NATO: Rusija Ukrainos pasienyje dislokavo apie 40 000 karių

Kaip naujienų agentūra REUTERS praneša, NATO ketvirtadienį, balandžio 10-ąją, savo internetiniame puslapyje paskelbė 19 palydovinių Rusijos pasienio nuotraukų. Jose matyti, kad prie Ukrainos sienos sutelkta apie 40 tūkstančių karių, kurie yra pasirengę veikti ir reiškia „realią grėsmę“ Kijevui.

Vakarų aljanso ekspertų vertinimu, prie Ukrainos rytų „nuo 35 iki 40 tūkst.“ rusų su tankais ir karo transporto priemonėmis sutelkta daugiau kaip šimte bazių, daugiausia laikinų.

Pasak NATO brigados generolo Gary Deakino, kuris vadovauja Kompleksiniam krizų operacijų ir valdymo centrui (CCOMC) NATO štabe, šios pajėgos, Maskvos įsakymu, gali būti perdislokuotos per 12 valandų.

„Šios pajėgos yra labai stiprios, parengtos greitai judėti, jei būtų įsakyta“, – sakė G.Deakinas.

„Dėl to kyla susirūpinimas, nes tai yra reali grėsmė Ukrainai“, – pažymėjo jis, kai NATO atskleidė 19 nespalvotų nuotraukų, kuriose matyti keli Rusijos kariniai objektai, nufotografuoti kovo pabaigoje ir balandžio pradžioje.

Vienoje nuotraukų matyti 21 sraigtasparnis tūpimo aikštelėje, „kurios nebuvo anksčiau“, netoli Belgorodo, esančio už 40 kilometrų nuo sienos.

Netoliese išsirikiavę apie 40 tankų ir 100 pėstininkų mašinų, nors ten „nėra jokio nuolatinės bazės ženklo“, – sakė NATO pareigūnas.

O tai, kad visa tai nėra užmaskuota, „reiškia, jog pasirengta žygiui, arba norima, kad būtų matoma“, – sakė G.Deakinas.

Aukšto rango NATO kariškio duomenimis, Ukrainos pasienyje yra dislokuota 35-40 000 Rusijos karių, kurie pasirengę veikti bet kuriuo metu.

„Tai yra gausios aukštos parengties ginkluotosios pajėgos. Ir jos geba labai greitai judėti“, – NATO karinėje būstinėje Monse (Belgija) pareiškė brigados generolas britas Garis Dykinas (Gary Deakin), kuris yra krizių valdymo centro direktorius.

Generolo teigimu, artilerija, šarvuočiai, sraigtasparniai, specialiosios pajėgos, koviniai lėktuvai ir logistikos daliniai dislokuoti daugiau kaip 100 vietų. Dauguma dalinių įsikūrę laikinose buveinėse, lėktuvai ir automobiliai stovi lauke.
„Tai nėra daliniai, kurie visada būna ten, kur yra dabar“, – kalbėjo G. Dykinas. Pajėgos esą jau 3–4 savaites nebuvo judinamos, pavyzdžiui, manevrų tikslais. „Labai neįprasta, kad tokios didelės pajėgos taip ilgai tiesiog čia būna“, – pabrėžė kariškis.

Stiprūs šarvuoti junginiai dislokuoti įvairiose vietose tik už 40 km nuo Ukrainos sienos, palei dideles magistrales. „Jie neabejotinai sugebėtų labai greitai įsiveržti į Ukrainą, jei gaus tokį įsakymą“, – mano generolas. Tačiau rusų pajėgų ketinimai neaiškūs. Kareivių skaičius pirmiausiai įvertintas pagal automobilių ir palapinių kiekį.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top