėję prokurorai, viskas atrodo netgi labai kokčiai.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top