NATO pateikė įrodymų apie iš Rusijos į Ukrainos teritoriją permetamus tankus

inforesist.org

Informuodama visuomenę apie pastaruosius įvykius Rusijos pasienyje ir Ukrainoje, NATO pateikė seriją palydovų nuotraukų ir schemų. Visi šie duomenys paskelbti NATO tinklalapyje.

Palydovų nuotraukose matyti gegužės 30 d. šalia Rostovo prie Dono įrengta rusų kariuomenės stovykla, kurios teritorijoje tuo metu dar nebuvo pastebėta tankų.

Ukrainiečių tarnybų pranešimu, birželio 12 d. buvo pastebėti 3 koviniai tankai ir keli šarvuočiai, kirtę sieną prie Dolžansko gyvenvietės, tuo metu kontroliuojamos vadinamosios „Luhansko liaudies respublikos“ prorusiškų elementų.

Informacija apie Rusijos karo technikos judėjimą Ukrainos teritorijoje buvo gauta iš atvirai skelbtų šaltinių. Iš pradžių tankai buvo pastebėti Snižnyj, Makejevkos gyvenvietėse, o po to – ir Donecke.

Visa ši karinė technika buvo be specialių žymėjimų ir maskuojamo dažymo, paprastai naudojamų ukrainiečių armijos.

Paviešintos palydovų nuotraukos leidžia iškelti svarbius klausimus dėl Rusijos vaidmens destabilizuojant Rytų Ukrainą, o taip pat – apie jos dalyvavimą permetant kovinę techniką iš Rusijos į Ukrainą. Oficialūs Rusijos asmenys šiuo klausimu ne sykį klaidino visuomenę ir vengė pripažinti Rusijos vaidmenį Krymo ir Rytų Ukrainos įvykiuose.

Jeigu pastarieji pranešimai bus patvirtinti, tuomet tai reikš rimtą krizės eskalavimą Ukrainos rytuose ir Rusijos pusės pažeidžiamus Ženevos susitarimus.

NATO generalinis sekretorius vakar (birželio 13 d. – Tiesos.lt) dėl šių aplinkybių išreiškė susirūpinimą ir vėl paragino Rusiją liautis savo karines pajėgas siųsti į Ukrainos teritoriją, sustabdyti sienas kertantį ginklų ir smogikų srautą, o taip pat panaudoti savo įtaką tam, kad ginkluoti separatistai sudėtų ginklus ir atsisakytų prievartos. Jis pakvietė Rusijos Federaciją vykdyti Ženevos susitarimų įsipareigojimus ir bendradarbiauti su Ukrainos vyriausybe.

Žemiau pateikiamos palydovų nuotraukos, parodančios įvairiu metu besikeičiančią Rusijos kariuomenės stovyklos vaizdą šalies pietvakariuose, šalia Rostovo prie Dono.


Dokumentas Nr.1.

Dokumentas Nr.1. Nuotraukoje kairėje, padarytoje 2014 m. gegužės 30 d., parodytas Rusijos kariškių stovyklos įrengimo momentas. Šioje vietovėje karo padalinys buvo įkurdintas siekiant sustiprinti prie Ukrainos sienos anksčiau dislokuotas Rusijos kariuomenės pajėgas. Vietovė yra maždaug 75 kilometrai nuo Ukrainos pasienio gyvenvietės Dovžansko, o važiuojant plentu – 90 kilometrų nuo valstybinės sienos. Svarbu atkreipti dėmesį, jog šioje nuotraukoje nematyti nė vieno kovinio tanko.

Vidurinėje, 2014 m. birželio 6 d. darytoje nuotraukoje matyti, jog dalis Rusijos kariuomenės iš stovyklos jau išvesta. Tačiau akivaizdu, jog šioje teritorijoje atsirado 8 tankai, kurių gegužės 30 dienos nuotraukoje dar nebuvo matyti. Tuo tarpu iš 2014 m. birželio 11 d. padarytos nuotraukos (dešinėje) aiškėja, jog šiame rajone jau yra 10 tankų (iš jų trys priparkuoti, keturi išsidėstę mokymo rajone ir dar trys pakrauti ant žemagrindžių platformų). Visa tai nuodugniau galima įžiūrėti žemiau skelbiamose detalesnėse nuotraukose.


Dokumentas Nr.2.

Dokumentas Nr.2. Detalesnėje 2014 m. birželio 11 d. nuotraukoje galima nesunkiai įžvelgti minėtoje teritorijoje išdėstytus dešimt rusiškų kovinių tankų (intarpas viršuje kairėje). Iš jų trys – stovėjimo aikštelėje (du intarpai dešinėje), keturi – mokymo teritorijoje (intarpas apačioje kairėje). Trys tankai pakrauti ant žemagrindžių platformų, naudojamų sunkiasvorei technikai pervežti. Toks tankų transportavimo būdas paprastai naudojamas, kai prireikia judėti automobilių keliais.


Dokumentas Nr.3.

Dokumentas Nr.3. 2014 m. birželio 11 d. internete paskelbtame vaizdo įraše matyti per Ukrainos Makijevkos gyvenvietę pravažiuojantys du tankai T-64. Juos lydi automobilis su iškelta Rusijos vėliava. Pažymėtina, jog nė viena karinio transporto priemonė neturi specialių ženklų ar žymėjimų. Ši aplinkybė primena ir anksčiau Kryme naudotų Rusijos transporto priemonių ir įrenginių išvaizdą.


Dokumentas Nr.4.

Dokumentas Nr.4. Paveikslėlyje, paimtame iš birželio 12 dieną internete skelbto vaizdo įrašo, parodytas Ukrainos gyvenvietę Snižnyj pravažiuojantis tankas T-64. Ir vėl nematyti jokio specialaus kovinės technikos žymėjimo.


Dokumentas Nr.5.

Dokumentas Nr.5. Palyginimui pateikiamos viešai skelbiamos nuotraukos: ukrainiečių tanko T-64 ir vaizdo įraše parodyto per Ukrainos gyvenvietę važiavusio tanko T-64 atvaizdai. Akivaizdu, jog skiriasi kovinių mašinų nudažymas, be to, Snežnyj gyvenvietėje pastebėtas tankas neturi jokių skiriamųjų ženklų.

Pagal viešai skelbiamų šaltinių duomenis, Rusijos ginkluotėje vis dar yra apie 2 000 kovinių tankų T-64, nors jie palaipsniui išimami iš eksploatacijos ir persiunčiami sunaikinti. Tačiau visiškai tikėtina, jog nemaži šių tankų kiekiai, kaip ir anksčiau, yra panaudojami.

inforesist.org

Iš rusų kalbos vertė Jeronimas Prūsas

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
6 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
6
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top